Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Gerçek Hayalet Kasabalar

  Gerçek Hayalet Kasabalar


  Shoshoni Wyoming


  Daha çok Holywood filmlerinde görmeye alışık olduğumuz terk edilmiş 'hayalet kasabalar'ın benzerleri gerçek hayatta da mevcut. Shoshoni 80'li yıllarda bir nükleer santrale ev sahipliği yapıyordu. Ancak faaliyeti uzun sürmedi. Nüfusu gitgide azaldı.

  Kennecott Alaska


  1900'lerde Alaska'da kurulan bakır madeni ocağında şu anda Ulusal Tarihi Bölge sınırları içinde bulunuyor.


  Pripyat Ukrayna

  26 Nisan 1984'te tüm dünyaya felaketi yaşatan ve etkileri hala devam eden Çernobil Nükleer Santrali patlamasının yaşandığı bölge artık tamamıyla terk edilmiş durumda.


  Xai Xai Mozambik

  Xai Xai'de 2000 senesinde büyük bir sel felaketi yaşandı ve binalar sular altında kaldı.


  Kolmanskop Namibya

  1954 yılında terk edilen bölgeyi çölden taşınan kumlar tarafından abluka altında. Kumlar evlerin içine kadar girmiş durumda.


  Carabanchel Hapishanesi İspanya

  İspanya İç Savaşı'nda siyasi mahkumların tutulduğu hapishanenin duvarları şimdi graffitilerle dolu.

  Bannack Montana

  1862'de kurulan Bannack uzun yıllar altın madeni olarak işletildi ancak daha sonra terk edildi.
  Ludlow Kaliforniya

  Ludlow Atlantic ve Pacific Tren Yolu'nda bulunan ve yolcuların su ihtiyaçların giderdiği bir uğrak yeriydi. Ancak daha sonra madenciler uzun yıllar Boraks çıkarttı. Şimdiki hali ise bir harabeyi andırıyor.

  Picher Oklahoma

  Uzun yıllar boyunca Zinc madeni çıkartılan Picher'da ortaya çıkan zehirli metal atıklar bölgeyi yaşanamaz hale getirdi ve terk edildi.  Le Havre Fransa

  Normandiya Savaşı sırasında Almanlar tarafından işgal edilen Havre'de hava saldırıları sonucu 5 bin insan öldürüldü ve 12 bin ev yıkıldı.

  Chemung Madeni Kaliforniya

  1938'de işletilmeye başlayan Chemung Madeni'nde şu anda sadece bir kaç bina ayakta kalmış durumda.
  Hot Springs Teksas

  Çeşitli rahatsızlıkları olan insanlar uzun yıllar çok uzak mesafelerden hastalıklarının tedavisi için buradaki şifalı sulardan faydalanmaya geliyordu.

  Bodie Kaliforniya

  1800'lü yıllarda altın madeni olan Bodie de günümüzde çorak ve harap bir halde.
  Alenquer Portekiz


  Alenquer'de bulunan fabrika şu an neredeyse yıkılmak üzere.


  Drawbridge Kaliforniya

  1880'lerde haftasonu kaçamakları yapılan bir yer olan Drawbridge burada yaşayan insanların yavaş yavaş burayı terk etmesi sonucu şimdi ıssız bir yer halini aldı.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Gilman Colorado


  1886 yılında Zinc madeni çıkartılan bölge yoğun toksik kirlilik sonucu Çevre Koruma Ajansı tarafından koruma altına alındı.


  Chloride Arizona


  1898'de Sante Fe Tren Yolu üzerinde bulunan Chloride'da nüfus 2 bine kadar çıkmıştı. Ancak bölgenin ana geçim kaynağı olan madencilik bitince tren yolu da artık Chloride'a uğramıyordu.
  Berlin Almanya

  Olimpiyat Köyü 1934 ve 1936 yılları arasında Hitler tarafından Olimpiyat Oyunları için kullanıldı ve en son 1992'de terk edildi.
  Dachong Çin


  Dachong'da yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi kapsamında 1400 bina yıkılmak üzere boşaltıldı.


  Bodie Kaliforniya


  1912'de maden ocağı bulunan Bodie'de 1914 yılında madencilik artık karlı bir iş olmaktan çıkınca insanlar da yavaş yavaş burayı boşaltmaya başladı.


  Goldfield Arizona


  Yine bir maden ocağı etrafında toplanan insanlar Goldfield'daki madenlerin kalitesi düşmeye başlayınca bölgeyi yavaş yavaş kaderine terk etmeye başladı.


  Craco İtalya

  Craco'da 20. yy'ın ortalarında yaşanan depremler bu kasabayı yaşanamaz hale getirdi. Depremlerin ardından da toprak kaymaları başlayınca insanlar Craco'yu terk etmeye başladı.
  Masaldan Çıkmış Gibi Ama...

  Del Salto Oteli 1924'de Kolombiya'da Tequendama Şelalesi yakınında açıldı. Bir tepenin hemen kıyısına kurulmuş olan otel adeta bir masaldan fırlamış gibi görünüyor.

  Bu görkemli otelin hayaletli olduğu söylentisi yayılınca otelde kimse kalmak istememiş ve ardından 1990'lı yıllarda kapatılmış.Bir başka görüşe göre de otel yakınında bulunan nehri kirlettiği gerekçesiyle kapatılmış.Kapatılma sebebi her ne olursa olsun terk edilmiş Del Salto'nun şu anki görüntüsü oldukça korkutucu.


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Drakula'nın Şatosundan Kemikler Yağıyor

  Geçtiğimiz ay yaşanan yoğun yağışların ardından Whitby’de bulunan St. Mary Kilisesi’nin üzerine kurulu olduğu uçurumda toprak kaymaları yaşandı. Bu da kilisenin bahçesindeki mezarlarda gömülü kemiklerin açığa çıkmasına ve tepenin yamacındaki evlerin üzerine dökülmesine neden oldu.

  Yetkililer yaptıkları açıklamada kemiklerin uçurumun dibinden toplanmakta olduğunu ve yeniden gömülme işlemlerinin kısa süre içinde gerçekleştirileceğini belirtti.  Kilisenin papazı David Smith “Mezarlık 100 yıldan fazladır kapalı. Dolayısıyla herhangi bir mezar açıldıysa bile bunlar sadece kemiklerdir. Eğer bir şey açığa çıktıysa onları toplayıp mezarlığın iç kısımlarındaki alanlara yeniden gömeriz” diye konuştu.

  Ancak asıl endişe kilisenin kurulu olduğu tepenin önümüzdeki aylarda tamamen göçmesi ihtimalinden kaynaklanıyor. Zira mezarlık 1865’te kapatılmış olsa bile insanlar kiliseyi kullanmaya devam ediyor.
  Papaz Smith “St. Mary Whitby’de kalan en eski bina. Birinci dereceden tarihi eser ve hala cemaatimiz tarafından kullanılıyor. Yıkılması çok büyük bir kayıp olur” dedi. Kilisenin bir inşaat mühendisiyle anlaşarak bu sorunu çözmek için elinden geldiğini yaptığını da ifade eden Papaz Smith “Zeminde biriken suyu nasıl boşaltacağımızı çözmeye çalışıyoruz” diye konuştu. Yaşanan toprak kaymasının drenaj borularından birindeki çatlaktan kaynaklandığı tahmin ediliyor.


  Bhangarh Hisarı – Hindistan


  Rajasthan’da Jaipur ve Alwar arasında bulunan bu hisarın ilginç bir efsanesi var. Bir kara büyü ustası olan Singhia herkesin burada öleceğini ve ruhlarının sonsuza kadar orada hapsolacağını söyler. İlginç nokta ise bu bölgede ne zaman bir ev yapılsa çatısı çöktüğü için çatısız yapılıyor olmasıdır. Gece olduğunda burada bulunanların geri dönemediği söylentisinin yanı sıra hükümetin gün batımından sonra buraya ziyareti yasakladığını da belirtmek gerek!  Ohio Üniversitesi – Amerika


  Bu kampüs ülkede anılan en lanetli yer olmakla beraber etrafında bulunan 5 ayrı mezarlığın şeytanın simgesi pentagramı oluşturduğu ve rektörlüğünde bu işaretin tam ortasında kaldığı gerçeği oldukça ürkütücü. Üniversitenin içinde de pek çok lanetli yer bulunuyor. Hayalet izine rastlanan yerlerden biri altında mezarlar bulunan Jefferson salonu. Bir diğeri ise akıl hastaları üzerinde elektro şok deneyleri ve labotami uygulanan ‘The Ridges’ adlı terkedilmiş bir akıl hastanesi.

