Sanskritçe bir kelime olarak anlamı kendini adamak inisiyasyon kutsamak olan Deeksha; kişinin gerçek yaşam enerjisi Kundalini uyanışını hedefleyen “Shaktipat İnisiyasyonu” olarak da bilinmektedir. Deeksha; kalp çakra çiçeklenmesi tanrısal bilince ulaşmak ve aydınlanmaya giden bilinç seviyesine ulaşmayı kolaylaştıran beyinde nero-biyolojik değişim yaratan kadim bir ilahi enerji transferi yöntemidir. Deeksha enerjisi; beyin omurilik çakralar ve DNA üzerinde çalışarak çakraların çiçeklenmesini ve beyinsel aktivitelerin ön loplara kaymasını sağlar. Bu durum “kadim zihin” tarafından illüzyonik bir şekilde hapsedilmiş kişiye tanrısal lütufun akışını sağlar ve kişi ile tanrı arasında bir bağ oluşturur.Deeksha olanı olduğu gibi deneyimleyebilmesi ve yaşamı dolu dolu yaşayabilmesi için kişiyi; “tüm varolandan ayrı bu dünyada tek başına bir ben” illüzyonundan özgürleştirir. Derin ve nedensiz bir huzur mutluluk sevinç hali yaratır.

Deeksha kişiyi dualitenin ve yanılsamaların ötesinde içinde “Birlik Bilincine” ve dışarıda “Altın Çağa” taşır. Deeksha enerji transferinin son derece güçlü bir şifa yönü bulunmaktadır.

Rahatsızlığın ne olduğundan bağımsız (kişinin gerçek talepleri ile ters düşmediği sürece) mutlak bir şifalanma sağlar. Deeksha enerjisi ile kişisel gelişim hedefleri doğrultusunda temel korkulardan endişelerden veya geçmişte yaşanmış travmaların etkilerinden kurtulmak gibi amaçlara yönelik çalışmalar yapılabilir. Deeksha ile duygusal ya da maddi amaçlara yönelik çok çeşitli çalışmalar programlanabilir. Bu programlar bir grup ile birlikte uygulanabileceği gibi kişiye özel olarak da hazırlanabilir. Birlik bilincini uyandırma hedefi haricinde herhangi bir hedef doğrultusunda hazırlanmış program; bitiminde kişiyi hedeflenen noktaya getirmiştir. Birlik bilincini uyandırmak için uygulanan program ile bazıları 1 deeksha ile özgürleşirken bazıları daha uzun bir sürece adım atmışlardır ama birlik bilincinin uyanması kaçınılmazdır! Süreci belirleyen kişinin; fiziksel ve enerji bedenlerinin durumu kalıpları engelleri inançları ve blokajlarıdır. Bu program aydınlanma sürecini başlatır.

Alıntıdır...