Kağıt lambaların tozunu mikrofiber bezle alın

Kağıt lambaların tozunu mikrofiber bezle alarak kullanım ömrünü uzatabilir ıslak bez yüzünden oluşan hasarlara engel olabilirsiniz.Son dönemlerde ev dekorasyonlarında sıkça yer almaya başlayan kağıt lambalar ucuzluğu ve normal lambalara nazaran daha modern olması nedeniyle tercih sebebi.
Çeşitli renkleri biçimleri ve motifleri olan bu lambalar özellikle salonlarda yani ev halkının en çok bulunduğu ve dışarıdan getirdikleri tozu en çok yaydıkları yerde kullanılıyor. Hal böyle olunca da düzenli aralıklarla kağıt lambaların tozunu almak gerekiyor.
En büyük hata

Kağıt lamba gibi hassas yüzeylere sahip olan cisimlerin tozu ıslak değil kuru bezle alınmalıdır. Bez tercihi olarak evlerinizdeki eski penye ve kumaş parçalarını tercih etmek yerine mikrofiber bezleri tercih etmelisiniz.
Çünkü bu bezlerin üzerindeki ince iplik parçaları yüzeylerin arasına girerek daha iyi toz almanıza ve kağıt lambanın yüzeğini nemlendirmeyerek kullanım ömrünü uzatmanıza neden olur. Kağıt gibi ince ve hasar görebilir yüzeyler sıvı ile temas ettiklerinde ya doku zarar görür ya da sararma olarak bilinen renk kaybı yaşanır. Bu yüzden toz alımı ve temizlik için kuru mikrofiber bez tercih edilmelidir.