UYARI: Boynunuzda veya başınızda ciddi bir fiziksel rahatsızlığınız kulak iltihabınız dişte apseniz anjin tiroid bezi kusuru sinüzit damar sertleşmesi gibi hastalıklarınız varsa Asanayı uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışın.

Mum duruşunda ilk olarak yere uzanın ve ellerinizi yere bastırarak güç alın. Bacaklarınızı birlikte yukarı doğru kaldırın.

90 derecelik açı yaptıktan sonra bacaklarınızı geriye doğru kaldırmaya devam ederken ellerinizle bedeninize destek olun. 2. Resimde gösterildiği gibi baş parmağınızı belinizin ön tarafına gelecek şekilde yerleştirirseniz dengenizi kaybetmeniz durumunda meydana gelebilecek bir sakatlanmayı da önlemiş olursunuz.

Daha sonra bacaklarınızı yukarı doğru iterek son pozisyonu alın ve 1 dakika bu şekilde kalın.

Ayak parmaklarınız tavanı gösterecek şekilde gerilmiş olmamalıdır tersine rahat bırakılmış olmalıdır. Göğüs kafesiniz çenenize iyice yapışmış olmalıdır.

Hareketi tamamladıktan sonra bacaklarınızdan (önce soldan başlayacak şekilde) önce birini sonra diğerini kafanızın arkasında yere indirin. Bir süre bu şekilde durduktan sonra tekrar 2. resimdeki duruşuna geçerek bu kez de aksi bacaktan başlayarak hareketi tekrar edin.

Hareketi tamamladıktan sonra yavaşça ilk pozisyona geri dönün. Kafanızı yerden hiç bir şekilde kaldırmayın.s

ALINTIDIR.