Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Thumbs up 6.His-İçimizdeki Güç-Ders


  6.His Dersleri-İçimizdeki Güç-Ders 1 6.His Dersleri-İçimizdeki Güç
  Bölüm1


  6.duyunuzu geliştirmeniz için site üzerinden ders vereceğim.Kendimi öğretmen gibi görmüyorumzaten yazacağım yazılar bir kitaptan olacak ama sorularınızı yada yapmanız gerekenleri açıklayacağım.Bunu birebir ders gibi düşünebilirsiniz.

  Bittiğinde sertifika veremeyeceğim ama gayet güzel kullanabileceğiniz altıncı duyunuzu size kazandırmış olacağım

  Altıncı Duyunuzun Gelişiminde Yedi Aşama


  Açılma
  Farkına Varma
  Oyun Oynama
  Güvenme
  Kaydetme
  Yorumlama
  Bütünleme

  Buraya yazacağım uzun yazıların genel özeti işte bu yedi unsur

  Yazıları "İçimizdeki Güç" kitabından yazacağım.Kitabı aynen bilgisayara geçiyorum ve siteye koyuyorum.Yani bütün bu uygulamalar bitince site muhteşem bir kaynakla yüzyüze kalacak

  Bu beni biraz yoracaksınava da çalışıyorum ama bunu yapmam gerektiğini düşündüm.Sitede ciddi bir 6.his geliştirme dersleri vericem.

  Ve söz veriyorumdediklerimi aynen yaptığınız zaman6.hissiniz şuankinden kesinlikle daha kuvvetli olacak.Hatta bazılarınız hayatınızın her alanında kullanıyor olacaksınız

  Kitapta sadece alıştırmalar yokbilgilendirici yazılar da mevcut.6.his adına ne ararsanız herşeyi bulabileceksiniz ve adım adım ilerleyeceğiz.

  Alıştırmalar sırayla yapılacak.

  Bu yüzden rica ediyorumbundan sonraki başlıklarımı okumadan önce bu başlığı kesinlikle okuyun ve bu diğer başlıklar için de geçerli.

  Yani açtığım bir başlığı okumadan diğerine geçmenizi istemiyorum.Geçinokuyun ama uygulamayın.Çünkü bu alıştırmalar bilinçli bir sırayla dizilmiş.Mesela en son uygulamada artık istediğiniz soruyuzaman mekan farketmeksizin yanıtlayabiliyor olacaksınız...

  Bu ilk başlıkta uygulama eklemiyorum.Sadece bazı açıklamalar ve bilgiler var...

  İşte ilk bölüm(kitabı birebir yazmıyorumkitapta bu 2.bölüm ama ben 1.bölümü almadan 2.den başlıyorum...1.bölüm gerekli değil):


  Altıncı Duyunuzdan Nasıl Yaralanabilirsiniz?
  Bir Çağın Sonu

  İki binli yıllara yaklaşırken hayatımızı yönlendiren mantıkakılcılık ve "bilimsel yöntem"in tek başına yetersizliği de artık anlaşılmış durumda.Ve dünya gitgide beş duyunun dışındaki duygualgılayış ve inanç biçimlerinin yardımına başvuruyor.

  Modern çağın kimliğini belirleyen "düz bir çizgide ilerleyn düşünce sistemleri"ne duyulan aşırı güveninsanlık tarihinde sık sık karşımıza çıkan bir olgu.Belki de bunun en büyük örneğiFransız Aydınlanma Çağı'nın en büyük düşünürü Renê Descartes'tır.

  Descarteskökleri Eski Yunan'a dayanan bir düşünce sistemini geliştirdi.Ne var kiEski Yunanyani mantığın ve felsefenin doğduğubilimsel yöntemlerin ilk adımı atıldığıaynı zamanda Delfi Tapınağı'nın da bulunduğu yerdir.Eski Yunanlılarakılcı düşüncenin yetersiz olduğunu ve sezgilerin desteğine de ihtiyaç duyulduğunu biliyorlardı.

  Bu kitabı(yazıları )bitirdiğinizdealtıncı duyunun en az "bilimsel yöntemler" kadar güçlü ve güvenilir olduğunu anlaycaksınız.


  Altıncı Duyunun Yeniden Keşfedilişi


  Bugünlerde altıncı duyunun kuşkulu bir ünü var.Geleneksel düşünüşaltıncı duyuyu elle tutulamayanmistikgüvenilmez-ve dolayısıyla kadınlara özgü-olduğu gerekçesiyle saf dışı bırakıyor.Oysa-izin verdikleri takdirde-erkekler de altıncı duyularını kullanabilirler. Bazı şeyler onların da "içlerine doğar""içleriden bir ses" onlarla konuşur...

  Kadınların altıncı duyusuerkeklerinkindne daha güçlü değildir.Belki altıncı duyu pek de akılcı görülmediği için kadınlara mal edildiöte yandan akılcı düşünce erkek beyinlere özgü bir yetenek olarak kabul edildi.Gerçekte geleneksel olarak "kadın işi" diye bilinen işlerdealtıncı duyuya pek az gereksinim duyuluyor.

  Bu kitabı sizlerekadınerkek herkesin altıncı duyuya sahip olduğunu göstermek için yazdım;dileyen herkes bu gücü aynı oranda kullanabilir.


  Altıncı duyumu Nasıl Kullanıyorum

  Yaklaşık 20yıldır Amerika'da ve Avrupa'da altıncı duyunun geliştirilmesi ve kullanılması üzerine kurslar veriyorum.Altıncı duyumun yetenekleriiki kıtadaki üniversitelerin profesörleri tarafından onaylandı. Altıncı duyu uygulamacısıaltıncu duyusunu gündelik hayatında ve iş hayatında bilinçli olarak kullanan kişidir.

  "Bilinçli olarak" diyorum çünküdaha sonra göreceğiniz gibi alntıncı duyunuzu "bilinçsizce" hep kullanıyorsunuz zaten...

  Altıncu duyu her ne kadar kulağa mistikkarmaşık bir kavram gibi gelse deinanın çok pratik amaçlar için de kullanılabilir.Bu kitaptaki alıştırmalar sayesinde altıncı duyunuz aracılığıyla kesinelle tutulurgüvenilir bilgiler elde edebilirsiniz.
  Bu bilgilerden nasıl yararlanabilirsiniz?

  Bana danışan insanlardan size örnekler vererek bunu açıklayabilirim;doktorlaravukatlarüst düzey yöneticileryatırımcılaradlarını mutlaka duyduğunuz çok ünlü kişiler ve aktörler..

  Ben altıncı duyumu aklınıza gelebilecek her konuda kullanabiliyorum:


  *Hiç bilmediğim yerlerdeki kayıp insanları bulmak için


  *Önümüzdeki altı ay içinde hisse senetlerinin değerlerinialtın fiyatlarınıborsanın durumunu tahmin etmek için

  *Doktorların teşhis koyamadığı rahatsızlıkların nedenini bulmak ve ilaçların etkilerini tahmin etmek için

  *Mahkemelerde savunma taktikelri geliştirmek ve karşı tarafın avukatlarının sorularını tahmin etmek için

  *Ve son olarak eğlenmek ve para kazanmak içinat yarışı bahisleri gibi...

  Siz de altıncı duyunuzu bu gibi amaçlar için kullanabilirsiniz.

  Bu kadar farklı alanlarda nasıl bilgi edindiğimi merak ediyor olabilirsiniz.

  Gerçektetıp alanı hariçbu konularda hemen hemen hiçbirşey bilmiyorum.Az sonra göreceğiniz gibiBir konu hakkında ne kadar az şey bilirsenizaltıncı duyunuz da o kadar güçlü ve isabetli olur!!  Bir YatırımcıAltıncı Duyusuna GüvenerekBir Milyar Dolarlık Kumar Oynuyor

  George Sorostüm zamanların en başarılı yatırımcılarından biri olarak kabul edilir.Eğer yirmibeşyıl önce onunla çalışacak kadar şanslı olsaydınızparanızın her iki yada üç yıl içinde iki katına çıktığını görecektiniz!

  Soros bir yıl içinde tarihte hiçbir yatırımcının kazanmadığı kadar çok para (650 milyon dolar) kazanıyor.Bunusürekli olarak bir milyar doları (yada daha fazlasını) oradan oraya yatırarak yapıyor.

  Herhangi bir üniversitenin ekonomi profesörlerine aynı kişnin sürekli olarak piyasa ortalamasının üzerinde kazanmasının mümkün olup olmadığını sorarsanızsize bunun matematiksel olarak imkansız olduğunu söyleyeceklerdir.Yatırımlarınızı yanlızca matematiksle hesaplara dayanarak yaparsanızbu gerçekten de imkansız olabilir.Soros ise böyle yapmadığını itiraf ediyor.

