Sucuk Nasıl Soyulur?
Sucuğu daha kolay ve kısa sürede soymak için önce bıçak ile boylu boyunca çizin. Ardından hafif nemli bir kağıt havlu ile silin. Kolayca zarı çıkacaktır.

Ojenin Şişesinin İçinde Kuruması Nasıl Engellenir?
Ojelerin şişelerini çok iyi kapatsanız dahi zamanla kuruyabilirler. Bu nedenle ojelerin kurumaması için buzdolabında saklanmaları gerekir. Eğer kurumuş ojeniz var ise içine bir iki damla aseton koyarsanız sürülecek hale gelir ve kullanabilirsiniz.

Boyalı Duvar Nasıl Temizlenir?
- Odanın ortasına kaynar su dolu bir kap bırakın. Kapı ve pencereleri iyice kapatın. Meydana gelen buhar duvarları nemlendireceğinden dolayı temizleme işiniz oldukça kolaylaşacaktır.

- Eğer mutfak duvarlarınızı temizleyecekseniz temizlikte kullanacağınız sabunlu suya bolca tuz ilave edin. Böylece duvarlardaki yağ ve is lekeleri daha kolay çıkar.

- Boyalı duvarlarınızı sabunlu suyla iyica yıkayıp ya da silip kuruttuktan sonra nişastalı suya batırdığınız bir süngerle silin. Böylelikle bir sonraki temizlik sırasında işiniz daha da kolaylaşacaktır.

- Ayrıca duvar yüzeyinde parmak izleri varsa duvar boyasına zarar vermeden bu izleri kesilmiş bir patates parçasıyla ovuşturarak ya da parafine bulanmış bir bezle silerek kolaylıkla yok edebilirsiniz.

Danteller Yıpratmadan Nasıl Yıkanır?
İçine sabunlu su doldurduğunuz yeterli büyüklükteki bir kavanoza yıkayacağınız dantelleri yerleştirin. Kavanozu iyice çalkalayarak dantellerin iyice yıkanmasını sağlayın. Böylece yıpratmadan dantellerinizi yıkayabilirsiniz.

Maskara Kuruduysa veya Bittiyse Ne Yapılmalı?
Maskaranız tamamen bittiyse veya kuruduysa kaynar su dolu bir kapta yarım saat bekletirseniz bu durum içindeki mevcut maddenin yumuşamasına ve bir süre daha kullanılmasına yardımcı olur.

Deforme Olan Hasır Eşyalar Nasıl Onarılır?
Çok kullanıldığı için zamanla çöken hasırınızı kendiniz tamir edebilirsiniz. Hasırınızın ters yüzünü kaynar suyla ıslatın ve onu ya güneş altında ya da radyatör gibi bir ısı kaynağının yanına yerleştirerek kurumasını sağlayın. Eşyanız böylece gerilip düzelecektir.

Salçanın Bozulması Nasıl Önlenir?
Kapağını açıp biraz kullandığınız salçanın bozulmaması için üzerini kaplayacak şekilde salçanın üzerine zeytinyağı dökün. Böylece havayla teması kesileceği için salçanızı bozulmadan uzun süre koruyabilirsiniz.

Kumaş Üzerindeki Çay Lekesi Nasıl Çıkarılır?
Beyaz kumaş üzerindeki çay lekesini önce limon suyuyla silin. Ardından soğuk suyla durulayın.
Eğer renkli kumaş üzerinde çay lekesi varsa yumurta sarısını suyla karıştırıp lekeyi bu karışımla ovuşturun. Leke eski ise gliserinli suyla silmeyi deneyebilirsiniz.

Ayakkabı Bağcığının Ucu Düştüyse Ne Yapılabilir?
Ayakkabı bağcığınızın ucundaki kısım düştüyse bağın uçlarını renksiz tırnak cilasına batırın. Kuruyup sertleşince bağcık ayakkabının deliklerinden kolayca geçecektir.

Çatlamış Porselen Nasıl Onarılır?
Porselen tabak veya fincanlardaki damar şeklinde oluşmuş çatlakları yok etmek için bunları 30-40 dakika kadar süte yatırın. Çok derin ve büyük olmadığı sürece sütteki protein çatlağı kapatacaktır.

Dar Gelmiş Yüzük Parmaktan Nasıl Çıkarılır?
Eliniz şiş ise bir süre soğuk hatta buzlu suya elinizi tutun. 5-10 dakika şişkinliğin geçmesini bekleyin.
Yüzüğün çevresine el kremi bitkisel yağ ya da sabun sürün ve çıkarmayı deneyin.

Çizilen Gözlük Camı Kolayca Nasıl Onarılır?
Gözlük camınız çizildiyse birkaç damla sirke veya votkayla yıkarsanız çizik kaybolacaktır.