Kilonuz ruhsal durumunuz hakkında mesaj veriyor

"Kilomuz her zaman bizim ruhsal durumumuza dair mesaj verir" diyen Uz. Psk. Ela Reyhanlıoğlu yeme bozuklukları hakkında bilgi verdi.
Yeme bozukluklarında ruhsal desteğin son derece önemli olduğunu vurgulayan Uzman Klinik Psikolog Ela Reyhanlıoğlu bunun nedenini şöyle açıkladı: "Kişilerin kilo alma öyküsünde eğer psikolojik bir dinamik varsa bu o süreçte psikolojik desteğin önemini daha da artırmakta. Burada tabii ki kişilerin kilo kaybedememe nedenlerine bakıldığında bir endokrinoloji dahiliye konsültasyonu alınır eğer fizyolojik herhangi bir engel yoksa ve kişi sağlıklı bir kilo verme süreci yaşamak istiyorsa o zaman ruhsal destek almalı. "

"Kilomuz her zaman bizim ruhsal durumumuza dair mesaj verir" diyen Uz. Psk. Reyhanlıoğlu bunu iyi dinleyip okumak gerektiğini söyledi. Fizyolojik takviyelerin (spor sağlıklı beslenme vb.) elbette faydalı olduğunu fakat yalnızca bunlarla yürümemenin kişinin bu serüvenini daha da kolaylaştıracağını söyleyen Reyhanlıoğlu özellikle ciddi kilo problemi olan kişilere bir diyetisyenle beraber ruh sağlığı desteği de almalarını önerdiğini dile getirdi.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]