Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Göğüsteki Ağrının Sebebi Nedir?

  Göğüsteki ağrının sebebi nedir


  Göğüsteki ağrının nedeni

  ABD'de yapılan bir araştırma şiddetli göğüs ağrısıyla acil servise başvuranların kalp krizi geçirme riskinin düşük ağrıyla başvuranlara oranla daha yüksek olmadığını ortaya koydu.

  Pennsylvania Üniversitesi Hastanesi'nde 3 bin 300 hastayı gözlemleyen araştırmacılar daha hafif göğüs ağrısı çekenlerle kıyaslandığında şiddetli göğüs ağrısının hastanın o anda bir kalp krizi geçirdiğinin veya bunu izleyen bir ay süresince kalp krizi geçireceğinin işareti olmadığını tespit etti.

  Sonuçları "Annals of Emergency Medicine" dergisinde yayımlanan araştırmanın yazarlarından Anna Marie Chang aksi bir durumun da doğru olabileceğini ancak göğüs ağrısı şiddetli değilse bu ağrının kalp krizi olmadığı anlamına gelmediğini söyledi.

  Araştırma kapsamında 0 ile 10 arasında bir ağrı şiddeti çizelgesi oluşturuldu ve hastanenin acil servisine göğüs ağrısı şikayetiyle başvuran 3 bin 300 hasta üzerinde ölçüm yapıldı. Daha sonra bu hastalar kalple bağlantılı herhangi bir rahatsızlık geçirip geçirmediklerinin tespit edilmesi için 30 gün boyunca gözlemlendi.

  Gözlemler sonucunda kalp krizi geçirme bakımından şiddetli ağrıyla başvuran hastaların daha az şiddetli ağrıyla başvuran hastalardan daha fazla risk grubunda bulunmadığı ayrıca bir saatten uzun süren göğüs ağrısının kalp krizinin pratik bir göstergesi olmadığı belirlendi.

  Doktorlar kalp krizinin sebep olduğu ağrının sadece göğüs bölgesinde değil kolda çene altında ve karın bölgesinde de olabileceğini söyledi.

  Araştırma ekibinde yer almayan acil tıp doktoru James Feldman "İnsanlar belirtiler ambulansı çağırmaları için yeterli hale gelene kadar göğüs ağrısını göz ardı ediyorlar. Göğüs ağrısı kalp krizi göstergesi olabilir de olmayabilir de fakat kesinlikle ciddi bir şeyin göstergesidir" dedi.

  Alıntıdır.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  emegine saygilar
  Yed-i AdL, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Benim de arada sırada göğüs ağrılarım oluyor.
  Kalp krizi geçirecek gibi hissediyorum kendimi..


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş