Meditasyon çok basitçe ifade etmek gerekirse zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Meditasyon ruhun içsel sakinliğini deneyimlemek için içimize doğru yaptığımız bir yolculuktur. Meditasyon hedefimizi gerçekleştirmek üzere içsel gücümüzün yetişip gelişmesini sağlar. Meditasyon yoluyla kendi içimizdeki o olağanüstü enerjiden yararlanmayı öğreniriz. Bunu amaca yönelik güçlü ve odaklanmış düşüncelerle yaparız. Meditasyon iç huzurumuz ve sakinliğimizle beslenip güçlenerek istediğimiz her an zihnimizi sakinleştirebilmemizi sağlayan bir alıştırmadır/uygulamadır.

* Huzurlu bir zihni öz saygıyı ve mutluluğu geliştirir.

* Zihninizin berrak ve odaklanmış olmasını sağlar.

* Hafızayı ve konstrasyon gücünü artırır.

* Yaşamdaki zorlukları soğukkanlılıkla karşılayabilir yüzleşebilirsiniz.

* Potansiyelinizin tam olarak ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

* Düşüncelerinizi daha iyi kontrol edebilirsiniz.

* Kararlarınızı çok daha kolay alabilirsiniz.

* Uyku kaliteniz artar.

Meditasyon düşüncesiz farkındalık konumudur. O konumdayken dikkatinizi geçmişe ya da geleceğe yani gerçekten uzağa götürecek hiçbir düşünce yoktur. Kişi düşünmediğinde dikkati sadece şu anı deneyimler. Şu an tek gerçektir çünkü oradane bitmiş olan geçmiş vardır ne de gelecek. Fakat meditasyon uyku ya da trans konumu değildir çünkü meditasyon'da kişi kendi yaşadığı deneyimlerin tamamen farkındadır. Ve o saf farkındalık konumunda kişi içindeki sonsuz huzur neşe ve sevgi kaynağı olan ruhunu hissetmeye başlar. Meditasyon konumunda kişinin dikkati sürekli yedinci chakranın -- Sahasrara'nın -- yer aldığı başın üstündedir. Hafiflik ve barış konumunu hissetmeye başladığınızda sadece gözlerinizi kapatın ve düşüncelerinizi seyredin. Düşüncelerinizi kontrol etmeye ya da onları durdurmaya çalışmayın.

Evrende iki büyük enerji mevcuttur. Biri “ Korku ” diğeri ise “ Sevgi ”. Sevgi ifadesi olmayan her şey bir korku ifadesidir. Eğer kendinizi ya da başkalarını affetmiyorsanız ya da huylarınızı “ben böyleyim” diyerek dönüştürmeye yanaşmıyorsanız altıda yatan mutlaka bir korkudur. “Güçsüzlük korkusu Suçlanma korkusu Reddedilme korkusu vs. ”Kendinizi korkunun alevlendirdiği durumlar içinde bulduğunuzda ki bu öfke ve düşmanlık duygular yaratacatır yapılacak tek şey korku'yu kucaklamaktır. Hissetiğiniz korkuyu geçersiz kılmaya inkar etmeye ve bastırmaya kalkışırsanız kesinlikle onun gücüne güç katarsınız. Aynı şekilde düşmanlığı ve öfkeyi geçersiz kılacak olursanız eğer sabırsızlığı ya da acımasızlığı geçersiz kılmaya kalkarsanız siz onu güçlendirirsiniz. Öyleyse amaç bastırmak defetmek itmek değil onu kucaklamaktır. Eğer korkuyu kucaklamak istemezseniz ve onu güçlendirirseniz korkmakta olduğunuz her şeyi kendinize çekersiniz. Unutmayın düşünceleriniz bir güçtür düşünceleriniz elektromanyetik enerjidir. Düşünceleriniz realitenizi yaratır

AFFETME MEDİTASYONU

Affetmemekle kendinize ne kadar büyük zararlar verdiğinizin farkında mısınız? Affetmediğiniz zaman negatif enerji üretmeye başlarsınız bu enerji tüm bedeninizi sarar ve sizin sağlığınızı tehdit etmeye başlar ve asla özgür olamazsınız. Dünyanın neresine giderseniz gidin o affedemediğiniz kişileri ve olayları sırtınızdaki küfede taşırsınız.

Bırakın onları affedin gitsin. Atın sırtınızdan onları ve hafifletin yaşamınızı ve özgürlüğünüzün tadına varın.

KENDİNİ AFFETME

Gözlerinizi kapayınız burnunuzdan derin bir nefes alın ve sonra ağzınızdan verin. Kendi görüntünüzü imgeleyerek gözünüzün önüne getirin. Ona bakarak yüksek sesle aşağıdaki cümleleri tekrarlayınız.

* Ben seni affettim

* Sen zaten affedildin.

* Yaşadığın ve yaptığın her şey için ben seni onaylıyorum.

* Seni bir başkasının onaylaması gerekmiyor.

* Ben seni onaylıyorum

* Seni affediyorum.

Şimdi kalbinizden çıkaracağınız pembe sevgi ışığını yine kendi kalbinize yollayın. Işıkların en güzel pembelerden oluşması için gayret gösterin. Işıklar kalbinize doğru gittikçe yüzünüzdeki değişimleri takip edebileceksiniz.

BAŞKASINI AFFETME

Affetmeye karar verdiğiniz ve affetmeye niyet ettiğiniz kişinin görüntüsünü gözleriniz kapalı olarak imgeleyin. Derin bir nefes alıp vererek aşağıdaki cümleleri yüksek sesle söyleyin.

* Ben seni affettim

* Ben kendimi affettim

* Sen özgürsün ben özgürüm

* Sana en güzel düşüncelerimi yolluyorum

* Seni serbest bırakıyorum

* Seni affediyorum.

Kalbinizden çıkardığınız pembe sevgi ışığını onun kalbine yollayın ve o kişinin yüzünde oluşacak değişimleri gözlemleyin. Bu meditasyon değişim-dönüşüm meditasyonudur. İçinizde duyduğunuz nefreti sevgiye dönüştürerek sizin özgür kalmanızı sırtınızda taşıdığınız yüklerden kurtulmanızı en önemlisi nefret ve affetmeme duygularının sizde oluşturduğu hastalıkları gidermenizi sağlar. Her gün tamamen affedene kadar tekrar edilmelidir.

OLUMSUZ HUYLARI TEMİZLEME MEDİTASYONU


Hepimizin kusurları vardır. Kusursuz kul olmaz. Önemli olan bu kusurlarımızı bulup bunlardan kurtulmaya çalışmaktır.

Bunu yapmanın en güzel yolu aşağıdaki meditasyonu uygulamaktır ve mümkünse bunu yüksek sesle yapmaktır.

* Ben ………………

* Ben ………………olduğumu kabul ediyorum

* Ben ………………sevgiye dönüştürmeyi niyet ettim.

* Ben ………………seviyorum

Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın.

Örnek:


* Ben inatçıyım

* Ben inatçı olduğumu kabul ediyorum

* Ben inatçılığımı sevgiye dönüştürmeyi niyet ettim.

* Ben inatçılığımı seviyorum

Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın.

Hoşgörüsüzlük Sevgisizlik Sabırsızlık İnatçılık Kıskançlık vb. huylarımız için yukarıdaki meditasyonu uygulayarak tüm kötü huylarınızı temizleyip bu huylarınızı sevgiye dönüştürebilirsiniz.

Gözlerinizi kapayın uçsuz bucaksız bir kumsalda olduğunuzu ve çıplak ayakla gezdiğinizi düşününü. Dilediğiniz gibi özgürce kendi kumsalınızda hareket edin. Dans edin hoplayıp zıplayın ne isterseniz onu yapın sonra kumsalınızda bir ateş yakın pembe alevlerden oluşan bir ateş. Geçip karşısına oturun ve içinizdeki tüm kötü huyları temizlemeye niyet edin.

Ben kıskancım

Ben kıskançlığımı şimdi içimden çıkarıyorum

İsterseniz bedeninizden bir kabuk gibi kıskançlığınızı soyup çıkarın isterseniz içinizden siyah bir poşet gibi çıkarın. Çıkardığınız kıskançlığınızı pembe alevlerden oluşan alet içerisine atın.

