Erkekler İçin Püf Noktalar
> >> *PUF NOKTALAR

·Yemekleri daima tencerenin içinden yiyin. Böylelikle tabak kirletmemiş olursunuz.

·Asla sade pilav yapmayın. Domatesli pilav yaptığınızda altını tuttursanız bile renginden anlaşilmaz.

·Mutlaka soğanlı bir yemek yapacaksanız asla soğana dokunmayın. Özellikle rendelediğinizde elleriniz çok kötü kokuyor. Bunun yerine soğana ekmek tahtasıyla beş altı kez vurmayı deneyin aynı işi görür..

·Patates kızartacaksanız soyduğunuz patatesleri asla yıkamayın. Kızgın yağa attığınızda çok kötü patlıyorlar..

·Yemekler asla kendi başlarına hareket etmezler. Şayet geçen ay yaptığınız tavuk kendi kendine kımıldamaya başladıysa kurtlanmış demektir.Sakın yemeyin.

·Sebzeleri pişirdikçe vitamin değerleri düşer.. Mümkün olduğunca çiğ tüketin ·Karpuz tabağa koyulmamasi gereken bir meyvedir. Ikiye ayırıp ortasından kaşıkla yiyebilirsiniz.

·Tencere kapağı en mükemmel tabaktır.

·Buzdolabının sebzelik olarak adlandırılan kısmı yemeyi düşünmdeğiniz şeylerin saklanması için idealdir. Bu bölüme konan şeyler nasil olsa bir süre sonra unutulur.

·Sebzeliğin kapağını sıkı kapatırsaniz çürüyen şeylerin kokusu dolaba daha az yayılır..

·Spagetti paketini açmak için pakedi ortasından sıkıca kavrayın ve altını tüm gücünüzle fayansa vurun. Pakedin üst tarafi yırtılacaktır..Belki bu işlem sırasında makarna un ufak olabilir ama risk almaya değer. Özellikle misafirlerin yaninda yaparsanız tavsiye ediyorum. Öyle daha güzel bu size çok maço bir hava verir.

·Sağda solda kulağıma çalınıyordu. Mutfak robotu denen bişey varmış. Birden içimi bir heyecan kapladi. Ulan madem bu işin robotu var ben niye koşturuyorum yıllardır diye sinirlendim.

Hemen gidip aldim bi tane. Eve gelip kutusundan çıkardığımda itiraf etmeliyim ki hayal kırıklığına uğradım biraz. Ben açıkcası ufo gibi bişey bekliyodum bu bildigimiz tencerenin plastiği. Içindede
vantilator gibi bisey var.

Bununla birlikte bi ton plastik zımbırtı daha çıktı içinden ama bi işe yarayacaklarını sanmıyorum. Neyse fişini taktim denemek için bi tane soğan attım içine. Bakalim ne yapacak diye bekledim.
Kabuklarını bile soyamadı essogluesek. Paramparça etti biraktı.

Sinirlendim attım bi kenara. Yazdan beri duruyo orda. Bir ara yıkayip o vantilator gibi olan seyi bilgisayarima takmayı düşünüyorum. Belki fan olarak iş dörür..

Onun dışında tamamen para tuzağı. Ilerde çıkarsa mutfak androidi almayı düşünüyorum.