Bloody Mary (Kanlı Mary) çok uzun zaman önce ortaya çıkan bir şehir efsanesidirefsane çok bilinmese bile Mary çok popüler bir karakterdir.

Mary hakkında pek çok hikaye ve efsane vardırsizin için pek çok yabancı forumdan derlediğim bilgileri birleştirdim ve türkçeye çevirdim.

Öncelikle Mary hakkındaki yanlış bilinenlere geçelim

Mary:
1950'li yıllarda değil daha önce yaşamıştır

Olay amerika da geçmemiştir
Hastalığı biliniyordu
Mary 18 yaşında değil daha küçüktü
Mary öldükten sonra da kötü biri değildi ve asla intikam aramadı

Mary 1890'lı yılların sonunda bir ingiliz kasabasında tahmini 11-15 yaş arası küçük bir kızdıBabası hayvancılık ile uğraşıyordu küçük bir domuz çifliği olan babasının yanında geç saatlere kadar kalıyor ve babası ile evine dönüyorduher zamanki gibi babasının yanındayken babasının ayağına batan tırmık(yada çivi gibi bir şey) yüzünden babası yürüyemeyecek kadar yaralandıMary babasına yardım edecek birilerini bulmak için biraz uzaklaştığında kaçırıldı ve tecavüze uğradıendişelenen babası sabaha kadar Maryi aradı .

Ertesi gün vücudunda derin olmayan yaralar ile aygın bir halde bir lağım kuyusunda buldularMary evden çıkmadı ve depresyona girdiDışkı yoluyla kaptığı hastalığın adı kolibasili'idi vücudundaki kesikler mikrobun yayılmasını kolaylaştırmış olacak ki Mary çok dayanamadan hasta düştü.

Mary bir süre sonra yaşadığı psikolojik travma sonucu sadece akşaları yani tecavüze uğramadan önceki havanın rengini hatırladığı zamanları dışarı çıkar olduo saatler babasının yanında olduğu saatlerdi yani onun için güvenli saatlersabahları tecavüze uğrayıp vücudunun kesileceğine inanıyordu bilinç altındayaşıtlarıyla oyun oynayamadığı için babası evin yakınlarında Mary ile beraberdizamanın en yaygın inanışları vampir ve kurt adam efsaneleri olduğu için sadece akşamları dışarı çıkan Mary'nin hasta oluşu ve renginin solmuş olması vampir küçük kız dedikoduları olmasına sebep olmuştu.

Sadece kendi için güvenli olduğunu zannettiği zamanlarda dışarı çıkan Mary kendi yaşıtlarıyla oyun oynamaya muhtaç bir halde kendini zorlayıp gün aydınlık iken dışarı çıksa da hasta yüzü gün ışığında daha da korkunç bir görüntü oluşturuyor doğal olarak kimse onunla oynamak istemiyordu.

sabahları korkusundan uyumayan ve akşamlarıda dışarıya çıkmak için kendini zorlayan Mary kendini iyice kötü duruma düşürdü ve çok geçmeden yere yığıldıöldüğünü zanneden insanların Mary'nin ölmüş olabileceğini düşünmesi çok da saçma değildiKoli basili mikrobu Mary'nin aldığı nefesi bile belirsizleştiriyorharaket dahi edemeyen Mary yaşam belirtisi göstermiyordu.

Mary bir tabuta konuldu ve gömüldüHristiyan inancındaki kıyamet günü çalacak 9 borozan sesini duyan ölülerin dirilince çalmaı için mezarın başına koyulan küçük çan Mary'nin mezarına da koyulduMary akşam olunca tekrar uyandıçanı çaldıtabutu tırmaladıelleri parçalanana kadar tabutu tırmaladı fakat gücü yetmediKüçük kız pes etmedi ve parçalanmış elleriyle daha fazla tabutu tırmalayamayacağını anladıdizleri ile tabutu parçalamaya çalıştıdişleri kırılan ve elleri parçalanan Mary'nin ipini çektiği çanı ertesi sabah gördülerEleri ve ağızı parçalanan ve kan kaybından ölen Mary'nin cesedini gördüler.

Batıl inançlar Mary'nin hortladığı yönündeydi fakat belli ki Mary tabuta konulduğunda yaşıyorducesetteki kanlar yüzünden Mary'ye Bloody Mary yani Kanlı Mary denilmeye başladı.

Sadece oyun oynamak için kendini zorlayan Mary'nin adını aynada 3 kere söyleyenler ile Mary oynamak için gelir fakat sadece akşam vakti ve kendi yaşındaki kız çocuklarıyla..

Alıntı