  Son kitabında Soros'a durum kötüye gittiğinde kaybı azaltmak için resmi (yani nicelbilimselobjektif) bir yöntem kullanıp kullanmadığını ve durumun (yani mantığının) aleyhine işlediğini nasıl anladığını soruluyor.İşte Soros'un yanıtı:

  ***Bir çeşit acı hissediyorum. Büyük ölçüde hayvansal içgüdülerime güveniyorum.
  Fonun yönetim kurulundayken sırt ağrıları çekiyordum.Sırt ağrısının başlaması bana portföyümde bir sorun olduğunu bildiriyordu.Neyin yanlış olduğunu söylemiyorduyani kuyruk sokumum ağrırsakısa pozisyonlarda;sol omzum ağrırsa nakit para konusunda bir sorun vargibi.Ama beniherşeyi yolunda sanarken bir sorun aramaya itiyordu.Bu bir yatırımcı için pek de bilimsel bir yöntem değil.***

  Bugerçekten de bilimsel bir yöntem değilama Soros'un başarısı da su götürmez..Yarın sabah kalktığınızda sırtınız ağrıyorsa hemen paranızı yatırdığınız fondan çekin demiyorum.Sorosyatırımlarından önce ortamı ekonomikpolitik ve psikolojik açıdan derinlemesine inceleyen kurnaz bir adam.Şaşırtıcı olanmantığı yanıldığındaaltıncı duyusuna güvenmesi.
  Siz de bunu yapmayı öğrenebilrisiniz...  Bu Kitabı Niçin Yazdım?

  Amacım sizi de benim gibi bir altıncı duyu uygulamacısına dönüştürmek değil.Sizealtıncı duyunuzdan özel hayatınızda ve iş hayatınızda nasıl yararlanacağınızı göstermek istiyorum.İşimin en sevdiğim yanıinsanlara altıncı duyularını yeniden keşfetmeyi ve geliştirmeyi öğretmek.

  Sizegündelik hayatınızıaltıncı duyunuzu kullanarak nasıl kolaylaştırabileceğinizi göstereceğim.Bu yolla geçmişe ait kayıp bilgileri yada geleceğe dair bilmek istediklerinizi öğrenebileceksiniz.
  Altıncı duyunuz sayesinde yaşamınız üzerinde daha çok güce ve denetime sahip olacaksınız.İstediğiniz herhangi bir konuyla ilgili bilgi edinmeyi öğreneceksinizister hakkında hiçbirşey bilmediğiniz tıbbi bir durum olsunister bozulan ve nasıl işlediğini bilmediğiniz bir makine.

  Daha da önemlisialtıncı duyunuzdan yararlanarak kolay ve yerinde kararlar vereceksiniz.

  Size altıncı duyunuzu duygu ve düşüncelerinizle birlikte kullanarakkarar verme yetinizi sınırsız ölçüde geliştirmeyi öğreteceğim.

  Altıncı duyutıpkı jimnastik ve meditasyon gibihayatınızın ayrılmaz bir parçası olmalı.Onu yaşamınıza katmakladuygu ve düşünce dünyanızı zenginleştireceksiniz.

  Bu Bir Uygulama Kitabıdır.

  Bualtıncı duyuyu kullanmak için gizemlikarmaşık yöntemlerden söz edenanlaşılması güç bir kitap değil.Felsefepsikoloji yada metafizik konusunda uzman kişiler için yazılmış özel terimlerle dolu bir kitap da değil.(Yine de bu kişilerin de kitabımda yazılanları oldukça ilginç bulacaklarından eminim.)
  Altıncı duyu gerçekten de var mı?Evet!

  Nasıl olduğunu ben de tam olarak bilmiyorumyine de bazı olasılıklar öne süreblirim.Şansınız var ki altıncı duyuıyu kullanabilmek için nasıl oluştuğunu bilmemiz gerekmiyor

  bu kitaptagündelik hayatınızda karşılaştığınız sıradan sorunların çözümünde altıncı duyunuzdan nasıl yararlanabileceğinize dair bazı öneriler bulacaksınız. Altıncı duyunuzu geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız herşeyi de bu kitaptan öğreneceksiniz.VE benher adımda yanınızda olacağım. ( ve ben tabi kihexagram )

  Alıştırma Yapmak Sizi Kusursuzluğa Götürür
  Altıncı duyunuzu bu konuda yazılanları okudkça değilancak bilinçli olarak kullandıkça geliştirebilirsiniz.Okumak tamamıyla düşünsel bir eylemdiroysa düşünen zihin sesialtıncı duyunun SESİNİ BASTIRABİLİR.

  Sizden yaklaşık 20yıldır kendi kurslarımda kullandığım bazı alıştırmaları yapmanızı isteyeceğim.Bu alıştırmaların olumlu sonuç verdiklerini deneyimleridmen biliyorumüstelik uygulanmaları da oldukça eğlenceli.
  Kendizini kıyaslayabileceğiniz modeller sunmak amacıylabazı öğrencilerimden örnekler verdim.Genellikle verilen tepkileriyapılan hataları belirttim.  Alıştırmaları Yaparken Nelere İhtiyacınız Olacak


  Bu kitaptaki alıştırmalarda en iyi sonucu alabilmek için bir kayıt cihazı/ edinmeniz çok yararlı olacaktır.Çünkü en etkili yöntemaltıncı duyunuzu gerçek hayatta nasıl kullanacaksanızalıştırmaları da o şekilde yapmaktır.Yani yanıtlarınızı yazmaktansayüksek sesle söyleyeceksiniz ve kayıt cihazınız sayesinde daha sonra bu yanıtlara dönüponları inceleme fırsatınız olacak.

  Yüksek sesle konuşmanın bir başka avantajı damantığınızın altıncı duyunuzca engel olmasına daha az zaman tanımasıdır.Dilerseniz alıştırmaları yazarak da yapabilrisinizama hiç durmadan konuışmanız çok daha iyidirüstelik çoğu insan yazarak altıncı duyunun hızına yetişemez. Gerçekte altıncı duyunun hızına yetişebilmenizsizinle konuşanın artık altıncı duyunuz olmadığının bir göstergesidir.

  İlerideki bölümlerde bir çok alıştırma yapacağınız içinsayfaları koparılabilen not defterleri işinize yarayacaktır.Her alıştırma için yeni bir sayfa kullanınböylece dğeişik alıştırmaların sonuçlarını kolaylıkla birbiriyle karşılaştırabilirsiniz.Kopardığınız sayfaları koyabileceğiniz cebi olan bir defter seçin.Eğer yanıtlarınız kayıt cihazıyla kaydettiysenizsonradan defterinize geçirin.

  Bu Ktap Nasıl Düzenlendi?
  Bu kitaptaki bölümlerin çoğu basit ve kendi başına bütün oluşturan birer "deneyim" içeriyor.Metinlerin aralarına alıştırmaları serpiştirdim. Bunları arka arkaya gelecek şekilde yerleştirdim kiher biri sonraki için gereken zemini hazırlasın.Kitabın sayfalarına gelişi güzel bir göz atmayın.İlk sayfadan başlayın ve ilerdeki sayfalara bakmadansırayla okuyun.

  Amacımı Herzaman Anlamayabilirsiniz.

  Yeri geldiğinde sizdenamacını bir kaç bölüm sonra açıklayacağım bir alıştırma yapmanızı isteyeceğim.Bazı öğrenciler bunu sinir bozucu bulabilirama bu da öğrenme sürecinin bir parçası.Tabiialıştırmaları dikkatle yaptığınız takdirde.Onlardan öğreneceğiniz bilgiyi alacağınıza emin olun-sizden ne yapmanızı istediğmi anlamasanız bile...

  Dilerseniz Matinleri Atlayabilirsiniz.
  Daha önce de belirttiğim gibi bu bir uygulama kitabı.Altıncı duyunuzu geliştirmenin tek yolu onu kullanmaktır.Bölümlerdeki metinlermerakınızı tatmin etmek ve bana sık sık sorulan soruları yanıtlamak için yazıldı.Ancak neyi niçin yaptığınızı bilmeden de altıncı duyunuzu kullanmanız mümkün.Gerçekten de eğer zamanınız kısıtlıysa ve bu kitabı bitirmek istiyorsanızmetinleri es geçip tüm dikkatinizi alıştırmalara verebilirsiniz.


  Kendinize Yeterince Zaman Tanıyın.

  Bu kitabı adım adım uygulayarak altıncı duyunuzu geliştirmekbir çeşit zihin jimnastiği kursuna gitmek gibidir.Alıştırmaları yaptıkça altıncı duyunuzu kullanma kapasitenizi geliştireceksiniz.Her alıştırma sizefarkına varmakaydetme yada bütün haline getirme gibi belirli bir yetenek kazandırmayı amaçlar.Kısacası bilinçdışınıza biliçli bir "okuma"yı oluşturan parçaları sağlamayı öğreteceksiniz.

  Bu kitabı bir oturuşta oturup bitirmeye çalışmayın.Altıncı duyunuzu keşfetmeniz ve geliştirmeniz bir gecede olmayacaktır.Aslında alıştırmaların çoğunabasit olmalarına rağmentam bir gün ayırmanız gerekebilir.

  Kopya Çekmeyin!
  Kitaptaki alıştırmaların çoğunun cevap anahtarları ilerdeki sayfalarda yazılı.Bir alıştırmayı yapıp bitirmeden sonraki sayfalara bakmamay özen gösterin.Bir anlık bir göz atışbilinçaltınızınaslında altıncı duyunuzla ulaşmanız gerekn bilgiyi kaydetmesine neden olur.

  Sağlığınza Özen Gösetrin.
  Önünüzdeki günler ve haftalar boyuncavarlığınızın "el değmemiş" bir bölümü üzerinde sıkıbir çalışma yapıyor olacaksınız.Zihninizin ve bedeninizin dinlenmeye ihtiyacı olacak.

  Sizi güçlendirenrahatlatan şeyleri yapmaya çalışın.İyi beslenin.Yürüyüşe çıkın.Spor yapın.Masaj yaptırın.

  Pekâlâ artık başlayalım!
  Bu kitapaltıncı duyunuzu geliştirip haytınızla ilgili ilgili olduğuna göreönümüzdeki bölümlerde sizden amaçlarınızıdeğer yargılarınız ve önceliklerinizi gözden geçirmenizi isteyeceğim.

  İşte kitabı aynen yazdımbiraz uğraştırdı ama olsun
  Yazar tabi kitaba göre konuştu ben de sitede nasıl yapılacağını anlatacağım:

  Sonraki bölümde ve diğer bölümlerde alıştırmalar olacak.

  Toplam 26tane...
  Biralıştırmayı yazacağımnasıl yapıldığınıne yapmanız gerektiğiniSonra sonuçlarını buraya yazmanızı istemiyorum.

  Daha doğrusubazı alıştırmalar kişiye özelkişisel bilgilerinizi sanırım siteye yazmayı pek istemezsiniz...

  Ama bazıları da genel sonuçları olan alıştırmalar.Onlar için verdiğiniz yanıtları siteye yazmanızı isteyeceğimçünkü katılmayan üyeler tam olarak ne yaptığımızı görsün ve genel olarak olumlu sonuç alıp almadığımızı görelim

  Kayıt cihazı olması daha iyi olur. 6.his ile bilgi bir anda gelir geçerbunu yakalayabilmek zor olurkenbir de bunu yazmaya kalkışmak işimizi güçleştirir.Ama kayıt cihazınız yoksa mecburen yazacaksınız bir kağıda yanıtları...

  Her uygulamanın sonucunu bu altıncı duyu derslerine katılan üyelere özel mesaj ile göndereceğim.Siteye alıştırmaların cevaplarını eklemeyceğimçünkü sonradan katılan üyeler olursa cevabı görmüş olur ve hiçbir manası kalmaz bu alıştırmaların.

  Yaklaşık 1hafta 2.bölümü eklemeyeceğim siteyeçünkü oldukça fazla üyenin katılmasını istiyorum.

  Dikkatinizi çekerim ben altıncı duyusuna güvenenleri değildaha çok bunu açığa çıkarmak isteyenleri istyiorum.Tabi bu 6.duyusunu kullananların katılamayacağı anlamına gelmiyorama asıl amaç 6.duyuyu ortaya çıkarmak ve geliştirmek.

  Böyle bir uygulamabirebir ders şeklinde olan bir uygulamabence gayet güzel bir fırsat herkes için.

  Tekrarlıyorumo kadar eminim kibütün bu uygulamalar bitince %99 altıncı duyunuz gelişecek.Sadece dediklerimi yapmanız yeterli.Kafanıza takılanları bu başlıklar içinde sorabilirsiniz.Sonuçta amaç uygulamasadece bilgi olsa yazar çekilirdim

  Şimdiden herkese başarılarumarım hayırlısı olur...

  Alıntıdır.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  *Hiç bilmediğim yerlerdeki kayıp insanları bulmak için


  *Önümüzdeki altı ay içinde hisse senetlerinin değerlerinialtın fiyatlarınıborsanın durumunu tahmin etmek için

  *Doktorların teşhis koyamadığı rahatsızlıkların nedenini bulmak ve ilaçların etkilerini tahmin etmek için

  *Mahkemelerde savunma taktikelri geliştirmek ve karşı tarafın avukatlarının sorularını tahmin etmek için

  *Ve son olarak eğlenmek ve para kazanmak içinat yarışı bahisleri gibi...
  Yok artık daha neler. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş