Telekinezi Nedir?
Telekinezi düşünce gücü ile cisimleri oynatmaktır veya onları istediğiniz gibi yönlendirmektir. Bunu herkes yapabilir. Tek gereken konsantrasyon ve inanç!

Hiç etrafınızda hiçbir sebep yokken bir cisim olduğu yerden kaydı veya düştü mü? Böyle bir durumda hepimiz korkarız fakat bunu yapan farkında olmadan etrafımıza yaydığımız yeteneğimizdir.

Telekinezi Teorisi

Telekinezi insanlar tarafından mucize ve az rastlanan bir yetenek olarak bilinir. Fakat bu inanç tamamen yanlıştır. Çünkü ;

Her yaşayan insan bir beyne sahiptir. Tüm beynimizi kullanmıyoruz ama herkes kendine uygun olan bölümü kullanmaktadır. Mesela bazı insanlar sanattan bazıları matematiksel bilimlerden bazıları spordan hoşlanır. Bu liste uzayıp gider. Tüm bu aktiviteler beyinde farklı yerleri kullanırlar. Düşünce gücü de bunlardan biridir. Hepimiz bunu kullanıyoruz ama dikkat çekmeyecek kadar az. Mesela bazılarımız bazı şeylerin önceden olacağını bilebiliyoruz veya ilk kez tanıştığımız bir insanın karakterini kendimizce yorumluyoruz. İşte bu özelliklerimizin tümü düşünce gücüyle ilgilidir.

Herşeyin arkasında yatan şey kendinize inanmanızdır. Aynen bir çocuğun Matematiği asla yapamam çünkü çok zor! ya da bir insanın "Ben telekinezi yeteneğimle cisimleri oynatamam çünkü böyle bir yeteneğim yok" demesi gibi. Bunu durdurup kendinize güvendiğinizde gerisinin geldiğini göreceksiniz.

Telekineziye başlamadan önce yapmanız gereken bazı şeyler var:

Şüphe ve Endişe:
Tüm şüphelerinizi yok etmeli ve endişelerinizi bir kenara bırakmalısınız.

Mantık: Telekinezi size mantıklı gelmeyebilir fakat yapmak istiyorsanız mantığa karşı geldiğinizi onu alt ettiğinizi düşünün.

Amaç: Amaçlarınız iyi niyetli ve pozitif olmalı yani arkadaşlarınıza hava atmak veya birilerine zarar vermek için başlamamalısınız bu işe.

Rahatlamak ve Ortam: Başlamadan önce arkanıza yaslanın ve günün stresinden zor da olsa uzaklaşmaya çalışın. Pozitif moda geçin ve ortamda sizin dikkatinizi dağıtabilecek her şeyi kaldırın.

Telekineziye Ayrılan Zaman

İnsanlar biraz sabırsız fakat sabır bu olayda en önemli unsur. Bu yeteneği kazanma zamanı tüm insanlarda değişir. Bir hafta bu olay için çok ama çok kısa bir süredir. Fakat yeteneğinizi kazandığınızda bu beklemeye değdiğini göreceksiniz. Denemeyi bırakmamalısınız.

Günde en az bir kere 30 dakikanızı Telekinezi egzersizlerine ayırın. Eğer çok meşgulseniz 15 dakikayı ayırın.

Kendinizi yapamayacağınıza inandırmaktan vazgeçin. Tüm olay inanmakla başlıyor.

Alıntıdır.