Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb İmajinasyon Teknikleri

  İMAJİNASYON TEKNİKLERİ:


  İmajinasyon(Hayal gücünün değişik kombinasyonları olarak bilinir.Ruhsal güzellikler imajinasyonlarla gelişir.Sevgibağışlamaşefkatmerh amet ve birlik duygusu oluşturan ruh gücünü imajinasyondan alır.Ruhun imajinatik kavramı duygudurduygu diyalektiğinde sevgi ön plandadır.Ruhun gelişim sureci olarak imajinasyon ışık-renk ve şekildir.Örneğin Mavi ışıksoluk ışığı mavi üçgen içerisinde devamlı imajinatiksel takip eder.İç mimaride imajinasyon kuralları pratikle uygulanır.Dünyaca ünlü MİMAR SİNAN imajinasyon sayesinde orjinal-spesifik eserleriyle harika eserler vermiştir.Aynı şekilde dünyanın yedi harikası olarak bilinen kalıcı yapılar imajinasyon eseridir.Taç Mahal...

  İMAJİNASYON TEKNİKLERİ OLARAK;
  1.Güzel bir oda
  2.Güzel eşyalar
  3.Güzel bitki ve hayvanlar

  birleşerek bir bütün olarak hayalde görmeye başlamak imajinastik çekimi artırır.

  Güzel ve çekici ortamlarda romantik bir hayal gücü kurulur.Otantik ve eğzotik bir ortamda macera ve özgürlük duyguları ruhta oluşur.İmajinasyonlar iradi kaderin işini kolaylaştırır.

  Ortamlar ve ışıklar insanların iç dünyasını oluşturupruhun yönlendirilmesini sağlayabilir.
  İmajinasyon sokratesplaton ve aristotales gibi ünlü filozoflar üzerinde etkili olarak deniz rüzgarı etkisiyle ruhlarının gelişimini eserler ve fikirlere dönüşmesini sağlamıştır.

  İmajinasyon bütün insanlarda olan etkili bir güç olmasına karşın;insanlar kullanmasını bilemedikleri için veya haberdar olmadıklarından dolayı imajinastik güçleri kullanmaktan yoksundurlar.

  Dünyada bir bedenle ifade olmuş olan ruh varlığının en önemli enstrümanlarından biri imajinasyon (tahayyül) melekesidir. İmajinasyonunu kullanmadan (doğacağı bedeni tahayyül etmeden) dünyaya doğamayacağı gibi yeryüzüne gelişinin gereklerini de imajine etmeden düzenleyemez. Yani ruh varlığı için her şey imajinasyonla başlar imajinasyonla biter.

  Sözcük anlamıyla imajinasyon beş duyumuz tarafından algılanmayan mantal imajlar görüntüler ve kavramlar oluşturma yeteneğidir.

  İmajinasyon fanteziler gündüz düşleri içinde kaybolmak hayal kurmak değildir. Gerçek manasıyla imajinasyon (tahayyül) ruhun maddeler üzerindeki etkinliğini kullanmasıyla ortaya çıkan yaratıcı bir süreçtir. Ruh varlığı etkinliği ile bir objeye şekil vermek istediği zaman bunu imajinasyon melekesi ile yapar. Bu bir şeyi yoktan var etmek değil belli bir realite seviyesinde var olan enerjiyi bir diğer realite seviyesine aktarmaktır.

  İmajine edilmiş bir şey fizik alemdeki kaba görünümlerini göstermeden önce ince kozmik maddeler aleminde gerçekleşmiş bulunur.

  Biz farkında olalım veya olmayalım imajinasyonun kullanım sahası hayatın her alanına sinmiştir. Tüm yaratıcı sanat eserlerinin ardında kuvvetli bir imajinasyon gücü vardır. Bestelenen bir senfonide mimari bir eserde çizilen bir resimde hep bu gücün yansımalarını görürüz. Sporcuların zaferlerinin ardında iş hayatının başarılarının gerisinde irade ve imajinasyonun birlikte çalışması vardır.

  İmajinasyon gücünün kaynağında duyularımız ya da duygularımız değil ruhi enerjimiz vardır. Yani duyuların ötesinde daha üstün şuur düzeylerine ait bir faaliyettir. İmajinasyon gücümüz sayesinde ve kabiliyetimiz oranında olaylara ve maddeye hakim olabiliriz. Hayatımızı yönlendirebilir onu daha verimli bir şekle getirebiliriz.

  İmajinasyonumuzu kullanırken devreye giren önemli bir unsur da düşüncelerimiz ve niyetlerimizdir. Çünkü düşüncelerimiz ve arzularımız doğrultusunda imajinasyonlarımıza yön veririz. Düşünmek ve İstemek başlayan bir eylem; sonuçlarına katlanmamız gereken ciddi bir süreçtir. Hayattan neler istiyoruz? Ne kadarıyla karşılaşmaya hazırız?