Ben asabiyim

Ben asabiyetimi şimdi içimden çıkarıyorum

Yine yukarıdaki gibi içinizden çıkardığınız asabiyetinizi pembe alevlerden oluşan ateşin içerisine atın ve ondan kurtulun.

Bunun gibi çeşitli kötü huylarınızı pembe alevli ateşe atabilirsiniz.

Kötü huylarınızı ateşe atıp temizlendikten sonra korku meditasyonundaki tüm korkularınızı yine aynı ateşe atın. Elinizle başınızın üzerindeki ışık topuna uzanın. Eline ışık topunun değer değmez tüm bedeninizin ışıkla parladığını görün. Sonra son derece hafif bir bedene ulaştığınızı görüp ateşten uzaklaşarak denize doğru yürüyün ister denize girebilir isterseniz denizin üzerinde yürüyebilirsiniz. Sonra tekrar geriye dönüp kumsalınıza gelip gözlerinizi açın.

KORKULARI SEVGİ ENERJİSİNE DÖNÜŞTÜRME MEDİTASYONU


Geçmiş yaşamımızdan taşımış olduğumuz varlıklarından haberdar olduğumuz ya da olmadığımız korkularımız mevcuttur. Unutmayın sevginin olmadığı yerde mutlaka bir korku yatar. Korkularımızdan arınmamızın en başarılı yolu aşağıdaki korku meditasyounu uygulayarak korkularımızı sevgiye dönüştürmektir.

* Benim ……………..korkum var

* Benim ……………..korkumu kabul ediyorum.

* Benim ……………..korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.

* Benim ……………..korkumu seviyorum

Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın.

Örnek:

* Benim başarısızlık korkum var.

* Ben başarısızlık korkumu kabul ediyorum.

* Ben başarısızlık korkumu şu anda sevgiye dönüştürmeye niyet ettim.

* Ben başarısızlık korkumu seviyorum.

Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın

Belli başlı korkular;


* Değersizlik korkusu

* Güvensizlik korkusu

* Parasızlık korkusu

* Yalnızlık korkusu

* Başarısızlık korkusu

* Esir olma korkusu

* Suçlanma korkusu

* Acı çekme korkusu

* Dışlanma korkusu

* Çaresizlik korkusu

* Ayrılık korkusu

* Aşağılanma korkusu

* Güçsüzlük korkusu

* Yokluk korkusu

* Kaybetme korkusu

* Yetersizlik korkusu

* Yok olma korkusu

* Hastalık korkusu

* İncitilme korkusu

* Sevilmeme korkusu

* Reddedilme korkusu

* Acizlik korkusu

* Terk edilme korkusu

* Onaylanmama korkusu

Bu meditasyonun amacı bedenimizdeki korku enerjisini sevgi enerjisine dönüştürmektir. Her gün bir korkunuzu temizleyerek bunu da birkaç tekrarla yaparak tüm korkularınızdan kurtulabilirsiniz. Mümkünse bu meditasyonu de diğer meditasyonlar gibi yüksek sesle yapmanız daha uygundur. Ancak bu meditasyonu kalabalık bir yerde yapma gereksinimi duyarsanız tabii ki içinizden yapabilirsiniz.

Gün içinde korku duygusunun yükseldiğini hissettiğiniz anlarda önce derin bir nefes alıp verin daha sonra aşağıdaki cümleleri tekrarlayın. Yine mümkünse yüksek sesle.

* Bu benim……………….. duygum

* Ben kendimi……………..duygum olduğu halimle seviyor ve kabul ediyorum.

Kalbinizden dışarıya imgeleyeceğiniz en güzel pembeliği çıkarın.

Örnek;


* Bu benim sevgisizlik korkusu duygum

* Ben kendimi sevgisizlik korkusu duygum olduğu halimle seviyor ve kabul ediyorum.

SEMBOL-ENERJİ TOPU MEDİTASYONU


Bu Meditasyon sadece 2 derece ve ileri Reiki almış kişiler tarafından uygulanabilir.

