PiKi (Psiko Kinesiyoloji) nedir?

Piki çekim yasasının uygulamasıdır ne ekersek onu biçeriz.

PiKi bilinçaltımızda depolanan inançlarımızı keşfetme ve değiştirme imkanı sağlayan bir sistemdir.

Doğduğumuz andan itibaren yaşadığımız her an bilinçaltımızda kayıtlıdır. Burada pozitif ve negatif birçok inanç kaydımız bulunur. İrademizi sabote eden işte bu negatif bilinçaltı inançlarımızdır. Hayatımıza çektiğimiz hastalıklarda mutsuzluklarda başarısızlıklarda parasızlıklarda negatif inanç kayıtlarımızın imzası vardır ve biz onları keşfedip fark edip değiştirmedikçe de bir kalıp olarak hayatımızda tekrar edip duracaktır. İşte bu inançların farkına varmadan yaşadığımız hayatın adına da kader deriz. Bizim gelişmemizi ilerlememizi hedeflerimizi gerçekleştirmemizi engelleyen inançlarımızın farkına varıp değiştirdiğimizde doyumlu bir hayat bizi bekliyor olur. İşte Piki ile bu görünmez engelleri keşfedip bizi destekleyecek şekilde olumlu hale getirebiliriz. PiKi nin yaklaşımı bütünseldir yapılan çalışmalardan sonra kişinin fiziksel zihinsel ruhsal ve duygusal hayatında değişim başlar.

PiKinin Tarihçesi

PiKi nin temeli Doğu Tıbbına dayanıyor.

Batı Tıbbı doktorları tarafından keşfedilmesi ise 1920 li yıllara dayanıyor. Dr.George Goodheart bu konuda çalışmalar yapan ilk doktorlardan.

Doktorların yaptığı araştırmalar sonucunda hastalıkların kas lenfatik ve nörovasküler noktalarla ilgisi keşfedildi ve kinesioloji her geçen yıl daha da geliştirilerek günümüze kadar geldi. Çalışma ve araştırmaların genişletilmesiyle kinesiyoloji sağlık eğitim ve uygulamalı kinesiyoloji gibi alanlarda gelişerek yurt dışında yaygın bir kullanıma sahip oldu. Daha sonra Nil Gün tüm bu çalışmalara ve tekniklere kendi bilgisini ve tecrübesini de ekleyerek bütünsel bir teknik olan PiKiyi oluşturdu.

PiKinin Amacı nedir?

* Hayatımızda isteklerimizi hedeflerimizi ancak bilincimiz ve bilinçaltı inançlarımız birbiriyle örtüşüyorsa gerçekleştirebiliriz. Dolayısıyla PiKi’nin temel amaçlarından biri de bilinç ve bilinçaltı inançlarımızı birbirini destekler hale getirmektir. Örn; bilinçli halimizle parayı çok sevdiğimizi düşünebiliriz ama bilinçaltımızda çok para kazanmanın zor ya da kötü olduğu gibi negatif bir inanç varsa hayatımıza maddi bolluk çekmek imkansız olacaktır. Bu inancı değiştirdikten sonra parayı hayatımıza çekmemiz kolaylaşır.

* Evrensel enerjinin sevgi bilgelik ve iyileştirici gücünü kendimiz ve başkalarının yararına kullanmak

* Ruh-Beden-Zihin dengemizi ve sağlığımızı yeniden oluşturmak

* Bilinçaltımız ve yüksek benimizle (özümüz tanrısallığımız) iletişim kurmak

* Sağ ve sol beynimizi dengelemek

* Enerjimizi çoğaltıp dengelemek

PiKi ile Neler Yapabiliriz?

PiKi eğitimi temel ileri ve master olarak üç aşamadan oluşur. İlk temel eğitimde zihinsel alanlarda çalışılır. Böylece

* Bizi engelleyen negatif bilinçaltı inançlarımızı bulup bizi destekleyecek şekilde değiştirebiliriz.

* Bize zarar veren alışkanlıklarımızı değiştirebiliriz.

* Bedenimizin hangi gıdalara ihtiyaç duyduğunu hangi besinlerin yararlı hangilerinin zararlı olduğunu test edebiliriz.

* Hangi vitaminlerin bize yararlı olabileceğini test edebiliriz.

* Ağrılardan özgürleşebiliriz.

* İlişkilerimizin bizi destekleyip desteklemediğini keşfedebiliriz.

* İdeal kilomuzu öğrenebiliriz.

* Enerjimizi dengeleyip çoğaltabiliriz. PiKi’nin günlük kullanım egzersizleri çok kolay ve eğlencelidir.

* Piki uygulamalarında temizlik ve uygulama arttıkça sezgilerimiz artar algı kapılarımız açılır.

* Piki bir teşhis ve tedavi yöntemi değildir. Piki bir enerji dengeleme çalışmasıdır.

PiKi Nasıl Uygulanır?

İnançlar duygular bedende kodlanmış bilgidir. Çalışmalarda bedenimizin bizzat kendisinden yararlanırız. Bedenimiz çok bilgedir ve eğer onun dilini anlarsak bizimle sürekli iletişim halinde olduğunun farkına varırız. Örneğin yediğimiz içtiğimiz bir şey bize dokunuyorsa bedenimiz ona uygun bir tepki verir. Aslında bedenimiz bazı gıdaların bizim için zararlı olduğunu söylüyordur. Bedenimizin dilini öğrendiğimizde o bize iç dünyamızla ilgili gizli kalmış inançlarımızla ilgili bilgiler verir. Evrende her şey enerjidir ve Piki de bir enerji çalışmasıdır. Kas testi adını verdiğimiz bir enerji testi sayesinde bilinçaltımızla yüksek benimizle ve bedenimizle iletişim kurarız. Yaşam enerjimizin kaslarımızda yarattığı direnci ölçerek negatif bilinçaltı inançlarımıza ulaşıp onları olumluya dönüştürmenin hazzını yaşarız. Geriye bize bu inanca uygun adım atmak kalır ki bunun adına da irade diyoruz. Değişim ve gelişim kişinin sadece kendi sorumluluğundadır.

Benim Deneyimlerim:

Ben Piki çalışmalarında yaşadıklarımdan sonra Piki eğitmeni ve danışmanı olmaya karar verdim. Sağlık ilişkiler özdeğer özgüven bolluk bereket cinsellik alanında yaptığım çalışmalardan sonra hayatımda büyük değişimlere tanık oldum mucizeler yaşadım. Hayatımda bolluk huzur güven çoğaldı. Kendi değersizliklerimi inançlarımı temizledikçe okulda öğrenci profilim bile değişti. Halen de beni engellediğini düşündüğüm bulduğum her negatif inancımı Piki teknikleriyle değiştirmeye ve dönüştürmeye devam ediyorum. Gelişimin sonu yok bu benim için zevkle devam eden bir süreç.


Siz de Piki ile tanıştıktan sonra yapabileceklerinize hayatınızın nasıl değişebileceğine inanamayacaksınız. Bu büyülü sistem belki de hep hayalini kurduğunuz hayata huzura bolluğa doyuma kavuşmanıza aracı olacak. PiKi ile tüm engellerinizden özgürleşmek mümkün. Böylece hayatınızın mimarı siz olabilirsiniz. Çünkü aslında evren sadece tek kelime bilir o da “evet”dir. Siz “Ben değerliyim” derseniz de “evet” der “Hayat zor” derseniz de “evet” der. Siz gerçekte nasıl bir siz ve nasıl bir hayat istiyorsunuz?

Yıldız Karacasoy

ALINTIDIR.