Kendimizi iyileştirmek için kendi içimizdeki gücü kullanmak gerekiyor. Enerjimizi dengelemek ve hücre titreşim hızımızı ayarlamak için kendi içimizde olan gücü harekete geçirmeliyiz. Yani farkındalığımızı arttırarak vücudumuzla gereken ilişki ve diyalogu kurmalıyız. Böylece yeni programlarla vücudumuzdaki enerji aksaklıklarını düzeltir ve şifalanırız. Hepimiz kendi kendimizi şifalandırma yeteneğine sahibiz. Sadece bunu kabul edip harekete geçirmemiz yeterli. Farkındalığımızı arttırmak için de kendi içimize dönmeliyiz. Bedenimizle iletişime kendimizi açmalıyız. Nerede nasıl bir tıkanıklık olduğunu bedenimiz bize kendi söyleyecektir. Sesine kulak verip enerjisel işaretlerini duymamız yeterlidir. Pek çoğumuz bu işaretlerin üzerinde durmuyoruz. Çünkü bedenlerimizle konuşabileceğimizi düşünmüyoruz. Sonunda kendimizi cihazlara emanet ediyoruz ve onların bedenimizin lisanını anlayacağını düşünüyoruz. Oysa hangi cihaz sevgi dili konuşur? Bedenin dili sevgi dilidir. Siz sevgisiniz. Bu yüzden cihazların bedeninizi anlayacağını düşünmeyin kendinizi sevin ve iletişime açık olun. Ancak o zaman bedeninizin ne demek istediğini net bir şekilde anlarsınız. Cihazlar sadece ilerlemiş rahatsızlıkları tespit edebilir. Çünkü artık gözle görülebilir hale gelmiştir.

Beden lisanı anlaşılmadığı için sizin beş duyunuza hitap eder şekilde problemini anlatmaya başlamıştır. Ancak bu noktada bedeninizi anlamaya odaklanıyorsunuz. Oysa problem çoktan büyümüş vaziyette. Ondan sonra da bu gözle görülür sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyorsunuz. Problemleri oluşturan kaynağı tedavi etmeyi değil. Bedenlerinize eziyet ediyorsunuz. Şifa vermek bu değildir. Şifa vermek sevgi yüklemektir. Sevgi en yüksek frekanstır. Bedene sevgi yüklediğinizde ona sıkıntı yaratan tüm düşük frekansları temizlemiş olursunuz. Ve bedeniniz enerji alanını dengeler. Hücreleriniz yapısını dengeler. Atomlarınız titreşim hızlarını dengeler. Tüm bunlar dengelenince zaten beden şifalanmış olur.

Bizler tüm bunları göz önünde bulundurarak önce kendimizle bağlantı kurmalı ve bedenimizde oluşan problemleri görmeyi öğrenmeliyiz. Sonra da kendimize sevgi yükleyerek mevcut tüm rahatsızlıkları ortadan kaldırmayı yani enerji alanlarımızı dengelemeyi hedeflemeliyiz. Böylece ruh ve beden dengemiz oluşur. Enerjimiz vücudumuzda dengeli bir biçimde dolaşır. Şifalanmış oluruz.

Bedenimizin lisanı basittir. Hepimiz biraz farkındalıkla bu lisanı öğrenip kullanabiliriz. Problem olan bölgedeki enerji değişimi değişik titreşimler en belirgin dikkat çekme yöntemidir.

Bedeninizdeki herhangi bir organda normalde hissetmeye alışık olduğunuzdan daha yoğun bir titreşim hissederseniz o bölgede enerji dalgalanması vardır. Bunu fark ettiğiniz anda o bölgeye ve tüm vücudunuza yoğun sevgi frekansı gönderdiğinizi düşünürseniz enerji açısından uygun tedaviye başlamış olursunuz. Bunu titreşimleri normal hissedene kadar sürdürmeniz yeterli olacaktır.

Şimdi hepimizin rahatça kendi kendimize yapabileceğimiz basit ama etkili yöntemleri sıralamak isterim.

1- Kesinlikle ilk başta hastalığı oluşturan zihinsel sebebi bulmak lazım yoğun stres sinir v.s tekrarlamaması için eski bakış açılarını değiştirmek ve sürekli olumlamalar yapmak gerekiyor. Aksi takdirde ne kadar çok çalışsak da kısa sürede yaşayacağımız ağır bir stres tekrar aynı noktaya gelmemizi sağlayabilir. Öyle ki insanın kendisini mahvetmesi bir an düzeltmesi aylarca sürebilir. Yani diyeceğim en önemli temel şey STRES ve SİNİR’in hayatımızdan çıkarılması veya minimum düzeye indirgenmesidir.

“İnsanları üzen eşya ve hadiseler değil onlar hakkında sahip olduğu düşüncelerdir.” Epiktetos

Konuyla ilgili olarak NLP EFT gibi tekniklerden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Reiki 2 aşamada yapılan bilinçaltı tekniklerinin de büyük faydası olacağını düşünüyorum. Bu noktada geçmişte bastırdığımız öfke duyduğumuz olayların ve insanların bir an önce zihnimizden atılması ve yeni düşünce kalıplarının zihne yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Bunun diğer adı kendimizi ve diğer herkesi ve her şeyi affetmektir. Bu cümle kurulduğu kadar basit bir uygulamaya sahip değil ve hiç de kolay değil. Ama şunu hatırlatmakta fayda görüyorum ki; “Kızgınlık ve nefret kişinin elinde yanan bir kor alevi taşıması gibidir. Sadece taşıyana zarar verir.”

Kendi deneyimime gelirsem aylarca çalışıp bedenimi iyi bir hale getirip tıkanıkları açmama rağmen kısa sürede yaşadığım sinir ve stres hali bedenimde çok ağır tıkanmalar yaratmıştır. Özellikle negatif insanlarla yaptığım tartışmalar ilerlediğim yolda moralimi bozmuş sinirlerimi harap ederek bedenimde enerji tıkanmaları yaratmıştı. Bu etki öyle güçlü ki bir anda bedenimi zehirlemiş kasılmasını sağlayarak enerji yollarını kapatmıştı.

Yine şimdi anlıyorum ki bu olayların olması da yaşamımdaki yaptığım hataları ve bir insanın kendi kendini nasıl mahvedebileceğini görmemi sağlamıştır. Hala da o tıkanmaları açmaya çalışıyor insanlara ve olaylara bakış açımı değiştirmeye çalışıyorum. Yani diyeceğim o ki kronik bir hastalığın şifa sürecindeki en temel nokta stres ve sinirin kesinlikle bedenden uzaklaştırmasıdır. Bunun da çözülmesi için tabii ki nefes ve enerji teknikleri bedeni temizleyerek bize çok yardımcı olacaktır.

Alıntı.