Buna emosyonel meditasyon denir. Bu meditasyonda gözlerininiz kapalı olarak sembolleri üçüncü göz çakrasının önünde zihinde çizersiniz. Üçüncü gözünüzün önünde sanki altın uçlu bir kalem varmış gibi düşünebilirsiniz.

Rahat bir şekilde yerinize oturun


Nefesinizle biraz gevşeyin

Zihinsel olarak CR çizin ve 3 kere mantrasını tekrarlayın.

Zihninizde tutabildiğiniz kadar uzun süre tutun

Zihinsel olarak SHK çizin ve mantrasını 3 kez tekrarlayın.

Zihninizde tutabildiğiniz kadar uzun süre tutun

Zihinsel olarak HS çizin ve mantrasını 3 kez tekrarlayın.

Zihninizde tutabildiğiniz kadar uzun süre tutun

Bu enerji topunu arzu ettiğiniz şeyi imgeledikten sonra oraya gönderin.

ÇAKRA RENK MEDİTASYONU

Bu meditasyon ayakta oturarak ya da yatarak yapılabilir. Önemli olan sırtın dik olmasıdır.Nefesimizi düzenledikten ve rahatladıktan sonra iç dinginliğimizin ve güven duygusunun bizi alıp götürmesine izin veriyoruz.

Şimdi dikkatimizi leğen kemiğimizin altında yani aşağıya doğru açılan çakramıza veriyoruz. Burada küçük bir kırmızı ışık kıvılcımı görüyoruz. Zaman kavramını unutarak bu ışık kıvılcımını olabildiğince uzun kalmasına izin veriyoruz. Kaybolmaya başladığında ise hiçbir zorlama yapmadan bir üst çakramıza geçiyoruz. Her çakrada iki üç dakika kalmamız yeterli olacaktır. Düşüncelerimizi göbek deliğinin bir parmak kadar altında yoğunlaştırarak portakal renkli bir kıvılcım görüyoruz. Yeterli olduğuna inandığınızda bir üst çakraya solsr pleksusa geçiyoruz. Göbek deliğinin iki parmak kadar yukarısında atlın satısı bir kıvılcım oluşturuyoruz. Bu kıvılcımın büyümesine izin verin. Onu rahat bırakın. Tüm çakralarınız için geçerlidir bu. Bundan sonra kalp çakranıza geçin ve etrafı yeşil ortası penbe bir kıvılcım oluşturun. Derin bir tatmin duygusu hissedeceksiniz. Ardından aynı uygulamayı mavi renkli bir kıvılcım oluşturarak boğaz çakranıza sonra da lercivert renkli bir kıvılcım oluşturarak üçüncü göz çakranıza uygulayın. Şimdi taç çakramıza çıkıyoruz. Burada tam tepe noktanızdan çıkan mor ışıklı bir kıvılcım görün bu kıvılcımı altın renkli alevler saçan mor bir alve dönüştürün ve bırakın dilediği kadar büyüsün. Işınların çevremizde yayılanbildiği kadar yayılmasına izin verin. Gözlerimiz kapalı bir süre sessiz kalıyoruz. Bu meditasyon süresi ortalama 20 dakikadır. Şimdi kuvvetli huzurlu enerji dolu ve mutlu olarak gözlerinizi açabilirsiniz. Ruhumuzun açıldığını ve enerji merkezlerimizin dengelendiğini hissedeceksiniz.

DAG GOLU MEDITASYONU

Kisa bir zaman once derin meditasyon esnasındabu meditasyonu her insanın yapabilecegi sekli ile gordum.Bu cok guzel bir meditasyon! Ben onu sonsuz mukemmel ve tarif edilemez olarak yasadım.

Asagida yazdigim tarifinbilincin en cesur ve yenilmez Gercegi Arayanlar icin korudugu gizli kalmıs mutluluk bolgelerini size de acmasina yardimci olabilir.

Meditasyonun tarifi :

Rahat bir sekilde oturungozlerinizi kapatin ve maksimum gevseyin.

Birinci bolum.

1. Kendinizi lotos pozisyonunda bir dag golunun kenarinda oturmus olarak imgeleyin.

2.
Onunuzdeki golun sulari sakin ve kristal gibi temiz .

3.
Sizin etrafinizda (ozellikle etrafinizda)- guneste parlayankarli tepeleriyle yuksek daglar bulunmaktadir.

4.Ustunuzde dipsiz mavi bir gokyuzu var.

