6.HİSSİ GELİŞTİRME UYGULAMALARI

Bu sayfada sizlere6.Hissinizi nasıl geliştirebileceğinizi anlatacağım.Ben kendim denedim ve ilk günden kendimi kahin falan sanmaya başladım.

(Gece uyumadan önce uyguluyoruz!!!)

Öncelikle boş bir kağıt ve kalem alarak;
-Ne hissediyorum? -Neye ihtiyacım var? -Hayattan ne istiyorum? şeklinde sorular sorun.

Sonrasında bu soruların cevaplarını diğer elinizle kağıda yazın.(Yazınız kargacık burgacık olsa da sorun değil.)Bunu yapıncakendinize dahi itiraf edemeyeceğiniz şeyler dökeceksiniz kağıda...

Ardındanrahat bir yerdebir yer oturun ve gözlerinizi kapatın.Tarihin değişmiş olduğunu hayal edin.Geleceği hissedin.Nasılsınız? Ne yapıyorsunuz? Mesleğiniz? Aileniz nasıl?Arkadaşlarınızakrabalarınızbulunduğunuz ortam?..Yalnız bunu yaparkenen önemli nokta düşünmemekhissetmeye çalışmak.Yanikesnlikle birşey düşünmeyin.Birtakım düşüncelerinhiç beklemediğiniz bir anda aklınıza gelmesini bekleyin.Bilinçaltınız sanki size geleceğinizi izletiyormuş gibi.Bir film izler gibi.Siz düşünmüyorsunuz.Düşünceler kendiliğinden geliyor.

Son olarakgerçekleşmesini istediğiniz arzularınızı yazın.Ama tüm detaylarıyla yazın.Çünkü yazma eylemi beyn tarafından emir olarak algınır ve beyinamaçlar için çözüm yolu aramaya başlar.

Evet...Hepsi bu kadar!İşte bu çok basit ve pratik yöntemlerlehayatınızda gerçekleşebilecek mucizelere inanamayabilirsiniz?

(Harvard Üniversitesi'nden mezun olan ünlü bir yazarpsikolog ve araştırmacı olan Marta Beck'inABD'de olaylar yaratan "Kendi Kutup Yıldızını Bulmak" isimli kitabından alınmıştır yazdıklarım.)

Alıntıdır.