Breuss Massage Nedir?

» Breuss Masaj Sadece sırt bölgesine uygulanan nazikçe gerdirmeye beslemeye hizalamaya ve enerji vermeye dayalı; son derece güvenli ve şifalı bir omurga masajıdır. Uygulanan baskı tekniği ile ağrıyı dindirir sırt kaslarını gevşetir omurganın hareket yeteneğini arttırıp kan dolaşımını arttırır.

» 1988 senesinde 89 yaşında olan Rudolf Breuss'tan öğrendiği "intervertebral disk masajı" nın Dorn Method ile çok iyi bir uyum içinde yapıldığını farkeden Harald Fleig tarafından geliştirilmiştir. Terapist tarafından özel olarak hazırlatılan St.John's Wort Yağı bazlı özel masaj yağı kullanılarak sırt bölgesi nazikçe zarar vermeden gerilir omurlar üzerinde germeler yapılır omur ve disklerin beslenmesi ile tekrar tüm vücutta enerji akışı sağlanır.

» Omurgamız yaşayan diğer organizmalar gibi devamlı bir baskı ve ferahlama halindedir ve bunun için beslenmeye ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Ancak aktif hareketler şeklinde doğru miktarda baskı ile gücünü ve işlevini korur. Gün boyu omurgamız ve özellikle disklerimiz baskı altındadır ve her oturduğumuzda kalktığımızda ve yürüdüğümüzde oluşan sarsıntıları emme görevini yerine getirmektedir. Bu nedenle diskler sıkıştığında bazı sıvılar dışarı taşar ve diskler incelir. Aslında biz akşamları ayakta dururken sabahları olduğumuzdan biraz daha kısayızdır. Uykumuz boyunca omurgamız rahatlar ve gevşer. Disklerimiz de gün boyu kaybettiği sıvıları bir sünger gibi emerek yeniden üretebilir. Bu mekanizma metabolizmamız birçok nedenle dengesini kaybettiğinde ve bozulduğunda negatif bir şekilde etkilenebilir.

» Breuss Masaj tekniğiyle omurgamızı rahatlatıp gevşeterek ve doğal masaj yağı yardımıylakaybettiği sıvıyı disklere sünger gibi emdirerek uykumuzda gerçekleşen bu doğal iyileşmeyi sağlayabiliriz. Bu rahatlama halinde omurgamız güvenli bir şekilde baskısız ve acısız olarak yeniden hizalanabilir. İçeriğinde zorlayıcı manevralar barındırmayan şifa teknikleri içermemesiyle fiziksel ve fiziksel olmayan şifa tekniklerini bir araya getiren tutumuyla ‘bütünsel’ sağlık ve mutluluk sağlamaya yöneliktir.

» Omurga kolonu hizalama ve dengeleme süreci fiziksel blokajları ortadan kaldırarak enerji dengelemesine de yardımcı olmaktadır. Bütün bu özellikleriyle rehabilitasyon merkezlerinde sağlık merkezlerinde terapi merkezlerinde ve diğer sağlık kliniklerinde talep potansiyeli yüksektir.

» Breuss Masaj deneyimleyen herkes bu masajın benzersiz ziyadesiyle verimli güvenli ve tamamen rahatlatıcı olduğuna inanmaktadır. Dorn Terapi Metodunun ardından uygulandığında yapılan uygulamanın verimini pekiştiren ve son derece rahatlatıcı bir uygulamadır. Bu nedenle özellikle Dorn Terapi uygulandıktan sonra tavsiye edilen 20 dakikalık Breuss Massage kişiye ilave katkı sağlamaktadır.

» Intervertebral Disk'lerde yırtık değil dejenerasyon olduğu ve bunun kendisini yenilemesinin (rejenerasyon) mümkün olduğu temeli ile hareket edilmektedir.

ALINTIDIR.