  Changi plajı – Singapur


  İkinci Dünya Savaşı sırasında meydana gelen Sook Ching katliamı sebebiyle burada pek çok Japon öldürüldü. Binlerce Çinli Japon karşıtı olmakla suçlanarak katledildi. Bu plajda ölen Çinlilerin hayaletlerinin görüldüğü söyleniyor. Bu olayı ürpertici boyutlara taşıyan şey ise görüldüğü söylenen hayaletlerin arkalarında kan lekeleri bırakması!

  Paris Yeraltı Mezarlığı

  İddiaya göre 700´lü yıllarda Paris´te meydana gelen veba gibi salgın hastalıklardan ölenler kilisenin kararıyla kireç ocaklarında yakıldı. Bu maksatla yerin altına yapılmış odalarda binlerce insan kireçlenek ortadan kaybedildi. Ta ki 1844 yılında ilk kazılarda odalar ortaya çıkarılıncaya kadar bu konu gizli kaldı. Ardından yapılan Paris Metrosu´nun inşaatı sırasında bütün Paris´in altının mezar odalarıyla dolu olduğu görüldü. Yüzlerce insan kafası ve iskeleti bulundu.


  Easter Adası Şili

  Bu ada taştan oyulmuş dev heykelleriyle ünlü. 20 metre yükseklikte ve 90 ton ağırlıkta bu dev heykeller hala gizemlerini koruyor.

  Mutter Müzesi ABD

  Doktorları anatomi ve anormal durumlar konusunda eğitme amaçlı kurulan müze geniş kafatası koleksiyonuyla ünlü
 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Truk Lagoon Mikronezya  Japon donanmasının büyük kısmı şu anda Hawai takımadalarının güneydoğusundaki Truk lagününün derinliklerinde yatıyor. Truk bölgesinde 60´dan fazla gemi batığı ve 1944´te bölgeye düşen Japon 4. Filosu´na ait savaş uçakları var.  Sonora Meksika’daki Cadı Pazarı


  Sonora Cadı pazarı geleceklerini öğrenmek isteyen Meksikalı yolcular ve turistlerle her gün dolup taşıyor. Burada gizemli iksirler yılan kanı ve şans getirdiğine inanılan kurutulmuş sinekkuşları da satılıyor.

  The Winchester House California

  Efsaneye göre bir cephanelik fabrikasının varisi olan Sarah Winchester bir gün falcıya gider. Falcı Sarah’ya hayatı boyunca hayaletlerin peşini bırakmayacağını batıya gidip orda bir ev inşa etmesini ve evin inşaatının ölene kadar devam etmesi gerektiğini söyler. 1884’te başlayan inşaat 38 yıl boyunca Sarah’nın ölümüne kadar devam eder. Bugün eve ziyarete gelenler hayaletlere inanmasalar bile evde hayalet gördüklerini iddia ediyorlar.

  Çernobil faciasından sonra binlerce insan evlerini terk etti. Parklarda öylece bırakılmış oyuncaklar masaların üzerinde günlük gazeteler...

  Manchac Bataklığı Louisiana


  Bu yer aynı zamanda “hayalet bataklık” olarak da biliniyor. Efsaneye göre bataklık 1920´lerde tutsak edilen bir Voodoo kraliçesi tarafından lanetlenmiş. Bataklıkta kurulmuş 3 küçük köy 1915’teki fırtına yüzünden yok oldu.
  Mary King’s Kilisesi Edinburgh

  17. yüzyılda veba hastalarının içinde ölüme terk edildikleri bu kiliseyi ziyaret edenler kollarına ve bacaklarına görünmez bir yaratığın dokunduğunu iddia ediyorlar. Yöre sakinleri bunun anne babası tarafından 1645’te burada terk edilen Annie isimli bir kızın hayaleti olduğuna inanıyorlar.
  Bran Şatosu.

  Transilvanya'da bulunan Dracula'nın kalesi.

  Myrtles Plantasyonu.


  St. Francisville Louisiana'da bulunan bu ev "Amerika'nın en lanetli evi" olarak da bilinir. Canlanan yağlıboya tabloları kanlı el izi ve kendi kendine açılıp-kapanan kapıları fenomen lanetleri arasında.

