Daha Düzenli Dolap ve Çekmeceler İçin Öneriler

Düzensizlik hem gözü yoruyor hem de aranılan birşeyin bulunmasını zorlaştırıyor. Buse doğduğundan beri evi düzenli tutmakta zorlanıyorum. Onun gelişimini olumsuz etkilememek adına çok da fazla müdahale etmek istemiyorum. Genellikle o uyuduğunda toparlıyorum.

Çekmece ve dolaplardaki düzeni sağlamak daha kolay olsa da özellikle sabahları işe geç kalmamak için acele ettiğimde giysi dolabının düzenini biraz bozabiliyorum. Dolap ve çekmecelerdeki düzensizliğin sebebi ise biraz fazla eşyaya sahip olmak bence.

Dolaplara kapasitesinden fazla eşya koyduğum için düzenin bozulmasına imkan sunuyorum. Eşim yeni aldığı her kıyafet yerine bir kıyafeti kullanım dışına çıkardığı için her zaman onun bölümü benimkinden daha düzenli görünüyor. Dekorasyon bloğu olarak dolap düzeni için yaratıcı fikirler arayışı içine girdim.


Daha önce Meltem Açıkel'den duyduğum nevresim takımlarını saklama fikri gerçekten çok kullanışlı. Meltem Açıkel bir yastık kılıfını kese gibi kullanip diğer çarşaf ve yorgan kılıfı gibi parçaları o kılıfını içine koymayı önermişti.