5.Yuksek gokyuzunde parlak altin sarisi bir gunes isildiyor.

Ikinci bolum:

1.Cicek ve Ot kokan dag havasini icinize cekin. Guzel kokulari hissedinduyularinizla degilsankisizin cok derininizdeicinizde-benliginizle hissedin..Bu guzel kokularin icine girintamamen ve tumuyle...onlarla bir butun olun...onlarin icinde eriyin...onlari benliginizde hissedin.

2.Dag golunun temizligine bakin.Safligi hissedinduyularinizla degilsankisizin derininizdetum benliginizde....Bu Safliga girintamamen ve tumuyle...onunla butunlesin...icinde eriyin...onu benliginizde hissedin.

3.Etrafinizdaki Yuksek Daglara odaklanin.Onlarin hareketsizligini hissedinduyularinizla degilsankiicinizde cok derinde-tum benliginizde....Bu hareketsizlige girintamamen ve tumuyle...onunla butunlesin...icinde eriyin... tum benliginizde hissedin.

4.
Ustunuzdeki dipsiz Mavi Gokyuzune bakin.Sonsuzlugu hissedinduyularinizla degilsankiicinizde-derinlerdetum benliginizde...Bu dipsizlige girintamamen ve tumuyleonunla butunlesin...icinde eriyin...tum benliginizde hissedin.

5.Altın Gunesin parlak isigina bakin.Isigi hissedinduyularinizla degilsankiicinizde-derinlerdesizin benliginizde...Bu Isiga girintamamen ve tumuyle...onunla bir butun olun...icinde eriyin...tum benliginizde hissedin.

6
.Etrafınızdaki Huzura odaklanin.Onu hissedinduyularinizla degilsankiicinizde-cok derinlerdetum varliginizda.Bu sonsuz huzura girintamamen ve tumuyle...bir butunlukte birlesin...icinde eriyin...tum benliginizde hissedin.

7.Etrafınızdaki Sukunete odaklanin.Onu hissedinduyularla degilsankiicinizde-cok derinlerdetum benliginizde...Sukunete girintamamen ve tumuyle...bir butunlukte birlesin...icinde eriyin...benliginizde hissedin.

8.Etrafinizdaki Sessizligi dinleyin.Onu hissedinduyularla degilsankiicinizde cok derinlerde-tum varliginizda...Bu Sessizlige girin-tamamen ve tumuyle...bir butunlukte birlesin...icinde eriyin...tum benliginizde hissedin.

9.
Yavasca meditasyondan cikarkenicinizde Guzel Kokuları Safligi Hareketsizligi DipsizligiHuzuru Sukuneti Sessizligi...dikkatlice korumaya alin.

Not : Bu meditasyonu kendiniz CD veya bilgisayarınıza okuyarak kayit edin.Kayitta alcak sesle ve huzur dolu bir ses tonuyla konusun.Daha sonra bununla meditasyon yapabilirsiniz.Bumeditasyonun ozumsenmesindebaslangicta kuskusuz size yardinmci olacaktir.Daha sonra muzik esliginde veya sessizlikte meditasyon yapmaya ozen gosterin.

YUNUS BALIGI MEDİTASYONU


Meditasyona baslamadan once fonda mutlaka Deniz ve Yunus sesleri olmalidir !

1. Gozlerinizi kapatin.

2.
Kendinizi okyanusun sahilinde yururken imgeleyin...

3
. Gunesin isiklari nazikce suyun uzerine inmekte....sizi guven ve huzur duygusu kaplamaktadir....

4.
Siz Okyanusu seyrederkenbircok yunusun dikkati size odaklanmistir....

5.
Suyun derinliklerinden gelen yunus seslerini duyun...

6.
Onlar sizi cagirmaktadirlar...

7. Yavasca suya girerek yunuslara dogru yuzmeye baslayin...

8. Yunuslardan biri sizin yaniniza gelerek telepatik olarak ona tutunmanizi istemektedir...

9.
Siz onun yuzgecine tutunun...o sizi diger yunuslarla gorusmeye goturecektir...

10. Eger sizin gezgin benliginiz yunuslarin mesajlarini algilayabilirseonlarin seslerinde sizi selamlayan tonları kesfedeceksiniz...

