Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Mutluluğun basit formülleri

  Mutluluğun basit formülleri

  Mutlu olmak sandığınız kadar da zor değil. Hatta o kadar basit ki; bu formülleri uygulamaya başladığınızda hayatınızdaki değişikliği görerek şaşırabilirsiniz.  Herkes mutlu olmak ister; yaşı cinsiyeti inançları ne olursa olsun mutluluk peşinde olmak evrensel bir hedeftir. Mutluluğun farklı tanımları olabilir ama mutlu insanların paylaştığı bazı temel inançlar vardır. Bunlar her zaman bilinçli düşünceler değildir; pek çok durumda yaşama bakış açıları benzerdir.
  Unutmayın; madalyonun her zaman iki tarafı vardır. Bir durumla karşılaştığınız zaman olaya kötü tarafından bakmak ve yenilgiyi kabullenmek size mutsuzluktan başka bir şey vermez. Ama tam tersini yapabildiğinizde mutluluğa bir adım daha yaklaşmış olursunuz.
  İşte mutluluğun basit formülleri:  Her şeyin mümkün olduğuna inanın


  Mutlu insanlar yapılabilir olduğunu düşündükleri şeyler için kendilerine sınırlar koyma hatasına düşmez. Duygusal bariyerler kurmak insanın hayal etme ya da davranma becerilerini köreltir. İstenilenin elde edilebileceği inancıysa amaç edinmeyi ve bu amaç uğrunda zorluklarla yüzleşip üstesinden gelmeyi sağlar. Bu sadece pozitif düşünmek değildir; hayalleri sınırlamamak bastırmamaktır.

  Beklenti içine girmeyin

  Çevrenizdeki herhangi bir insandan bu en yakınınız olsa dahi bir beklenti içine girmeyin. Aile akraba arkadaş fark etmez hangi konuda olursa olsun en ufak bir beklenti bile gerçekleşmediğinde sizi fazlasıyla üzmeye yeter. Mutlu insanlar bunun farkındadırlar ve yaptıkları her şeyi karşılık beklemeden yaparlar.

  Mutluluğun parasal değere sahip olmadığının farkında olun

  Günümüzde mutluluğu maddiyatla ölçmek çok yaygın bir yanılgıdır. Halbuki mutlu insanlar mutluluğun farklı şekillerde değerlendirilmesi gerektiğini bilir ve değerlendirir de...

  Küçük problemleri büyütmeyin

  Günlük yaşamın bir parçası olan önemsiz argüman ve olayların mutluluğunuza gölge düşürmesine izin vermeyin. Büyük resme bakmak ve gerçekten önemli olan şeylere ve kişilere odaklanmak gerekli perspektifi elde etmek için önemli bir araçtır. Yüzeysel sorunların sizi etkilemesine izin vermeniz hayal kırıklığı yaratır. Mutlu insanlar bunu bilir ve küçük meseleleri asla büyütmez.


  Geçmişi inkar etmeyin ama saplanıp kalmayın da

  Mutlu insanlar geleceği şekillendirmek için geçmişteki iyi kötü deneyimlerden beslenmeleri gerektiğini iyi bilir. Geçmişi unutmaya veya inkar etmeye çalışmak o kadar çok zaman alır ki bugünü yaşayamazsınız. Üstelik yaşadıklarınızı yaşamadığınızı varsayamazsınız. Bu yüzden ne kadar kötü deneyime sahip olursanız olun bunları tekrarlamamak için çalışmalı ve bugünün keyfinizi kaçırmasına izin vermemelisiniz.

  Negatif duyguların sizi ele geçirmesine izin vermeyin

  Günümüzde daha rahat ve daha hızlı yayılan gündem haberleri ve global enformasyonla gelen korkunç haberler bireylerin pozitif kalmasını zorluyor. Ama bu mutlu insanların kendilerine çizdiği yolda önemli bir karşı duruştur. Dış dünya kontrol edilebilir bir şey değildir ama ondan gelen negatif enerji etkisi yönetilebilir bir şeydir. Seçim sizin dışarıdan gelen bu negatif enerjinin kişisel hedeflerinizi ilişkilerinizi ve hayallerinizi etkilemesine izin verecek misiniz? Mutlu insanlar için bu sorunun cevabı kesinlikle ‘Hayır!’dır.

  İyilik bul iyilik yap

  Verici olmak derin duygusal ve ruhsal güçlendirici olabilir. Evrene pozitif enerji verirseniz her zaman aynı şekilde size geri dönecektir. Mutlu insanlar iyilik yapmayı etrafındaki insanlara yardım etmeyi ve karşılık beklemeden vermeyi tercih eder. Ve karşılarına kendileri gibi insanlar daha fazla çıkar. Sevgi de iyilik de mutluluk da paylaştıkça büyür.

  Kimsenin mükemmel olmadığı gerçeğini kabul edin

  Birinden belirli beklentileriniz varsa ve bunları karşılamasını beklerseniz büyük ihtimalle hayal ve kalp kırıklığı yaşarsınız. İnsanlar doğaları gereği kusursuz değildirler öyle olmalarını beklemek saflık olur ve stres doğurur. Mutlu insanlar bu gerçeğin farkındadırlar. Uyumlu bir ora yol bulmak için birlikte çalışmayı tercih eder ve kendilerini mutsuzluğa itmezler.

  Zamanın değerini bilin

  Zaman akıp gidiyor. Mutlu insanlar onun kıymetli olduğunu ve harcanmaması gerektiğini bilirler. ‘Verimli geçirilen zaman’ onlar için önemlidir geriye dönüş olmadıklarını bilir sonradan pişmanlık duymamak için iyi değerlendirirler.

  Kıskançlık yapmayın

  Mutluluğu kıskançlık kadar negatif etkileyen çokaz duygu vardır. Başkalarının başarılarını kıskanmakla geçen zaman insanı kendi hedef ve hayallerine giden yolda yavaşlatır. Mutlu insanlar kıskançlığın ruhunu ve kalbini yiyen duygusal bir kanser olduğunu bilir. Bu duyguyu reddetmek mutlu bir gerçekliği bulma yolunda destekleyici bir adım olacaktır.

  Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin

  Sıklıkla söylenir: Mutluluğa giden en kestirme yol insanın kendisini olduğu gibi sevmesi ve kabul etmesidir. Mutlu insanlar bunu çoktan yapmış ve kişiliklerinin eşsiz olduğuna inanmaktadırlar. Ve bu yüzden de daha iyi bir gelecek için çalışmak onlar için asla ulaşamayacakları bir hayalden çok keyifli bir görev halini alır.

  Herkesi mutlu edemeyeceğinizi bilin

  Hayatta herkesi mutlu etmek imkansızdır. Her bireyin kendi fikirleri ve standardı olduğu için birini mutlu eden şey diğerine mutsuzluk verebilir. Gerçekten mutlu olan insanlar için bu problem değildir çünkü bilincindedirler ve öncelikle kendilerini tatmin etmeye odaklanırlar. Bu demek değildir ki başkalarını önemsemezler önce kendilerini mutlu ederler ki etraflarındaki insanlara da yayabilsinler.

  Asla durup anın tadını çıkaramayacak kadar meşgul olmayın

  Gündelik yoğunluk içinde doğanın ve yaşamın güzelliğini takdir etmek ihmal edilen bir olgudur. Ajanda ve inşa edilen yapay hedefler için hummalı bir şekilde çalışmak insanların durup anın tadını çıkarmasını engelliyor. Mutlu insanlarsa asla durup dünyanın hazinelerinden keyif alamayacak kadar meşgul değiller

  Minnettarlık duygusunu yaşayın

  Yaşama sevincini kabullenmek ve deneyimleri için minnettar olmak mutlu insanların en büyük özelliklerinden birisidir. Bu durum sadece lafta kalmaz onlar bu muhteşem karmaşık ve bazen de rahatsız edici hayatta olmanın memnuniyetini manevi şükranla karşılarlar.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Mutlu olmak basit ama beklentileri yüksek tutarsak mutlu olamayız.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş