Telepati hepimizin sahip olduğu ve harekete geçirmenin oldukça kolay olduğu bir yetenek. Tek yapmanız gereken neyi iletmek istiyorsanız onun zihinsel bir görüntüsünü oluşturmak ve dikkatle onu düşünerek hayvanlarınızla bağlantı kurmak.

Zihninizin bilinmeyene doğru boşaltılmaya hazır dev bir rezervi olduğunu düşünün. Görüntüyü zihninizde oluşturun ve daha sonra onun hayvanınızın zihnine doğru hareket ettiğini görün.

Bu alıştırmada başarınızın ölçütü olarak düşünce yansıtma sürecinize zaman limiti koyun ve daha sonra olumlu bir cevabının veya geri iletiminin ne kadar sürede geldiğini belirleyin.

Evinizin farklı odalarındayken veya dışarıda farklı bir yerlerdeyken hayvanınıza zihinsel olarak yanınıza gelmesini söyleyerek başlayabilirsiniz. Hayvanınız zihinsel komuta yanıt verinceye kadar düşünceyi ona göndermeye devam edin.

Başka bir alıştırmada ise hayvanınız farklı bir şey üstüne odaklanmış veya dinleniyorken hayvanın başının arkasına doğru düşüncelerinizi odaklamaya başlayın.

Gözlerinizden bir ışık selinin aktığını hayal edin. Sonra bu selin üzerinde şu mesaji ilettiğinizi düşünün: Arkaya dön ve bana bak!

İlk denemede olmazsa umutsuzluğa kapılmayın birkaç deneme sonrasında hayvanınız size dönüp bakacaktır.

Bir sonraki alıştırma; arkanıza yerleştirilmiş çok ışık veren bir lambanın doğrudan önünüzdeki kağıdı aydınlattığı bir masada oturun.

Yüzünüz hayvanınızın belli bir mesafeden arkası size dönük olarak oturduğu veya dayandığı noktaya dönmeli.

Önümüzdeki kağıda top plastik kemik veya en sevdiği oyuncak gibi hayvanınıza tanıdık olan bir nesnenin basit bir çizimini yapın. Resmi çizdikten sonra dikkatinizi onun üstünde odaklayın bir dakika boyunca resme konsantre olun.

Sonra hayvanınız zihinsel olarak o görüntüyü alacak. Resmin iletimi üstünde de bir dakika kadar odaklanın.

Bir sonraki adımda üç kere rahat rahat nefes alıp verin ve sonra hayvanınıza çizdiğiniz nesneyi getirmesini onunla ilgilenmesini veya oynamasını söyleyin.

En az bir dakika daha sözlü komutu göndermeye devam edin. Yoruluncaya veya sıkılıncaya kadar deneyin. İyi sonuçlar için her zaman heycanlı ve motive tavrınızı korumalısınız.

Birkaç denemeden sonra elde ettiğiniz sonuçlar gelişiğ ilerleyecek hayvanınızla daha güçlü telepatik bir bağ kurmaya başlayacaksınız.

Önemli; rahat olmalısınız zorlama olmamalıdır.

Alıntıdır.

Not:
Ben tüm bu yöntemleri ve daha değişik/basit olanları kedilerim üzerinde denedim ve başarılı sonuçlar aldım. Eğer evinizde hayvanınız varsa deneyin derim gerçekten keyif verici bir tecrübe