  İsteklerimiz ne düzeyde gerçek kimliğimize uygun? Ne kadar mantıklı? Başkalarına zararı var mı? vs...
  İmajinasyon gücünün doğru olarak kullanımında bütün mesele isteklerin ve aktivitenin spiritüel değerlere yönelmiş olmasıdır. Bu dünya hayatımız geçicidir. Bizim için önemli olan ruhsal gelişimimize faydası olacak tohumları ekmek ve meyvelerini toplamaktır.

  Bugün Batı biliminin de kabul ettiği spordan sağlığa kadar çok geniş bir yelpazede kullanılan imajinasyon yeteneğini geliştirmek için pek çok teknikler mevcuttur. Renklerin tahayyülü somut nesnelerin tahayyülü gerçek davranış süreçlerinin tahayyülü uygulanan egzersizlerden bazılarıdır.

  üAyrıca gevşemek doğru nefes almak sessizlik ve içsel sükunet pozitif düşünmek sabırlı olmak da her tür imajinasyonda kullanılan tekniklerdir.

  İmajinasyonu doğru biçimde kullandığımız zaman kendimizi aldatıyor olmayız. Aksine dünyaya nasıl baktığımızın sorumluluğunu üzerimize alır deneyimlerimizin düzenli bir süreklilik içerisinde meydana gelmesine katkıda bulunuruz. Sezgisel yeteneklerimizi daha belirgin bir hale getiririz. Düşünce ve duygu faaliyetimizi disiplin altına alarak iç dünyamızı kendiliğinden doğal ve uyumlu bir seviyeye ulaştırırız

  Yaratıcı süreçleri kullanmak sayesinde evrenin bölünmez organik bir bütün olduğunu ve bir şuur okyanusu içinde yaşayıp işlev yaptığımızı idrak ederiz.

  Alıntıdır

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  pratik örnekler verebilirmisin bu konu hakkında?nasıl geliştireceğim hakkında bilgi verebilirsen çok memnun olurum.
  OkyanusunKalbi, Bunu Beğendi.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı paşamert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  pratik örnekler verebilirmisin bu konu hakkında?nasıl geliştireceğim hakkında bilgi verebilirsen çok memnun olurum.
  Hayal gücünü kullanarak şunları yapabilirsin.

  Gözerinizi kapatın. Kendinizi güvenli biryerde hayal edin. Detaylara dikkat edin. Ne hissediyorsunuz? Yanınızda biri var mı yoksa yalnız mısınız? Sadece görüntüleri kullanın sözleri veya düşünceleri değil. Bırakın görüntüler kendiliğinden gelsin. Eğer bazı talimatlar uygulanamıyorsa onları önemsemeyin.

  Gözlerinizi kapalı tutmaya devam edin. Bu resmi silin. Şimdi kendinizi çocukken üzücü bir durumda hayal edin. Neredesiniz? Detaylara dikkat edin. Kaç yaşındasınız? Bu görüntüde sizle birlikte birisi var mı? Nasıl hissediyorsunuz? Zihninizden ne tür düşünceler geçiyor?

  Şimdi kendinizi evde bir ebeveyninizle birlikte hayal edin. ( Eğer zaten kendinizi evde hayal etti iseniz bu resimde devam edin.)

  Nasıl hissediyorsunuz? Ebeveyniniz nasıl hissediyor? İçinizden ne düşünüyorsunuz? Ebeveyniniz ne düşünüyor?

  Hayalinizdeki resimde neler oluyor? Ebeveyninizle aranızda konuşun. Ne söylüyorsunuz? Ebeveyniniz ne söylüyor?

  Bu resimde ebeveyninizin değişmesini istediğiniz yönleri olup olmadığını düşünün. ( Daha fazla özgür daha duygusal daha fazla dinleyen daha az eleştirel daha iyimser daha yetkin gibi ) Zihninizdeki resimde ebeveyninize ondan değişmesini istediğiniz yönlerini söyleyin. Ebeveyniniz nasıl karşılık veriyor?

  Bir sonraki görüntüde ne oluyor? Görüntüyü sahne sonlanıncaya kadar sürdürün. Sahnenin sonunda ne hissediyorsunuz?

  Şimdi bu görüntüde çocukken hissettiğiniz hissi kendinizde tutun bu görüntüyü kaldırın ve aynı hissi hissettiğiniz şimdiki yaşamınızdan bir görüntü bulun. Bu resimde ne oluyor? Ne düşünüyorsunuz? Ne hissediyorsunuz? Eğer resimde başka birisi daha varsa ona değiştirmesini istediğiniz şeyleri söyleyin. Size nasıl karşılık veriyor?

  9. Resmi silin ve güvenli alanınıza geri dönün. Gevşeme hissinin zevkini çıkarın. Şimdi gözlerinizi açın.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  açıklaman için tşk ederim.daha basit düzeyde örnekler var ise onlarıda yazmanı istiyorum.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı paşamert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  açıklaman için tşk ederim.daha basit düzeyde örnekler var ise onlarıda yazmanı istiyorum.
  Daha basit nasıl açıklayabilirim ki.. Her insanın hayalleri farklıdır.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş