Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


''Bekliyorum Öyle Bir Havada Gel Ki Vazgeçmek Mümkün Olmasın !" diyordu Orhan Veli sevdiğine...

Oysa bilmiyordu ki bütün havalarda sen vardın ve tüm hava sen kokuyordu benim için..
Ama yoktun sen. Gideli çok olmuştu buralardan... Peki neden bu denli sen kokuyor bu şehir... Neden ben senden her vazgeçmek isteyişimde sana doğru koşarken buluyordum kendimi..
Neden bu denli bendesin...
Oysaki hiç istemiyordun bende kalmayı...

Hep böyle değilmidir zaten. Giderken herşeyi toparlayıp küçük bir bavula sığdırmak istersin...
Ama nedense hep biraz fazlalık vardır o küçük valize sığmayan... Birşeyleri eksiltmek gerekir dersin kendi kendine. Ve sen tüm sığdıramadıklarını çıkarırısın teker teker valizinden. Önce birer birer önem sırasına dizersin elindekileri...
Bu sıraya dizme işi kararsızlıkları getirir yanında ayırt edemezsin hiç birini ve her baktığın farklı bir hatıra taşır üzerinde...
Kimilerinde gülüşlerin vardır belki anlamsızdır konuları ama mutlusundur kimilerinde sevişlerin vardır acıtır ve burkar yüreğini...Bazılarında anlamsız hıçkırıkların saklıdır yağmurlara karışan ve her yağmurda seni biraz daha eriten. Bazılarında baharların saklıdır.

Belkide bir daha hiç gelmeyeceğine inandığın baharların...

Ve dönüp baktığında hiç birini eksiltemezsin her ne kadar istesende.. Hangini çıkartmak ıstersen iste hayatından dönüp baktığında için acıyacaktır..
Bir karar verirsin kendince herşeyi bırakacaksındır geriye ve yeni bir sayfayla cıkacaksındır yola... Hiç birine haksızlık etmek istememişsindir çünkü .
Rahatlamışsındır artık çünkü hiçbirine haksızlık etmemişsindir anılarının ve hatıralarının..
Oysa bilir misin ki? Giderken hepsi senin peşinden gelmiştir. Onlar seni bırakamamışlardır.. Onlara ihtiyaç duyduğun anda hepsi yanında yerini alacaklardır..

Gitmek Sanattır Ey Sevgili...
Hiç sordun mu bunu kendine ?
Sen ne kadar başarılı oldun bu Gitmeler Sanatında...


alıntı.