Kotlarınızı Yıkarken Dikkat Edin

Kotlarınızı yıkamadan önce yapmanız gerekenler

Kotlarınızın etiketinde yazılı olan yıkama talimatlarını dikkatle okuyunuz. Burada yazdıklarımızdan farklı da olsa imalatçı firmanın yıkama talimatlarını uygulayın. Kotlarınızı yıkamadan önce ters-düz yapın. Bu sayede sürtünmeyi azaltarak kotlarınızın daha az solmasını sağlayacaksınız.
Kotlarınız nasıl yıkanmalı?

Kotlarınızı her zaman için ya kotlarla beraber ya da tek başına yıkamalısınız aksi takdirde diğer çamaşırların renkleri ile karışacaktır. Farklı renklerde kotlarınız varsa onları da renklere ayırıp yıkamalısınız. Bir kerede dörtten fazla kot pantolon yıkamamaya özen gösterin.
Kotlarınızı yıkarken muhakkak sıvı çamaşır deterjanı kullanın

Koyu renkli kotlarınızın solmaması için bir bardağın çeyreği kadar sofra tuzu ekleyebilirsiniz. Siyah renkli kotlarınızın siyah kalması için iki kaşık beyaz sirke ekleyebilirsiniz.

Kotlarınızı en soğuk derecede yıkamaya özen gösterin kotlarınızı yüksek bir sıcaklıkta yıkamak çekmelerine neden olabilir.
Kotlarınızı yıkadıktan sonra ne yapmalı?


Kotlarınızı hiçbir zaman kurutucuda kurutmayın. Her zaman için açık havada kurutmaya çalışın. Kotlarınızı kurutucuda kurutmak kumaşın yıpranmasına ve çekmesine sebep olacaktır. Kotlarınızı yıkadıktan sonra normal haline getirmek için tekrar ters-düz edin. Islak olan kotlarınızı kurumaları için bir çamaşırlığa asın.