Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Dünyanın en mutlu insanları bu ülkede yaşıyor

  Dünyanın en mutlu insanları bu ülkede yaşıyor

  Dünya Mutluluk Raporu'na göre dünyanın en mutlu insanları Danimarka en mutsuz insanları ise Burundi'de yaşıyor.  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  Columbia Üniversitesi'nin BM Sürdürülebilir Kalkınma Ağı için hazırladığı Dünya MutlulukRaporu Roma'da açıklandı. 157 ülkede vatandaşlarla yapılan anketler sonucunda hazırlanan raporda kişi başına düşen gayri safi milli hasıla ortalama yaşam süresi sosyal çevrenin bireye desteği kişisel özgürlük hayırseverlik bireylerin hükümet ya da resmi kurumlara yolsuzluk gibi konularda duyduğu güven ve sosyal güvenlik sistemi gibi etkenler baz alındı.

  En mutlu insanlar Danimarka'da

  2016 Dünya Mutluluk Raporu'na göre dünyanın en mutlu insanları Danimarka'da yaşıyor. Geçen yıl Dünya Mutlululuk Raporu'nun ilk sırasında İsviçre yer almıştı. Bu yılki raporda İsviçre ikinci sıraya geriledi. Üçüncü sırada ise İzlanda bulunuyor. İlk 10'a giren diğer ülkeler Norveç Finlandiya Kanada Hollanda Yeni Zelanda Avustralya ve İsveç. Bu ülkeler 2015 yılı raporunda da ilk sıralarda yer almıştı. Bu ülkeleri sırasıyla 11'inci sırada İsrail ardından sırasıyla Avusturya ABD Costa Rica ve Puerto Rico takip ediyor.

  Dünya Mutluluk Raporu listesinin en sondaki 30 ülkesini ise Afrika ve Ortadoğu ülkeleri oluşturdu. En son sıradaki ülkeler Burundi Suriye Afganistan Togo ve Benin. Uzmanlar bu ülkelerde yıllardır savaş ve çatışmaların sürdüğüne dikkat çekti.

  Türkiye 78'inci sıraya geriledi

  Dünya Mutluluk Raporu'nda Yunanistan İspanya ve Kıbrıs gibi ülkelerde ekonomik krizler nedeniyle mutluluk konusunda gerileme olduğuna dikkat çekiliyor. Bunun yanı sıra Mısır ve Suudi Arabistan da raporda arkalara kayan ülkeler arasında. Raporda Rusya 56 Türkiye ise 78'inci sırada yer aldı. Türkiye bir önceki raporda 76'ncı sırada yer almıştı. Türkiye'yi 79'uncu sırada Endonezya 80'inci sırada Ürdün takip etti. Çin ise 83'üncü sırada yer aldı. Bu yılki raporda 2013-2015 yılları arasındaki verilerin baz alındığı belirtildi. Dünya Mutluluk Raporu ilk kez 2012 yılında BM'nin girişimiyle yayınlanmıştı.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Türkiye'deki insanlar en mutsuz insanlar bence.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş