Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Mobbing ile mücadele dernekleri Türkiye'ye yayılıyor

  Mobbing ile mücadele dernekleri Türkiye'ye yayılıyor

  Mobbing ile mücadelede farkındalık oluşturmak için Mobbing ile Mücadele Dernekleri Türkye'ye yayılıyor.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Mobbing kişilik haklarına saldırıda bulunan ve neticesinde kişiyi iş yerinden uzaklaştıran hareketler olup kişinin fizyolojisinde ve psikolojisinde önemli ölçüde tahribata yol açabilmektedir.

  Mobbing olarak sayılabilecek birçok davranış mevcut olup bunların başlıcaları; şiddet tehdit eleştirel durumlar baskı aşağılayıcı hareketler iş akdinin feshi kişiyi izole etmek küçük düşürücü hareketlerde bulunmak itibarını sarsmak cinsel taciz ve benzer birçok davranış olarak örnekleri çoğaltabiliriz.

  Mobbing ile Mücadele Derneği Türkiye'nin 14 ilinde temsilcilikleri bulunan her biri kendi alanında uzman ve yeterlilikleri mevcut temsilcilerden oluşmaktadır. Dernekte Türkiye'nin hemen hemen tüm illerinden gelen başvurular ile ilgilenilmektedir.

  Mağdura uygulanan mobbing genellikle meşrulaştırmaya çalışılmakta mağduriyete sebep olan davranışlar görmezden gelinmekte hatta mağduru dayanaksız suçlamalar ile haksız konuma düşürmeye çalışmaktadır. Mağdurun şikayetleri ise ötelenmektedir. Mobbing ile mücadelede mağdurlar yargı yoluna başvurmak için zaman zaman kendilerini güçsüz hissetmekte psikolojik olarak 'haksız çıkmak' 'suçlanmak' tedirginliklerini yaşamaktadır. Geçirilen süreçte 'kimi nereye şikayet edebilirim' ' ne isteyebilirim' soruları ile çıkmaz yaşamaktadırlar.

  Av. Saliha Ersöz Baştaş "Şiddetin her türlüsüne karşıyız. İş yerinde psikolojik şiddetin yargıya taşınmasında mobbingin göz ardı edilen bir ayrıntı olmasından ziyade mobbingin fesihlerin ana unsuru olduğunun bilincinde olunması gerekmektedir. Dernek olarak amacımız çalışmalarımızla mobbing ile mücadelede farkındalık oluşturmaktır"dedi.

  Dernekte İstanbul Temsilciği olarak temsilci Av. Saliha ERSÖZ BAŞTAŞ yardımcıları Sultan KAHRAMAN Doç Dr. Pınar ATUKEREN Av. Gökçe AKŞENGÜR Yrd. Doç Dr. Davut İBRAHİMOĞLU ve Av. Serpil SERİN görev almaktadır.

  Mobbing ile Mücadele Derneği
  İstanbul Temsilciliği adına
  Av. Saliha ERSÖZ BAŞTAŞ

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Anlamadım hiçbirşey. Yeni yeni terimler çıkıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş