Temizlikte kullanabileceğiniz 7 ilginç ürün

Tencere ve tavalardaki karartılara ketçap kötü kokulara kahve telvesi... İşte ilginç temizlik malzemeleri...
Her kadının temizlikte kullandığı birkaç favori ürünü vardır elbette. Peki evinizdeki bazı alanları hiç beklenmedik malzemelerle temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Mesela az sonra okuyacağınız temizlik malzemelerini buzdolabınızda ecza dolabınızda ya da kilerinizde bulabilirsiniz.
İşte ilginç 7 temizlik ürünü...
Ketçap: Kıyafetlerde bıraktığı lekelerle kötü bir üne sahip olan ketçap tencere ve tavalarınızdaki karartıları ve diğer lekeleri çözüyor. Sadece yiyeceklerin yanında sos olarak kullandığınız ketçap ayrıca gümüşleri parlatmak için de oldukça etkili.
Kahve telvesi: Kahve lekeleri de ketçap lekesi kadar ünlüdür ama kahve aynı zamanda koku emici özelliği ile de sık sık gündeme gelir. Evinizdeki istenmeyen kokuları önlemek için belirli köşelere kahve telvesi koyabilirsiniz.
Beyaz pirinç: Uzun ince vazolarınızı içlerine elinizi sokarak yıkayamaya çalışmaya bir son verin artık. Bu vazoları temizlemek için pirinci kullanabilirsiniz.
Alkolsüz içecekler: Gazlı meşrubatları içmekten keyif alıyor olabilirsiniz ancak başka amaçlara da hizmet edebileceklerini unutmayın. Örneğin inatçı lekeleri sökmeye...
Hidrojen peroksit: Yaralanana ya da hastalanana kadar ecza dolabının bir köşesinde unutulan hidrojen peroksit temizlik konusunda da maharetlidir. Özellikle metal yüzeylerin temizliğinde etkili ve kullanışlıdır.

Mısır nişastası: Mısır nişastası kimi yemek tariflerindeki malzeme listesinde boy göstermek dışında halı temizliğinde de oldukça etkilidir.
İspirto: Yaraları dezenfekte etmek ve iyileştirmek için kullanılan ispirto aslında çok yönlü temizleyicilerden biridir. Elektronik aletleri dezenfekte etmenizi ve en zor lekelerden kurtulmanızı sağlar.