BEBEK NEDEN AĞLIYOR ?

Bebeğinizin neden ağladığını anlamak hiçde kolay değildir.ama sık rastlanan belli başlı nedenler vardır.
Bulunduğu ortam soğuk ya da çok sıcak olmamalıbebek odasının sıcaklığı 20-21 derece olmalıdır. Ensesine elinizi koyduğunuzda nem y ada sıcaklık hissederseniz kıyafetlerinin bir bölümünü çıkararak serinletin.aniden parlayan ışıklarda bebeği rahatsız edebilir.Işık düzenini kontrol edin.
Bir diğer neden ise Linklerimizi üyelerimiz görebilir Uslanmam üyeliği için tıklayın..
Bebeğinizi ağlamasının sebebi hasta oluşuda olabilir.Normalden farklı ağlar.
Bebeğiniz ağlama sebebi açlık değilse ve ayaklarını daha çok yukarıya doğru çekerek ağlıyorsa buna gaz sancıları sebep olabilir.Bebeklerin çok sık ve düzensiz beslenmeleri gaz sancılarını arttırabilir.Şekerli su verilmesi emziklerin bala veya pekmeze batırılması çok erken ek besinlere başlanması meyve ve meyve sularının gereğinden fazla verilmesi yeterince olgunlaşmamış meyvelerde gaz sancılarını arttırır.
Bebeğin kundaklanarak veya sarılarak hareket kabiliyetinin kısıtlanması altının uzun süre ıslak bırakılmasıuzun süre ağzı açık kalmış şuruplar açıkta kalan yiyecekler (özellikle süt ve sütlü olanlar) da basit mikrobik kontaminasyonlar sonucu gaz sancısına neden olabilir.
Böyle durumlarda;
Bebek sürekli aynı pozisyonda yatırılmamalı yan olarak veya yüz üstü (yanlız bırakmamak kaydıyla) yatırılmalıdır.Karnına ve ayaklarına hafif sıcak havlu veya termofor koymak hafif karın masajları yapmakher beslenmeden sonra enaz 2 kere gark edinceye kadar gazını çıkartmak (bebek omuza doğru yatırılıp hafif hafif sırtı ovalanır)Bebeği okşayarak rahatlatmak rezene ve papatya çayları vermekrahat hareket edebileceği gibi giydirmekgereğinden fazla beslememektemizlik kurallarına dikkat etmek çözüm olabilir.