Korkuları Temizleyen ve Kalp Çakrasını Açan Şifa Meditasyonu

İşte sevgi hakkındaki korkularınızdan kurtulmanıza ve kalp çakranızı temizlemenize yardımcı olarak güçlü bir şifa meditasyonu. İsterseniz bu meditasyonu yumuşak bir müzikle birlikte teybe kaydedip sonra onu günde bir-iki kez dinleyebilirsiniz.

1.
Gözleriniz kapalı ve rahat bir halde oturarak iki-üç çok derin ve temizleyici nefes alın.

2.Zümrüt-yeşili güzel bir bulutun sizi kuşattığını imgeleyin. Nefes alırken bu şifa enerjisini akciğerlerinize hücrelerinize ve kalbinize çekin. Kısa bir süre kalbiniz üzerinde konsantre olarak zümrüt-yeşili ışığın size acı vermiş her türlü olumsuzluğu temizlemesine izin verin

3-Derin bir nefes alarak ışığın sevgi hakkında duyduğunuz her türlü korkuyu alıp götürmesine izin verin. Sevgiyi hissetme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Sizin nefes alıp sevgi korkusundan kurtulmaya niyet etmekten başka birşey yapmanıza gerekmez. Sadece şifa bulmaya istekli olun gerisini Tanrı'ya ve meleklere bırakın. Derin bir nefes daha alın ve eğer sevilirseniz ardından kurnazca yönlendirileceğiniz aldatılacağınız kullanılacağınız terk edileceğiniz reddedileceğiniz baskı göreceğiniz yada incineceğiniz korkusu da dahil olmak üzere tüm sevilme korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Derin bir nefes daha alarak geçmişten gelen tüm bu korkuların temizlenmesine izin verin.

4.Şimdi ışığın sevgi verme konusunda duyduğunuz her türlü korkuyu temizlemesine izin verin. Derin bir nefes alarak eğer severseniz kontrol edilebileeğiniz istismar edilebileceğiniz aldatılabileceğiniz yada incinebileceğiniz korkusunu bırakmaya gönüllü olun. Bu korkuların tümüyle temizlenmesine izin verin ve kalbinizin doğal sevecen haline doğru genişlediğini hissedin.

5.Sizi sevgi ilişkisinde incitmiş olanlara karşı barındırdığınız her türlü eski bağışmazlığı bırakın. Annenize babanıza diğer anne-baba figürlerine kardeşlerinize çocukluk arkadaşınıza gençlik arkadaşlarınıza ilk aşkınıza birlikte olduğunuz ve sevdiğiniz o kişilere birlikte yaşadığınız veya evlendiğiniz kişiye karşı olan bağışlamazlığınızı bırakmaya gönüllü olun. Sevgiye ilişkin tüm incinmelerinizin ve düş kırıklıklarınızın temizlenmesine izin verin. Siz bu acıyı istemezsiniz ona ihtiyacınız da yoktur ve derin bir nefes daha alarak onun ışığa kaldırıldığını ve orada dönüşüme uğratılıp arındırıldığını imgeleyin. Geriye sadece dersler ve her bir ilişkinin içerdiği saf sevgi özü kalır ki zaten her bir ilişkinizde edebi ve gerçek olan tek şey de buydu.

6.
Şimdi derin bir nefes daha alarak ışığın sizi tamamen temizlemesine izin verin. Kendinize karşı sevgiye ilişkin barındırdığınız her türlü bağışlamazlığı bırakmaya gönüllü olun. Kendi kendinize ihanet ettiğiniz sezginizi önemsemediğiniz yada en yüksek hayrınızı aramadığınız için kendinizi bağışlamaya gönüllü olun. Zihnen yada kollarınızla kendinizi kucaklayın. İçsel benliğinize bir daha asla kendinize ihanet etmeyeceğinize dair güvence verin.

7.Şimdi bir daha asla sizi incitecek bir ilişkiye girmemek yada böyle bir ilişkiyi sürdürmemek için bundan böyle sezginizi ve ayırt etme gücünüzü izlemeye kesin karar verin. Kendinizle ilişkiniz de dahil olmak üzere herhangi bir ilişkide yaptığınızı düşündüğünüz her türlü hata için duyduğunuz bağışlamazlığı tümüyle bırakın. Ve bir başka derin ve temizleyici nefesle birlikte şifa bulduğunuzu bütünlendiğinizi ve gerçek kimliğiniz olan sevginin tadını çıkarmaya hazır olduğunuzu hissedin.

Sevgi korkusundan kurtulduğunuzda insan deneyimimizin bir parçasını oluşturan zengin duygu alanın daha çok farkına varabiliriz. Bu önemlidir çünkü durusezinin anlamını keşfetmek duygular tayfının farkında olmayı gerektirir.

(Alıntıdır)