WAHE GURU SAT NAM

Wahe Guru Guru Mantrasιdιr en büyük mutluluk en büyük sevinç ve coşku mantrasιdιr.

Bu mantrayι söylemek ruhu yükseltir. (Wa) harika güzel; (he) sensin (Gu) bizi karanlιktan (Ru) aydιnlιğa götür. Bu mantra bizim kaderimizi yaşamamιza ve karanlιğι yok ederek hayatιmιzda aydιn günlerin gelmesine yardιm eder.

Sat Nam Seed Mantrasι veya Bij mantrasιdιr Kundalini Yogada kullanιlan en yaygιn mantradιr. Sat gerçek Nam kimlik demektir. Sat Nam “Gerçek benim kimliğimdir” anlamιna gelir. Bu mantrayι söylemek ruhu uyandιrιr basitçe gerçeğe ulaşma mantrasιdιr. Sat Nam bizdeki 5 elementi dengeler yaşam yolumuzu ve kaderimizi yaşamamιza yardιm eder. Kendi gerceğimizi bulmamιzda bize rehberlik eder. Böylece ruhun bütünlüǧünü keşfederiz.

RA MA DA SA SA SAY SO HUNG
için söylenen Siri Gaitri Mantrasιdιr. Ra Günes Ma Ay Da Dünya Sa Sonsuzluk Say Sonsuzluğun Bütünlüǧü So Hung ben O’yum ya da Ben Benim anlamιndadιr. Ra Ma Da Sa Dünya Sa Say So Hung Eter mantrasιdιr. Sa Say So Hung’ι söylemek etrafιmιzdaki eteri genişletir.

GOBINDE MUKANDE UDARE APARE
HARIANG KARIANG NIRNAME AKAME

Guru Gaitri Mantrasιnιn anlamι; destekleyen ayakta tutan kurtarιcι azat eden aydιnlatιcι sonsuz yok edici yaratιcι isimsiz arzusuzdur. Bunlar içimizdeki yaratιcι kaynaǧιn sιfatlarιdιr.

Beynin iki lobunu dengelememizi kalb çakramιz üzerinde çalιşarak şevkat sabιr tolerans bütünle bir olma duygularιmιzι güçlendirir. Karmik blokajlarιmιz ve geçmişimizden taşιdιǧιmιz bizimle birlikte gelen problemlerimiz üzerinde çalιşιr. Bu mantrayι söylemek auramιzι temizlememize ve koruma alanιmιzι güçlendirmemize yardιm eder.

GURU GURU WAHE GURU GURU RAM DAS GURU
Bu Mantra en büyük sevinçle ve coşkuyla Ram Das Guru’nun ruhsal yolumuza rehberlik ιşιǧιnι ve koruma erdemini çaǧιrιr. Mucizeler yaratmamιza ve hayatlarιmιza ilham getirmemize hayatιmιza sonsuzluk deneyimi getirmesine yardιm eder.
Zorluklar yaşadιǧιmιzda tehlikede olduǧumuzda ve yardιma ihtiyacιmιz olduǧunda bizi korur ve bize yardιm eder. Acil durumlarda bir sihir gerektiǧinde kalbimizi açmamιza yardιm eder.

SA TA NA MA
Sa : Sonsuzluk Ta : Hayat Na: Ölüm Ma: Yeniden doǧuş. Bu mantra ’Ben gerçekliǧim’ diye tercüme edilir. Bu 5 ana sesin S T N M ve A ifade edildiǧi Panj Shabad mantrasιdιr.

AD GURAY NAMEH JUGAD GURAY NAMEH
SAT GURAY NAMEH SIRI GURU DEVAY NAMEH

Mangala Charan Mantrasι koruma için söylenen bir mantradιr. Manyetik alanιmιzι koruyucu ιşιkla çevreler. Anlamι; içimdeki beni tanrι bilincine ulaştιracak bilgeyi yüzyιllarιn bilgeliǧini gerçek bilgeliǧi ve büyük görünmez bilgeliǧi selamlιyorum.

WAHE GURU WAHE GURU WAHE GURU WAHE JEEO
Harika benliğim beni karanlιktan aydιnlιğa götür. Harika benliğim ruhumdur. En büyük coşkuyla en büyük sevinçle ruhumla bütünleşiyorum. Bu mantra içimizdeki rehberle içimizdeki öǧretmenle ruhumuzla bütünleşmemize yardιm eder. Prana ve Apanayι dengeler ve bir hayιr duasιdιr. Bilincin coşkusu benim ruhumdur.

Seda Bağcan
Dipnot: Seda Bağcan aynı zamanda bu mantraları şarkı haline getirip albüm çıkarmıştır.

ALINTIDIR.