Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erkekler internete daha bağımlı

  Erkekler internete daha bağımlı

  Yapılan 2 ayrı araştırmada erkeklerin kadınlara oranla internette daha fazla zaman harcadığı ortaya çıktı.

  Sağlık Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinin internet bağımlılığına ilişkin yaptığı iki ayrı araştırma erkeklerin kadınlara oranla sosyal medyada daha çok vakit geçirdiğini ve kentlerde bağımlılık düzeyinin kırsala göre daha fazla olduğunu ortaya koydu.
  Toplam 100 bin kişi üzerinde gerçekleştirilen "18 Yaş ve Altı Okur-Yazar Bireylerin İnternet Bağımlılığının Sosyo-Demografik Özelliklerine Göre Analizi Ve Birey Sağlığı Üzerindeki Etkilerinin Tespiti Araştırması"nda dikkat çekici sonuçlara ulaşıldı.
  Bilgisayar kullanabilme oranı tüm katılımcılar için % 88 bilgisayar kullanabilen tüm katılımcılar içindeki bağımlı oranı ise % 84 olarak belirlendi.
  Araştırmaya göre bağımlılık oranı kızlarda % 42 erkeklerde % 58 olarak tespit edildi. İnternet bağımlılığı kentlerde kırsala göre daha fazla. Bağımlı oranı orta gelir düzeyinde artış gösteriyor ve gelir düzeyi arttıkça bağımlılık da artıyor.
  Sağlık Bakanlığının 2023 yılı projeksiyonuna göre bağımlılık oranının % 246 düzeyine çıkması bekleniyor. Bu da 8 yıl sonra her 4 kişiden birinin internet bağımlısı olma potansiyelini ortaya koyuyor.
  Kullanıcıların yüzde 18'i bağımlı

  Gazi Üniversitesince yapılan benzer araştırmada da internet bağımlılığının 16-24 yaş grubunda erkeklerde bekarlarda ortaokul ve lise mezunlarında işsizlerde aylık geliri bin TL'nin altında ya da 5 bin TL'nin üzerinde olanlarda daha fazla görüldüğü tespit edildi.
  "Bilgisayar ve İnternet Kullanımı Bağımlılık Araştırması" başlıklı araştırmada bin 390 kişi ile yüz yüze görüşüldü. Araştırmaya göre katılımcıların % 18'i internet bağımlısı. Bağımlılık 16-24 yaş grubunda erkeklerde bekarlarda ortaokul ve lise mezunlarında işsizlerde daha fazla.
  Katılımcıların % 344'ünün sosyal % 252'sinin haber yüzde 13'ünün oyun amacıyla interneti kullandıkları belirtiliyor.
  Katılımcıların % 209'u kendisini internet bağımlısı olarak görüyor. Yüzde 791'i ise bu görüşe katılmıyor. Araştırmaya göre katılımcıların % 182'si de internet bağımlısı olma potansiyeli taşıyor.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Erkeğin bağımlısı makbuldür. Erken ölsünler ki bizde rahat edelim.
  Vıy ne kadan da cani bir feministim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş