Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart En gıcık 20 insan tipi

  En gıcık 20 insan tipi

  Bu özelliklerden sadece biri bile yeter o insanı katlanılmaz kılmaya... Sizin çevrenizde de mutlaka bu özelliklerden en az birini taşıyan kişiler vardır. Peki hangi özellikler bunlar?

  Bazı insanlar vardır gününüzün güzel geçmesi için sadece bir tebessümleri yeter; bazı insanlar vardır gününüzün zehir olması için sanki ellerinden gelen her şeyi yaparlar. "Bilerek mi yapıyor bunu" diye düşünmekten kendinizi alıkoyamazsınız.
  İşte hayatınızda olmamasını dilediğiniz 20 insan tipi...
  1- Dürtme beni

  Bir şey anlatırken karşısındakine dokunma ihtiyacı hisseden model… Oturur durumdaysanız genelde hareket üst bacağa ya da diz bölgesine olur. Ayaktayken üst kol ve omuz… “Bir git ya” diyemezsiniz.

  2- Sadece ben ben ben

  Laf sırası onlara geldiğinde sadece kendilerinden söz etmekle kalmayıp ‘O değil de…’ diyerek lafınızı kesen ve sonra şahsi dertlerini anlatmaya geçenler… Dünyanın kendi etrafında döndüğünü zannedenler…

  3- Telefon bağımlıları

  Siz karşısına geçmiş hararetli bir şey anlatıyorsunuzdur onun gözü eldeki telefondan başka bir şey görmüyordur. Belli ki Instagram fotoğraflarını kontrol ediyor ama sırf bunu çaktırmamak için bir de sizi dinliyormuş gibi “hı hı” diyerek başını sallıyor.

  4- Kibarlık faşizmi

  Allah'ım ne kadar nazik hep sizli bizli her cümlede bir ‘özür dilerim’… Böyle ultra nazik insanların iç daraltıcı hayattan bezdirici bir yanı vardır. Yanında küfür etmek lafını kesmek falan istersiniz.

  5- Emrivaki insanlar

  Aranızda öyle bir yakınlık olduğuna ya da bunu yapmaya hakkı bulunduğuna inanır. Haber vermeden eve gelir sormadan sizin adınıza karar alırlar. Boğulmak istenen insan tipidir.

  6- Yemeğinizden yiyenler

  Sizin tabağınızdaki her zaman gözlerine daha lezzetli görünür. “Al hepsini senin olsun” dersin istemezler. Başkasının yemeğinden bir çatal bir ısırık almak onlara ayrı bir zevk verir.

  7- Yüksek sesle konuşanlar

  Hiç gerek yokken bağıra bağıra konuşan bir model vardır. Artık o ses düzeyi onlara normal gelmeye başlamıştır. Kafa şişirirler hayattan bezdirirler. Bir de gülmeye başlarlarsa yanarsınız.

  8- Film gevezeleri

  Sinemada da olur evde de… Film izlerken sürekli fikir beyan eden eleştiren doğuştan eleştirmen insan tipi seyrettiğinizi burnunuzdan getirir. Bir de bunların bazıları gülme konusunda da iddialıdır.

  9- Anlıyor musun?

  Bir şey anlatırken bir cümlede üç defa “Anlıyor musun?” diyenler vardır. Sen düzgün anlatırsan anlarım zekâma niye laf ediyorsun? Biraz daha insaflısı da “Anlatabiliyor muyum?”a girer. Suçu kendi üzerine alıyor gibidir ama aslında aynı şeyi söylüyordur.

  10- Egosu tavan yapmışlar

  Ortalıkta dünyayı ben yarattım gibi dolaşanlar var ya. İşte onlardan bahsediyoruz. Bu insanları gördüğünüzde yanından sessizce uzaklaşın.

  11- Tek gün dostları

  Akşam evde parti var deyince damlayan cenazem var deyince uzaklaşandan hayır gelmez. Garip ama bunun tersi de can sıkıcıdır. Hayatınızda bir kere birlikte bir şey yapmadığınız muhabbet edip gülmediğiniz insan en kötü günde sağ kolunuz rolü yapar. İkisine de “Bir dakika…” demek gerekir.

  12- Her konuda fikri olanlar

  Onların uzmanlık alanları hayattır ilimdir bilimdir sanattır sepettir her şeydir. Her konuda çok net fikirleri sizinkine karşılık ileri sürecekleri bir tezleri vardır. Birçoğu saçma sapandır zaten…

  13- Arkadan gazeteye sarkanlar

  Normalde size bir zararı yoktur incileriniz dökülmüyor. Ama siz okurken gazeteye musallat olanlar insanı fıtık eder. Gazeteyi kendisine hediye etseniz o kadar iştahla okumaz ama…

  14- Sağlıktan öldürenler

  Sağlıklı beslenen her tür bitkiden vitaminden egzersiz çeşidi ve diyetten haberdar olan insanlardır. Bunların hepsi tek tek normal ve tasvip edeceğiniz şeyler ama tek kişide toplandığında ve de hayatın anlamı haline getirildiğinde çok fena bir insan ortaya çıkıyor. Kuyruk yağıyla kovalamak istiyorsunuz…

  15- Hayatımın en'i

  Her okuduğu kitap hayatının kitabıdır her dinlediği grup hayatının müziğidir. Geçen hafta hayatında gördüğü en güzel kasabaya gitmiştir. Her şeyden çok kolay etkilenir çok fazla büyülenirler. En sonunda karşısındakine fenalık getirirler.

  16- Dedikoducular

  Keyifli muhabbet etmek imkânsızdır. Çünkü muhabbetten anladığı dedikodudur. Kim kimden ayrıldı kim kimin arkasından konuştu son dakika gelişmeleri hep bunda... İç şişirir.

  17- Cebinde akrep taşıyanlar

  Bir yere gidilir yemek yenir. Siz ne kadar “Mümkün değil ben ödeyeceğim”ciyseniz o “Eyvallah o zaman”cıdır. Bir iki üç tamam da her buluşmada cebine akrep koyup gelen adamdan kadından yavaştan uzaklaşmak gerek.

  18- Şarkı hırsızları

  Kendi kendinize bir şarkı mırıldanırken aniden dibinizde bitip sizin şarkıyı mırıldanmaya başlarlar. Zaten sahnede falan değiliz kim kimden niye rol çalıyor? Kendine başka bir şarkı bulup mırıldanamıyor musun?

  19- Mahremiyet bilmeyenler

  Mesela aranızda öyle bir hukuk yokken birden yanınızda soyunurlar. Ya da hiç çekinmeden çantanızı karıştırırlar ya da birden cinsel hayatınıza dair soru sorarlar. Ne zaman bu kadar samimi olduk?

  20- Ezbere muhabbetçiler

  Tüm hakemler satılmıştır sol bitmiştir şeriat geliyordur. Farklı temalarda ezberledikleri birer ikişer cümle vardır sıradan onları geçerler. Ezberledikleri sadece cümle de değil o bakış açısıdır. Dümdüz sığ insanlardır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dürtenlere sinir oluyorum. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş