Antibakteriyel sabun ve spreyler: Bildiğim kadarıyla yüzeylerdeki bakterilerin sorun yaratabileceği tek yer hastanelerdeki ameliyathaneler. Bazı insanlara (ve bazı araştırmalara) göre hayatımızdaki antinabakteriyel ürün bolluğu doğal direncimizi azaltıyor. Bildiğimiz su ve sabundan şaşmayın.

Mobilya temizleyici parlatıcı cila ya da yağ: Ahşap mobilyanız poliüretilenle verniklenmişse ara sıra tozunu almanız yeterli olacaktır.(Ne zaman mı? Toz gördüğünüzde.) Nemli ama ıslak olmayan bir bezle lekeleri silin. Masanızda ne tür vernik kullanıldığından emin değilseniz mobilyanızın fark edilmeyen bir yerinde bir parça pamuğa aseton sürerek deneyin. Pamuk yumuşayarak verniğe yapışıyorsa temizleyici parlatıcı cila ya da yağa ihtiyacınız olabilir.

Lavabo temizliği: Düzenli bakım için en iyi çıkar yol önüne geçmektir. Ayda birkaç kez lavabodan aşağıya yarım fincan kabartma tozu ardından da yarım fincan sirke dökün. Soğuk suyla durulayın. Lavabo daha yavaş çekmeye başlamışsa önce lavabo pompasını deneyin. İşe yaramazsa nalburiyeden biyolojik bir ürün satın alın. Mikroorganizmalar tıkanmaya yol açan organik maddeleri yedikten sonra su borusundan aşağıya suyla akıtılır.

Cila ve cila içermeyen yer ürünleri: Fayans ya da poliüretilen yerler için bunlara ihtiyacınız olmayacaktır. Yerin daha güzel olmasını sağlamazlar sadece daha kaygan olmasını sağlarlar. Ayrıca çıkarılması gerçekten çok çileli olan bir tabaka oluştururlar.

Aklınızda bulunması gereken bir diğer şey de : Etrafta bir ya da daha fazla yıldır kullanılmadan duran bir şey varsa atın! Olur da kullanmanız gerekse bile kullanamazsınız çünkü işe yaramayacaktır. Ev araç-gereçleri genellikle zaman içinde işlerliklerini yitirir.

Klor içeren ürünleri (çamaşır suyu temizleyici küf çıkarıcı toz temizleyiciler) amonyak içeren ürünlerle (bir miktar deterjan bile içerebilen) ve asitlerle asla karıştırmamanızı da yeri gelmişken hatırlatalım. Çıkan zehirli gazlar öldürücü olabilir.