Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Panik Bozukluk

  Panik Bozukluk

  Geçerli bir sebep olmaksızın duyulan ani ve beklenmedik korkulardır .Bir panik atak yaşayan kişibu süre zarfında göğüs ağrısı çekebilirbaşı dönebilirterleyebilirbayılacakmış gibi hissedebilirkötü bir şeyler olacağından çekinebilirnefes almada güçlük yaşayabilir.Bir panik atak göreceli olarak kısa sürer fakat bu esnada şiddetli anksiyete ve korku yaşanır. Bu ataklar kendini tekrarlayabilir.


  Panik ataklar beraberinde açık alan korkusunu da getirebilir.Kişi bir sonraki panik atağını kendini güvende hissetmeyeceği bir yerde yaşayacağı olasılığından korktuğu için evden çıkmayabilir.Panik atak yaşayan kişilerkendilerini sakinleştirecek güvendiği bireylere ihtiyaç duyarlar.


  Aşırı kafein ya da nikotin alımı belirtileri şiddetlendirebilir. En etkili iki tedavi yöntemi farmakoterapi ve bilişsel-davranışçı terapidir. Farmakolojik tedavi genellikle 8-12 ay devam etmelidir. Çalışmalar başarı ile tedavi edilmiş panik bozukluk hastalarının %30–90 kadarının ilaç tedavisi bırakılınca tekrarladığını bildirmişlerdir.( DSM-IV )  -Dharma


  ALINTIDIR.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bipolar Bozukluk ile bağlantısı vardır

  - Bipolar Bozukluk -

  Bipolar bozukluk veya iki uçlu duygudurum bozukluğu eskiden manik depresyon manik atak veya manik depresif bozukluk olarak bilinen hastalıktır. Bipolar bozukluk kişinin depresyon ve/veya mani hipomani ve/veya karışık durumlar geçirdiği duygudurum bozuklukları sınıfını tanımlayan tanısal kategoridir. Kişinin depresif eğilimlerin yoğun yaşandığı dönemlerle taşkınlık coşkunluk olarak tanımlanabilecek mani dönemleri yaşadığı bu bağlamda Bipolar Bozukluk ya da Manik Atak olarak tanımlanan bir rahatsızlıktır. DSM-IV adlı tanı ve istatistik kriteri ile teşhis konur. Bu hastalığın genelde yirmili yaşlarda ortaya çıktığı çeşitli kaynaklarda belirtilmektedir.
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.
  ᵴсніƶơƿħſɇɳɜɲ

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş