Bir sandalyede omurganız dik olacak şekilde oturun ve gözünüzde kuyruksokumunuzdan inen ince bir halat canlandırın. Tabandan geçerek topraktan aşağı indiğini ve sonra kaya katmanlarını geçtiğini görün. Kendinizi dünyanın merkezine yakın olduğunuzu hissedene kadar bunu görmeye devam edin ve sonra halatı oraya demirleyin. Bedeninizin dünyadan halatla geçtiğini ve demirlediğinizi canlandırın. Tekrar oturma durumunuza geri dönün.

Şimdi ayaklarınızın altında iki delik olduğunu hayal edin ve ılık kahverengimsi-kırmızı renkteki sulu bir çamurun bu deliklerden yukarı çıktığını ve bütün alt bedeninizi boydan boya sarmaladığını düşünün. Bunu alt bedeninizin ağırlaştığını hissedene kadar yapın. Daha sonra başınızın tepesindeki noktayla bağlantı kurarak gökteki uzak bir noktadan beyaz bir ışık ışınının geldiğini hayal edin. Beyaz ışığın bu noktadan geçerek başınıza aktığını ve üst bedeniniz boyunca geçtiğini ve onu temizlediğini ve onu daha da hafifleştirdiğini düşünün.

Şimdi ayni anda iki farklı enerjinin sirkülasyonunu hissedin ve egzersizi aşırı gelen enerjinin dünyaya- toprağa geri dönmesine izin vermek için ellerinizle yere dokunarak bitirin. Bu alıştırmayı yapmak yalnızca birkaç dakika alır.

Bu canlandırma alıştırmalarını yaparken herşeyi açıkça görmeye çalışarak takıntı yapmayın zihninizde fikri oluşturmak ve topraklanmaya niyet etmek çalışmayı yapmak için yeterlidir.

ALINTIDIR.