Bitkilerle Meditasyon
Bitkilerle meditasyon özellikle cadı adayları için yaratıcılığı geliştirecek bir meditasyon türüdür.

Başlangıç için çalışmayı tanıdığınız bitkilerle yapmanızı tavsiye ediyorum . Bir bitki seçiyorsunuz taze ya da kuru ve gün boyunca o bitki ile temasta olun . Gün boyu bitkiyi tüketmeniz gerekçay ya da taze olarak tüketebilirsiniz ve aynı zamanda o bitkiyi elinizde tutmanız gerek ona odaklanmanız gerek .

Avucunuzu hafif kapatın ve bitkiyi orda olduğunu hissedin şekili zihnizinde canlandırın . Gün boyu ona odaklanın .

Akşam ılık bir duş aldıktan sonra bitki ile meditasyonunuzu başlayın bitki avucunuzda olacak şekilde rahat bir yere uzanın ve derin nefes alın bir kaç kere.Ayaklarınıza odaklanın .Nefes alın nefesinizi verdikçe ayaklardaki tüm yorgunluğu uçup gittiğini hayal edin .. Ayaklarınız tamamen gevşeyinceye kadarbu işlemi devam edin ve yukarıya doğru aynı işlemi devam edin . Eklemlerin bağı çözüldüğünü hissedin bedeniniz hafiflediğini hissedin .

Omuzlar boyun ve baş kısmı için fazla zaman harcayabilirsiniz . Özellikle omuz ve göz kasları direnç gösterebilir ama acele etmeyin .Düzenli derin nefes aldıkça vücudunuz tümüyle gevşeme haline gelecektir.

Şimdi bitkiye odaklanın . Zihniniz bitkinin zihniyle birleştirin ve bitkiye doğru yol almaya devam edin . Bitki çok büyüyor siz gittikçeküçülüyorsunuz ve yaprak damarların üstüne yürüyorsunuz ..yürüdükçe merkeze doğru gidiyorsunuz . Şimdi bitkinin içindesiniz . Özü tanımaya çalışın fotosintezi izleyin soluduğunu hissedin ve yavaş yavaş yolunuzu devam edin. Karşınıza bir rehber çıkacaktır. Onun hakkında iyi şeyler hissediyorsanız onunla beraber yolunuzu devam edin.Bir çok şeyanalatacaktır ya da göstercektir. Bu arada bedeninizin farkına varın bitki bedeninizin bazı kısımlarda kendi enerjiyi yoğun hissettirebilir ya da bir "anahtar kelime " işareti gösterebilir . Çalışma bittiğinde bitki rehberine teşekkür edip yavaş yavaş geldiğiniz yoldan geri dönmeye başlayın .

Rehber hakkında herhangi bir şüpheniz varsa çalışmayı orda bitirin ve geldiğiniz yoldan dönüp yavaş yavaş çalışmaya son verirsiniz ve bir iki gün ara verdikten sonra isterseniz aynı bitki isterseniz farklı bir bitki ile çalışmayı tekrarlayın .

Ağır bir gevşeme olduğu için çalışma bittikten sonra yerinizden hemen kalkmayın .Kendinize odaklanın bedeninizi hissedin ve meditasyon sırasında yaşanan hereşeyigözden geçirip yorumunuzu yapın çalışma defterinize not alın .

(Alıntıdır.)