Giysideki Sakız Lekesi

Gelişigüzel atılan sakızlar; otobüslerin ve trenlerin koltuklarında banklarda oyun bahçelerinde otoparklarda veya başkaca yerlerde yapışır ve sonra gelir bir şekilde de sizi bulur !

Böyle şanssız bir durumda yapışan sakızlara karşı hızlı hareket etmeniz daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Sakızı ne kadar çabuk çıkarırsanız o kadar iyidir ve geriye o kadar az leke kalıntısı kalır. Giysiler üstünde uzun süre kalan sakız kumaşta sakız lekesi oluşturabileceği gibi sakız yapışmış giysiyle birlikte yıkanan diğer çamaşırlara da bulaşabilir.

Kolaylıkla yapışan sakızı bulunduğu yüzeyden çıkarmak her zaman risk unsuru taşımaktadır bu yüzden aşağıda verilen tavsiyeleri yalnızca emin olduğunuz kumaşlarda denemelisiniz. .

Giysideki Sakız Lekesi Nasıl Çıkar?

Parmağınızla sakızı mümkün olduğunca hafifçe çekip çıkarın. Özellikle sakızın nereden kaynaklandığını bilmiyorsanız bu işlem sırasında lastik eldiven giyebilirsiniz.

Sakızın mümkün olduğu kadar fazlasını çıkardıktan sonra giysiyi sakızlı tarafı yukarı gelecek şekilde bir dondurucu torbası veya temiz bir plastik poşet içine koyun. Bu sakız lekesi olan giysideki sakızın dondurucudaki diğer şeylere yapışmasını engelleyecektir.

Sakız tamamen donuncaya kadar giysiyi en az bir saat buzdolabının dondurucu kısmında bırakın.

Sakız lekeli giysiyi dondurucudan çıkardıktan sonra giysi üzerinde kalan sakızı