11.
Herbiri farkli bir harmoni ve mesaj ifade eden 12 yunus etrafinizda halka seklinde dizilmis sizi selamlamaktadirlar...

12.
Siz yunus seslerini dinliyor ve onlari anliyorsunuz...

13. Gezgin ruhunuzun bir sonraki duragi olacak olan farkli bir realiteye gecisin ana girisini onlari takip ederek bulabileceginizi bilmenizi istiyorlar...

14. Onlarla Isiga dogru yuzun !....

15
. Onlarin mesajlarini duyun ve gorun !....

Hazir oldugunuzda gozlerinizi acabilirsiniz.

Not:
Noktali bıraktigim yerlerde lutfen biraz duraklayip imgeleyinhissedi

AURA TEDAVI MEDITASYONU

(Aura'nin tedavisi ve temiz kalmasini saglamak icin yapilan bir meditasyondur)


Ka enerjisinin aktivasyonu

Aura-beden etrafinda isildayan enerji alanidir.Cakralardaki enerjinin yogunlasmasi ile meydana gelir ve her bir cakra bu aura alaninin olusmasi ve islerliginin desteklenmesi icin katkida bulunur. Cakralariniz az acik veya kapaliysaauraniz dumansi ve zayif hale gelir.Ayni zamanda sagliginiz yerindeyse ve duygusal olarak aciksaniz cakralariniz daha acik ve gucluyasam dolu ve enerjik bir auraniz olacaktir.Auraniz sıkıstirilmis isebedeninizden etrafiniza tasan aura alanininzin mesafesi sadece 30-40 cm'dir.Eger auraniz cok genissebedeninizden etrafa 2-800m capinda incelmis olarak tasacaktir.Bu iki tip auradan hic biri ideal degildir.Sıkıstırılmis aura insani tutuk yaparitaatkar ve tecrit edilmis. Ayrica boyle duygular hissetmek de boyle bir aura olusmasina sebep olur.Cok genis olan aura dikkatsizlige (odaklanamamaya ) sebep olur gerceklerden kacis ve aura alanina girenlerin acilarinidusuncelerini ve duygularini kendi olgulariymis gibi yasama egilimi yaratir.

Cok genis aura cagristirdigi olgularin yasandigi neticesindeki tezahur de olabilir. Baska bir deyisle hasta auranin olusmus olan ve varliginin devam etmesi durumundaonlari olusturan kosullari tezahur ettirme olgusunu da olusturmaktadir.

Biz auramizin yumurta formunda ve bedenin etrafinda - ustundealtindaarkasindaonundeyanlarda esit olarak dagilmasini hedeflemekteyiz.Sayisiz deneylerden sonra en optimal auranin capinin 06-1m (en cok) olmasi ve dagilimi da her yone esit olmasi gerektigi kanisina vardim. Ozellikle cok yogun nufusun yasadigi yerlerde bu olculerdeki auranin en uygun ve en rahat olabilecegini kabul edebiliriz.Dogada etrafimi saran ormandagoldeakarsuda bilincli olarak auramın genislemesine izin veriyorum. BuYaraticidan gelen Tanri ile bir olma (ona akma) hissimi yogunlastirmaktadir. Bitkilerlesu iledoganin ruhu ile bir oldugumuzu hissediyorum ve bunun sayesinde sinir sistemim huzura kavusup sifalaniyor.Fakat doga deneyimimden sonra hemen sehir merkezine ve herhangi baska bir sosyal yere gittigimde her zaman aurami etrafimda 06-1m (bedenimin disinda) olacak sekilde "cekiyorum" . Eger aurami cekmeyi unuttuysam hemen kendini hatirlatiyor. Baska insanlarin yasam planlariher ne kadar beni ilgilendirmese de icimde beliriveriyor. Simdi auranin arinma ve tedavi surecine bakalim.

