İnsanoğlu geçmişinden bu gününe hep kendindeki güçleri hissetmiştir aslında. Kendinde bir şeyler olduğunu düşünmüştür. Geçmişte bu düşünce sadece düşünmede kalmayıp araştırmaya ve öğrenmeye kadar da gitmiştir. Başaranlar olmuş hatta çok iyi şeyler yapanlarda vardır. Evet bu güçler psişik güçler. Eski efsanelerde hikayelerde duyarsınız aslında yapılanları. Bakarak kayayı kaldıran insanlar aynı anda iki yerde olabilen kişiler düşüncesiyle diğer kişileri etkileyenler. Filmlere dahi konu olmuşlardır. Peki geçmişte varsa şu an neden yok denecek kadar az? Nedeni basit aslında. Gelişim…

Evet geçmişte insanlar daha az gelişmişti. Bilim denen büyük yanılgı akıllarında yoktu (Bunu söylerken bilimi kötülediğimi düşünmeyin sadece bir kısmını ele alıyorum). İnsanlar ‘saçma’ sözcüğünü kullanmadan yaşıyorlardı. İşte olanlar bu sözcükle başladı.

Geçmişte insanlar hayal ediyordu evet ve hayallerine inanabiliyorlardı. Onu düşünüp somut hale getirmeye uğraşıyorlardı. Oysa şimdi aklımıza gelen o uçuk fikirlere sadece ‘saçma’ diyip geçiyoruz. Ne üstlerine gidiyoruz nede bir şeyler için çabalıyoruz. Aslında inanmıyoruz da. İnansak her şey daha kolay olacak. Ahh bir yapabileceklerimizi bilsek….

İnsanoğlu olmayan ve yapamayacağı hiçbir şeyi hayal edemez bunu unutmayın. Düşünebiliyorsanız vardır. Eğer gerçekten istiyorsanız olacaktır (the secret).

Bu güçlere gelecek olursak. Gerek telekinezi (bakarak cisimleri hareket ettirmek) gerek telepati (insanların düşüncelerine erişmek) gerek duyular dışı algılamalar (6.his ruh vizyonları) gerekse Astral seyahat (astral bedeni gerçek bedenden çıkarmak.) o kadar da zor şeyler değillerdir. Tek gereken yapabileceğinize inanmak ve biraz üstüne gitmektir.

Unutmayın size kimse yürümeyi öğretmese konuşmayı öğretmese bunları yapamazdınız. Bunlara inanmasanız yapamazdınız. İşte bu da böyle bir şeydir.

Aslında zaten bilinçsizce bunları kullanıyorsunuz da. Gece yatarken olan düşme hisleri ve ardından gelen sıçramalar Dejavu anları…

Tek gereken inanmak ve üstüne gitmek(Alıntıdır)