Kadınlara kilolusun demek de şiddettir

“Fazla kilolusun” demenin de bir şiddet türü olduğuna dikkat çeken Uz. Nil Şahin kadınlara bedenleriyle barışmaları ve kendilerine değer vermeleri çağrısında bulundu.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Beslenme ve Diyet Uzmanı Nil Şahin Gürhan kadını fazla kilosu olduğu için horlayarak sağlığını ve psikolojini bozmanın duygusal şiddet olduğuna dikkat çekerek"Bu tür söylemler kadınların güvenini zedeler. Kadınlarda fazla kilo aslında irade zayıflığının değil kendine bakmamanın göstergesidir. Onları hor görerek hem beden hem de ruh sağlıklarını bozmayın”uyarısını yaptı. Kadınlara bedenleriyle barışmaları ve kendilerine değer vermeleri çağrısında bulundu.

Kilo vermeyi hayatınızın merkezine koymayın

Kilosundan dolayı sürekli eleştirilen baskı gören kadınların bir süre sonra kilo vermeyi ve zayıflamayı en büyük başarı olarak hayatının merkezine koyduğunu aktaran Gürhan "Bu durumda kadınlar kilolarından bir an önce kurtulmak için sağlığını tehlikeye atabilecek tehlikeli kilo verme yöntemlerine açık duruma geliyor. Kilo vermek için her yolu deniyor sağlığını ve yaşamını tehlikeye atıyor” dedi.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Kendinizle ve bedeninizle barışın

Kamuoyundaki yargının aksine çoğu kadının irade zayıflığından değil kendine bakmadığı beslenmesine özen göstermediği için kilo aldığını da hatırlatan Gürhan sağlıklı beslenin çağrısında bulundu. Sağlıklı beslenen kişilerin enerjisi yüksek duruşu sağlam hafızası berrak cildi parlak ve saçları canlı olur. Daha genç ve bakımlı görünür. Kilo vermek için acele etmeyin. Kilo vermek bir süreç ve bu süreç ne kadar sağlıklı olursa sonuç da o kadar başarılı olur. Kendi bedeninin farkında olan kişi diyette de başarılı olur. Başarı da mutluluk getirir. İnsanın üzerindeki yük azaldıkça enerjisi artar hareket kabiliyeti yükselir daha rahat ve kolay kilo verir.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Sağlıklı beslenin enerjiniz artsın

Sağlıklı ve yeterli beslenen insanların aynı zamanda pozitif olduğunu da açıklayan Gürhan şunları söyledi: "Kendine güvenleri de yükselir. Hayat enerjileri artar. İş hayatında daha başarılı olur engelleri daha rahat aşarlar. Sağlıklı beslenen kadınların fiziksel görünümleri değişirken daha rahat kıyafet seçerler. Bu da onları mutlu eder.” Sağlıklı beslenmenin aynı zamanda yeni nesillerin geleceği için de çok önemli olduğunu vurgulayarak"Sağlıklı anneler sağlıklı çocuklar demek” değerlendirmesinde bulundu.