Lezzetli bir hamburger yapmanın püf noktaları

Hamburgeri kendi ellerinizle ve en lezzetli şekilde yapmaya ne dersiniz? İşte lezzetli bir hamburger yaparken dikkat etmeniz gerekenler...

Hamburger her yaşta insanın en çok sevdiği yiyeceklerden biri. Hal böyle olunca da hamburgeri dışarıda yemek yerine güvendiğimiz ellerden yemeyi tercih eder olduk. Artık hamburgerlerimizi evimizde yapıyoruz.
Peki hamburgerin en lezzetli halini yapmak için dikkat etmeniz gereken noktaları biliyor musunuz?
İster ocak üzerinde ister ızgarada yapın hamburgerinizin iyi olması için bazı püf notkalarına dikkat etmeniz gerekir. Bu ipuçları hamburgerinizin ufalanmaması sert ve kuru olmaması için oldukça önemli.
Çok yağsız et kullanmayın

Yağsız et hiçbir zaman hamburger için ideal değildir. Çünkü hamburgeri ısırdığınız zaman biraz sulu olmalıdır. Sulu hamburger için yüksek yağ içeriğine sahip et kullanılmalı. Bunun oranı yüzde 80 yağsız yüzde 20 yağ olmalıdır. Yağlı et sayesinden hamburger köftesine konulan lezzet verici baharatlar da çok daha iyi nüfus edecektir.


Hamburger köftesinin kıvamı önemli

Hamburgerin başarısında hazırlanan köftenin başarısı yatmaktadır. Köfte ne gevşek olmalı ne de çok fazla kuru olmamalıdır. Hazırladığınız köfteyi yumruk büyüklüğünde parçalara ayırın. Ardından bu köfteleri acunuzun içinde bastırarak yayarak inceltin.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Köfte ne büyük ne de küçük olmalı

Hamburger köftesinin iyi pişmesi için ne büyük ne de küçük olmalıdır. Ayrıca hamburger köftesinin iyi pişmesi için ortasına parmağınızla bastırın. Böylece köfte ortasından kenarlarına doğru pişecektir.

Baharatı kullanırken dikkat

Hamburger için çok fazla baharata ihtiyacınız yok. Ancak tuz gereklidir. Pişirmeden önce hamburger köftesine tuz ilave etmeyi unutmayın. Ardından istediğiniz baharatları ekleyebilirsiniz.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Spatula ile hamburgerini pişirin

İster ızgara üzerinde ister ocakta hamburger köftesini pişin spatula’ya ihtiyacınız olacaktır. Köftenin düzleştirilmesi için mutlaka spatula kullanın.