MEDİTASYON: AYDINLANMA

Duruşumu ayarlamak ve rahat bir pozisyonda oturmak için bir dakikamı ayırıyorum. Çenemin ve gözlerimin çevresindeki kasları gevşetiyorum.

Kollarımdaki ve omuzlarımdaki herhangi bir gerilimi salıyorum. Bedenimi gevşetirken daha huzurlu farkında ve iç varlığımla temasta hissediyorum.

Birkaç derin nefes alıyorum bunu yaparken daha derin bir seviyede rahatlıyorum.

Şimdi ruhum ve yüksek benliğim bana katılıyor. Bana ışık aktarıyorlar. Yüksek benliğimden ve ruhumdan gelen ışık ve enerjiyi almak için kendimi açıyorum.

Onların ışıklarının benim ruhsal merkezim olan ‘başım’ veya ‘taç merkezi’ denen başımın tepesi yoluyla gelmesine izin veriyorum. Ruhum ve yüksek benliğim baş merkezimi uyandırmam için bana enerji aktarıyorlar.

Işığın benim baş merkezimden zihnime ve beynime akmasına zihnimi daha yüksek fikirler için beynimi de içimdeki deha kapasitesini uyandırmak için uyarmasına izin veriyorum.

Ruhumdan ve yüksek benliğimden gelen ışık şimdi benim üçüncü gözüme kaşlarımın arasında bulunan altıncı çakrama akıyor.

Iç vizyonumun berraklaşmasına izin veriyorum. İlluzyon perdeleri kalkıyor. Gerçeği görme ve bilme kapasitem genişliyor. Olduğum sınırsız varlığa uyanıyorum.

Yüksek benliğimden ve ruhumdan ışığı hücrelerimin merkezindeki DNA’nın içine alıyorum ve ışık beni hücresel düzeyde gelişmeye hazırlıyor.

Ruhsal büyümemin ve aydınlanmamın önünde duran tüm inançları bırakıyorum.

Aydınlandığımda insanlığa daha büyük bir hizmet yapabileceğimi bilerek beni aydınlanma yoluma yönlendiren düşünceleri ve inançları kucaklıyorum.

Şimdi bu yaşamda aydınlanmış hale gelebileceğimi biliyorum. Zorluk yolundansa coşku yoluyla büyüyebileceğime inanıyorum. Kolayca ve hemen büyüyebileceğime inanıyorum.

Ruhsal büyümeme odaklanıyorum. Ruhsal büyümeme harcadığım enerjinin bana katlanarak geri geleceğini biliyorum.

Şimdi ruhsal büyüme için bir söz veriyorum. Bunu hayatımda bir öncelik yapıyorum.

Yaptığım her şey ruhsal olarak büyümek sevgi yaymak ve bir katkıda bulunmak için bir fırsattır.

Yaptığım her aktivite daha biliçli farkında ve anda odaklanmış olmak için bir fırsattır.

Yaptığım her eylem bana çevremdeki evrene ışık uyum düzen ve sevgi katmak için fırsat sağlar.

Olan her olay bana daha önce davranmamış olduğum kadar yüksek bir yolla davranmak bir fırsat sağlar ve içimdeki en iyiyi açığa çıkarmak için oluşur.


(Alıntıdır)