1. Yukarida belirtilen sekilde topraklanin.

2.
Gozunuzu kapatarak bedeninizin etrafindaki alani hissedin. Ilkonce onrnegin sadece nefesinizi auranin icine 30 cm'ye niyet ederek yayin. Bu bolgede nefes alarak auranizin nasil hissedildigine dair : sikistirilmis yogun zayif ve inceltilmis veya enerjik ve hafif oldugu konusunda genel bilgi almaya calisin.

3
. Nefes ve imgeleme yardimi ile (ya da algilama veya mesaj alma) auranizin sizin bedenininzden onunuzde ne kadar uzaklikta bulundugunu belirleyin.

4. Bedenin yan taraflarini da kontrol ederek auranizin hacmini belirleyin.

5. Simdi de bas ustunde ve ayak altindaki aurayi hissetmeye calisin.Bu iki alani kiyaslayin.

6.
Nefes hissetme imgeleme veya size uygun herhangi baska bir yontemle arkanizdaki auranizin nasil bir alan kapladigini belirleyin.

7. Artik auraniz hakkinda bu kadar bilgiye sahip oldugunuza gore onu 06-1m captaki bir alani kaplayacak ve yumurta formunu alacak sekilde duzeltin.

Bunu gerceklestirmek icin nefesiniziimgeleme yeteneginizi ve acik niyetinizi kullanin. Ilk baslarda daha rahat olmak icin ellerinizle beden etrafindaki alani belirleyip auraya gerekli formu vermek icin gerekli yerlerinde kendinize dogru cekistirin veya tersini yaparak kendinizden itin.

Bircogunuz icin duzeltmek demek onu "cekmek" ve kenarlarini daha net ve belirgin yapmaktir.

Digerlerinin ise aura alanini kendinden "itmek" yani gerkli alana yayilabilmesi ve o alani kaplayabilmesini saglamalari gerekmektedir.

Eger siz acemiyseniz ayaklarinizin altindaki aurayi hareket ettirmekte zorlanabilirsiniz veya belki hic hareket ettiremezsiniz. Bu durumda sadece israrla devam etmek ve pratik yapmak size yardim edecektir.

8. Etrafinizdaki enerji alaninizi duzeltirken duygularinizin fiziksel hislerinizin degisimlerine ve suregelen olgunun idrakine dikkat edin.

9.
Simdi tepenizden dokulen ve auranizi delip gecen sivi isigin yagmur gibi aktigini imgeleyin.

Ilk asamada hic olmazsa 2 ile 5 dakika sizi islatmasina izin verin. Icinizde biraktigi tum muhtesem hisleri sindirmeye calisin.

10. Daha sonra auranizin olcusunde olan muazzam mor alevi imgeleyin. Tum auranizi kaplayacak sekilde olsun- ayaklarin alti dahil. Heyecanlanmayin bu size hicbir zarar vermez. Mor alev dusuk frekansli enerjileri yukseltip varligin daha dogal halini temsil eden yuksek frekansa donusturecektir.

Eger mor alev ile ilk defa calisiyorsaniz alevin icinde sadece bir-iki dakika kalin. Bu metodu kullanirken belki isinacak ve enerji akimlari hissedeceksiniz. Eger fazla gayret gosterirseniz eter duzeyde yanan eski enerjilerin etkisi ile "dolma" tasma hissedebilirsiniz. Bu yuzden ilk zamanlarda olculu yaklasimi tercih edin; zamanla ve calistikca bu yontemin kendinize ait kullanim seviyesini elde edrsiniz.

11.
Bitirdiginizde mor alevi uzaklastirin ve gozlerinizi acin.Bu yagmuru ilk defa imgeleyen bircok insan kendilerini daha iyi enerjik duygusal olarak daha ari ve aydin hissettiklerini belirtmislerdir. Bu uygulama bircok gereksiz ve olumsuz veya sizin zaman icinde "kendinize yapistirdiginiz" yabanci kaynakli enerjilerden arinmanizin en basit ve etkili yontemidir.

Ayrica hastalik tedavileri veya meditasyonlar esnasinda bedeninizden serbest biraktiginiz enerjilerin absorbe edilmesinin en iyi yoludur.

ALINTIDIR..