Alternatif Sistemle Enerji Dengesi (ASED)

Neden ASED?

Günümüzde yüksek performans konsantrasyon motivasyon yaşam sevinci ve tam sağlık için biyoenerji dengemizin mükemmel olması gerekmektedir.


Sinir sistemimiz doğadaki enerji dengesine uyum gösterecek şekilde programlanmış olduğundan dengenin bozulmaması için irademizin dışında reaksiyonlar gösterebilmektedir. Ne yazık ki yaşadığımız ortam (hava kirliliği hormonlu gıdalar zararlı elektromanyetik dalgalar ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız (aşırı stres dengesiz beslenme spor yapamama) ve öfke korku üzüntü gibi duyguları içimizde bastırmamız enerji dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir. Bu aşamada bedenimizin dili olan ağrı uykusuzluk çarpıntı terleme daralma sinirlilik yorgunluk isteksizlik iktidarsızlık gibi şikayetler belirmeye başlar. Birçok vak’anın başlangıç döneminde en değerli uzman hekimler tarafından yapılan muayene ve ileri tetkiklere rağmen organik bir sebep teşhis edilemediğinden tedavi için belirtilere göre (semptomatik) gereksiz ilaçlar önerilmektedir. Oysa meydana gelen semptomların ana nedeni vücudumuzdaki biyoenerji dengesinin bozulmasıdır.

ASED ile OTOREGÜLASYON:

Vücudumuzun kendi kendini kontrol edebilme yeteneğine otoregülasyon diyoruz. Ancak etkili bir otoregülasyon için yine enerji dengesi esastır. Biyoenerjimizin dengede olması sadece hastalıklardan korunmak için değil aynı zamanda hastalıkların kısa sürede tedavisi için de gereklidir. Bunun için her türlü ilaç organizmamızda mevcuttur.

BİLGİSAYAR ve ASED:

Bugün artık biyoenerji dengemizi bilgisayar aracılığıyla ölçme imkanına sahibiz. Dengemizde herhangi bir bozukluk teşhis edildiğinde alternatif yöntemlerle bu dengesizliği tekrar normal hale getirebilmekteyiz. Alternatif yöntemlerin amacı uygun noktalara uyarılar vermek suretiyle enerji kanallarındaki tıkanıklıkları ortadan kaldırmak ve enerjinin doğal akışını tekrar sağlamaktır. Bu şekilde sağlanan denge tamamen doğal olduğu için yan etkisi söz konusu değildir. Oysa dışardan alınan ilaçların birçok yan etkileri olduğu bilinmektedir.

SONUÇ:

Vücudumuzdaki biyoenerji dengesini düzeltebilir yıllardır içimizde birikmiş olan sinir öfke korku takıntı üzüntü vs. gibi duyguları zararsız hale getirebiliriz. Kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmamız (dengesiz beslenme sigara alkol ilaç..); toksinlerimizden arınmamız (hücresel yaşlanma enfeksiyon tümör polip ödem cellülit) yine biyoenerjimizin dengede olmasıyla mümkündür. Keza bağışıklık sistemimizin en üst düzeyde olması bu sayede gerçekleşmektedir.


Biyoenerji dengemizin en az 6 aylık aralıklarla ölçülerek değerlendirilmesi koruyucu hekimlik açısından büyük önem taşımaktadır.

ALINTIDIR.