Karbonattan yararlanabileceğiniz 8 farklı alan

Karbonatla hazırlayabileceğiniz 8 farklı karışımla saç fırçalarını küçük mutfak aletlerini temizleyebilir hatta pedikür suyuna katarak ayaklarınızın yumuşamasını bile sağlayabilirsiniz.

Tatlılara tuzlulara kattığımız ya da kabartma tozu yerine kullandığımız karbonatı aslında kendi görevinin dışında pek çok alanda kullanabilirsiniz. Nasıl mı?
İşte karbonatı kullanabileceğiniz farklı alanlar ve karbonatla hazırlayabileceğiniz karışımlar:
Böcek ve sinek ısırıkları için birebirdir: 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı suyla hazırlayacağınız karışımı sinek ısırıklarının üzerine sürün. Kaşıntınızın azaldığını fark edeceksiniz.
Saç fırçalarınızı temizler: 1 bardak suyun içine 1 yemek kaşığı karbonat koyun ve saç fırçalarınızı yıkayın. İlk günkü gibi olacaktır.
Küçük mutfak aletlerinizi temizler: Bulaşık süngerini ıslatıp üzerine 1 tatlı kaşığı karbonat dökün. Ardından fırın mikrodalga ya da diğer küçük ev aletlerinizi temizleyin. Parladıklarını fark edeceksiniz.
Buzdolabınızı da temizler: 2 litre suyun içine 4 yemek kaşığı sirke 2 yemek kaşığı karbonat atın ve nemli bir bezle dolabınızı silin. Buzdolabınız tertemiz olacak.
Kesme tahtasını dezenfekte eder: Kesme tahtasını biraz ıslatın. Üzerine 1 yemek kaşığı karbonat dökün ve süngerle ovun. Kesme tahtanız tertemiz ve dezenfekte olsun...
Meyve ve sebzeleri temizlemede yardımcı olur: Meyve ve sebzelerinizi yıkarken karbonat kullanarak daha kolay bir temizleme sağlayabilirsiniz.
Pedikürün başrol oyuncusudur: Pedikür için hazırladığınız suya 2 yemek kaşığı karbonat koyarak ayağınızın yumuşamasını sağlayın.
Temizlik eldivenlerinin olmazsa olmazıdır: Temizlikte kullandığınız eldivenlerinizin içine bir çimdik karbonat atın. Bu kötü kokuların giderilmesini ve eldiveninizi daha kolay giymenizi sağlayacaktır.