Hafif eşyaları fiziki bir etki olmaksızın hareket ettirebildikten sonra onları hatta onlardan çok daha ağırlarını havalandırabilirsiniz de… Eşyaların fiziki bir etki olmaksızın havalandırılmasına Levitasyon denir.

Levıtasyon çalışmaları tek kişiyle de yapılabilir ancak bireylerinin uyum içinde olduğu ve daha önce telekinezi çalışmalarında başarı sağlamış bir grupla elde edilecek başarılar daha fazla olacaktır.

Aşağıdaki egzersizi tek başınıza ya da grup arkadaşlarınızla yapınız:

Masanızın üzerine tahtadan yapılmış küçük bir cisim koyun. Rahatça oturup gevşeyin… Dikkatinizi cisminize yoğunlaştırın… Onun ağırlığını zihnen hissedin… Cismin ağırlığının gittikçe azaldığını giderek hafiflediğini hissedereken şuurunuzun daha çok yoğunlaşmasına ve derinleşmesine izin verin… Cismin ağırlığını kaybettiğini hissettikçe daha derin nefes alın ve nefesinizi verin… Her nefes alış verişinizde cisim daha da hafifliyor… Ve siz bunu hissediyorsunuz… İçinizden gelen kuvvet yer çekimini kolaylıkla yenmeye başlayacak… Cismin iyice hafiflediğini hissettiğinizde onun yavaş yavaş yükselmesi için kesin bir emir vermeye başlayın.

Eğer imajinasyonunuz tam şekillendiyse ve konsantrasyonunuzu gerektiği kadar yapabildiyseniz düşünce gücünüz cismin havalanmasını sağlayacaktır.
Bu alıştırmaları sık sık yapın. Sonunda cisminizin havalandığını göreceksiniz… Cisminizin ilk havalandığını gördüğünüzde dikkatiniz dağılabilir. Eğer böyle olursa cisminiz derhal düşecektir. Buna izin vermeyin… Objenizin giderek daha çok yükselmesini isteyin. Dikkatinizin yoğunluğunu sürdürün…

Sizden daha önce hiç yapılmamış bir deneyi başarmanızı istemiyoruz… Bu yapılmış bir deneydir ve isterseniz siz de yapabilirsiniz… Bu cümleleri çalışmaya başlamadan önce kendi kendinize telkin etmenizde fayda olabilir.

Diğer pisişik çalışmalarda olduğu gibi özellikle telekinezi ve levitasyon çalışmalarında konsantrasyonun önemi büyüktür. Bu çalışmalara girişmeden önce mutlaka konsantrasyon egzersizlerini yeterince çalışınız. Belli bir düşünceyi kesinlikle başka hiç bir düşünceyle kesintiye uğratmadan en az 20 saniye boyunca zihninizde tutamıyorsanız bu çalışmalara hiç başlamamanız boşuna zaman kaybetmemeniz bakımından daha yararladır. Önce mutlaka bunu sağlayın… Bunu sağlayacak egzersizler konsantrasyon bölümünde size verilmiştir…

alıntı