Nöral Terapi Nedir?

Nöral terapi: iyileşme için sinir sistemine etki edilmesi anlamında kullanılmaktadır.

Nöral terapi otonom sinir sistemi üzerinde düzenleyici ve uyarıcı etki yaparak iyileşmeyi sağlamaktadır.

Hastalıklarımızın ve geçmeyen ağrılarımızın temelinde otonom sinir sisteminde biriken hasarlar yer almaktadır. Bu duruma yaşamımız boyunca geçirdiğimiz mikrobik hastalıklar ameliyatlar kazalar fiziksel ve psikolojik travmalar neden olmaktadır.

Bademciklerimiz iltihaplandığında sinüzit geçirdiğimizde veya sezeryan ameliyati olduğumuzda o bölgedeki sinirler etkilenir. Yaşam boyu kalıcı olan bu hasarlar daha sonra gelişen hastalıklarımızın temelini oluşturmaktadır. Hasarlı bölge cildine yapılan nöral terapi ile sinirlerdeki kopukluk ve bozukluk düzeltilmektedir. Nöral terapide kullanılan kısa etkili lokal anestezik maddenin sinir sistemi ağında oluşturduğu enerji yükseltici uyarıdan faydalanılır. Uygulama genelde cilde yapılır sinirlerin kendisine yapılmaz.

"Doğal Bir Tedavi" Olarak Kabul Edilen Nöral Terapi İlaç Tedavisi Değildir..

Nöral terapi vücudumuzda çok geniş bir elektriksel ağ (network) yapısında olan otonom sinir sisteminin uyarılması ve düzenlenmesini (regulasyonunu) sağlar. Beyin omurilik ve vücuda uzanan kablolar benzeri sinirlerden oluşan sinir sistemimiz vardır.

Ancak ikinci ve çok önemli olan otonom (nörovegetataif) sinir sistemimizdir. Otonom sinir sistemi her hücreye ulaşan her hücrenin bilgisini tüm vücuda anında ulaştıran ve çalışmalarını kontrol eden bir biyoelektriksel ağdır. Bir insandaki bu ağı ucuca eklediğimizi varsayarsak dünyanın etrafını 12 defa dolaşabilir uzunluktadır. Bu ağdaki bozukluklar tüm hastalıklarımızın temelini oluşturur.

Nöral terapi bu bozuklukları düzelttiği için tüm hastalıklarda etkili ve kalıcı bir tedavi sağlar. İlaçlarla sağlanamayan bu etkiyle hastalığı kaynağından tedavi etmek mümkündür.


Alıntıdır...