Bildiğiniz gibi bu dört ana element herşeyin merkezi. Avatar çizgi film'ini izledi iseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

SU
Suyu yönetmek(Gideceği yolu belirlemek):
Bireysel olarak enerjilerimiz ve güçlerimiz farklıdır. Aynı olarak doğarız ama farkındalık ve çalışma ile enerjilerimiz farklı seviyedir. Su dediğimiz kavram ise bir elementdir. Akışkandır ve saflığı temsil eder.

Sizin yapıcağınız şey suya hükmetmektir.
Onu harekete geçirmektir esas olan.

Masanın üstüne bir avuç veya biraz daha fazla su dökün. Dikkat edin masa eğimli olmasın. Ayakta veya sandalyede olun.(Bence ayakta olması en iyi)
Şimdi enerjinizi toplayın beyniniz zaten boş tam bir enerji bombasınız. Gözlerinizi kapatın derin derin nefes alın. Enerjiyi bedeninizin her yerinden çekin ve beyninizde toplayın.

Masanın üstüne koyduğunuz suyu düşünün. Onun saflığını orda var olduğunu ve onu yönlendirebileceğinizi düşünün. Enerji beyninizden ellerinize doğru harekete geçiyor. Ordan suya.

Şimdi gözlerinizi açın. Sadece suya bakıyorsunuz onu düşünüyorsunuz. Hareket ettiğini parmaklarınızın arasında dolaştğını düşünmekle kalmıyor yaptığınızı hissediyorsunuz. (Suyun kıpırdadığını göreceksiniz.) Masanın üstünde bir yol çizin ve suyu o yolda hareket ettiğini beyninize yerleştirin. Ve su o yoldan akıp gidecektir.

Biraz üst seviyede ki arkadaşlar için element yönlendirme yöneltmenin basit başlangıçları.

Unutmayın insanoğlu enerjinin farkında olduğu anda Dünya'nın en korkulacak yaratığıdır. Bize bahşedilen bu yetenekleri düzgünce öğrenme ve kullanma becerisine sahip olursanız tanıdıklarınız arasında ilginç bir adam olursunuz.

Ve kendinizin farkında olursanız. Saf ve öz'e ulaşmada büyük bir adım atarsınız.
Devam edicek. (Kusura bakmayın arkadaşlar notlarımdan yazıyorum ve fazla zamanım yok. Gün geçtikce sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.)
Ivan

Alıntıdır.