(Baş bölgesi daima aşağıda belirtilmiş olan pozisyonlara göre tedavi edilir. Sezgilerinize göre ve boğaz/ense kökü bölgesine de tedavi uygulayınız).

Nevrastenia (asabiyet):

Baş bölgesi gözler kalp mide ve bağırsaklar jenital organlar hastalığın kaynaklandığı bölge (Byogen Chiryo) bedenin yansının tedavisi (Hanshin Chiryo bknz. sayfa 47). Fotoğraflar : 1. Alın 2. Şakaklar 3. Başın arkası 6. Başın üstü 8. Gözler 23. Kalp 7. Mide ve bağırsaklar 32. Jenital organlar 57. Hanshin Chiryo iyileştirme tekniği 1 58. Hanshin Chiryo iyileştirme tekniği 2 59.Hanshin Chiryo iyileştirme tekniği 3 60. Hanshin Chiryo iyileştirme tekniği 4 61. Hanshin Chiryo iyileştirme tekniği 5.

Histeria:
Yukarıdaki gibi
Fotoğraflar: 1. Alın 2. Şakaklar 3. Başın arkası 6.Başın üstü 8. Gözler 23 .Kalp 7.Mide ve bağırsaklar 32.Jenital organlar 57.Hanshin Chiryo 1 58.Hanshin Chiryo 2 59.Hanshin Chiryo3 60.Hanshin Chiryo 4 61.Hanshin Chiryo 5.

Beyin anemisi:

Baş bölgesi mide ve bağırsaklar kalp. Fotoğraflar: 1. Alın 2. Şakaklar 3. Başın arkası 6.Başın üstü 7.Mide ve bağırsaklar 23 .Kalp Beyin hiperanemisi: (Beyinde vasküler hiperanemi) Yukarıdaki gibi. Fotoğraflar: l. Alın 2. Şakaklar 3. Başın arkası 6.Başın arkası 7. Mide ve bağırsaklar 23.Kalp

Menenjit: (Beyin zarı iltihabı)
Yukarıdaki gibi.
Fotoğraflar: l. Alın 2. Şakaklar 3. Başın arkası 6. Başın üstü 7.Mide ve bağırsaklar 23.Kalp Encephalitis: (Beyin iltihabı)
Yukarıdaki Gibi. Fotoğraflar: 1.Alın 2. Şakaklar 3 .Başın arkası 6.Başın üstü 7.Mide ve bağırsaklar 23 .Kalp

Başağrısı:
Baş bölgesi-özellikle şakaklar. (Ağrı geçene kadar elleriniz başın üzerinde tutarak Dr. Usui' nin tedavisini izleyin. Eğer II.Derece Reiki öğrendiyseniz sembolleri de kullanınız.

Başağrılarının çok çeşitli nedenleri olabilir. Çoğunlukla neden susuzluktur. Hemen bir ya da iki bardak su için. Bir fincan kahvedeki kafein de çok işe yarayabilir. Ağrı enseden geliyorsa yatağınıza başınız yatağın kenarından sarkacak şekilde uzanınız. Bir kaç dakika dinleniniz. Başağrıları çoğunlukla biçimsiz duruşlardan kaynaklanabilir.

Uykusuzluk:


Baş bölgesi-daha çok başın arkası. (Burada uykuya dalarken vereceğimiz bir el pozisyonu var. Bir elinizi 2.çakra diğerim 4.çakra
üzerinde tütünüz. Reiki' nin sembollerim kullanarak uykuya dalabilir uyumak için kendi kendinize pozitif bazı şeyler telkin edebilirsiniz. Kendi kendine eğitim de yararlı olabilir.

Yukarıda verilen kolaylıklar semptomlara tek basma etki etmeyebilir çünkü uykusuzluk genellikle psikolojik gerilimlerden kaynaklanabilir. Problemin kaynağına inmeye çalışın. Bugerilimin kaynaklandığı konuyu bulmaya çalışın.

Benim kitap olarak basılmış olan meditasyon yöntemlerimden biri de geçirdiğiniz günü gözünüzün önünden geçirin- bu tıpkı video bandı geri almaya benzer. Henüz hazmedememiş olduğunuz şeyleri hemen halletmeye yarar.

ALINTIDIR.