  Pfister Oteli.


  1893 yılında inşa edilen bu otel ABD başkanı William McKinley ve ondan sonraki bütün başkanları ağırlamıştır. 1927'de ölen otelin kurucusu Charles Pfister'in hayaletinin gece vakti otele kayıt yaptırdığı söyleniyor. Bazı müşteriler de bazen garip sesler duyduklarını ve doğa üstü deneyimler yaşadıklarını anlatıyorlar.


  Alcatraz.


  Bir zamanlar dünyanın en sıkı güvenliğine sahip Al Capone ve George Kelly gibi ünlü suçluları barındırmış bu hapishane San Fransisco Körfezi'nde ki adada bulunuyor. Hapishane faaliyeti sonlandırılan mekanı ziyaret edenler çığlıklar aniden kapanan hücre kapıları veya ayak sesleri duyduklarını iddia ediyorlar.  Amityville.


  Amityville New York'ta bulunan evin eski sahipleri gece vakti çalınan bando sesi cızırtı garip kokular bazen de siyah garip bir yaratığın varlığından söz ediyorlar.  Edinburgh Kalesi.


  İskoçyanın en büyük turist cazibe merkezlerinden bu kalede çok fazla hayalet olduğu söyleniyor. Bunlardan en ünlüsü kaleye saldırı düzenlendiği anda ortaya çıkan hayalet davulcudur.


  Doğu Eyalet Islahevi.


  Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde bulunan bu bina mahpusların kendilerini ve dindarlıklarını sorgulamaları için yapılmıştı. Ancak çoğu mahkum tam tersine akli dengesini kaybetti. Bu fasilite kapatıldıktan sonra içerisinden garip sesler duyulduğu da söylentiler arasında.


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Coronado Oteli. San Diego


  Coronado'da bulunuyor. 1982 yılında genç bir kadın California Körfezi'nde bulunan bu lüks otele kocasını beklemek üzere kaydını yaptırmış. Kocası otele hiç gelmemiş ve birkaç gün sonra da kadın merdivenlerde ölü olarak bulunmuş. O günden beri otelin çalışanları ve konukları siyah giysili ve soluk benizli bir kadın silüetine rastladıklarını söylüyorlar.


  Inverary Şatosu.

  1644'yılında kendini asarak intihar etmiş bir arp sanatçısının hayaleti batı İskoçya'da bulunan bu kasrın koritorlarında dolaştığı ve kütüphanede arp çaldığı söyleniyor. Şato bugünlerde 13.Argyll Dükü'nün evi ancak bazen de kapılarını cesur ziyaretçilere açmakta.
  New Orleans.

  Sıcak caz müziği ve bol baharatlı yemeklerinin yanında Afrika göçmenlerinin Louisiana eyaletine getirdikleri Vudu da bu şehrin tarihi gelenekleri arasındadır.
  Petzow Şatosu.


  Doğu Almanya yakınlarındaki Posdam yakınlarında bulunan 18. yüzyılda yapılmış bu bina şimdilerde otel ve restoran hizmetleri sunuyor. Ancak koridorları baron katliamlarının karanlık tarihine şahitlik ediyor.


  Forks Washington.


  Forks Ticaret Odası üyesi Michael Gurling (sağda) Stephenie Meyer'in vampir temalı ünlü kitabı ve filmi Twillight(Alacakaranlık)'ta tasvir edilen açıkhava ateşini anlatıyor.

  Point Hicks Deniz Feneri.

  Avustralya'nın doğu kıyısında bulunan bu deniz fenerinin korucusu 1947'de gizemli bir şekilde kaybolur. Sonraları bir çok ziyaretçi geceleri korucunun bot seslerini duyduklarını iddia etti. Bu arada korucunun hayaletinin halen kapı kollarının parlatıp temizlediği de söylentiler arasında.


  Salem Massachusetts.

  1692'deki Salem cadı mahkemeleriyle kötü şöhretini pekiştirmiş Arthur Miller’in “The Crucible” oyununa konu olmuştu. Şehrin en çok ziayret alan müzesi bugünlerde New Age butiklerini görmek mümkün.


  Sleepy Hollow.

  New Yrok kentinin 30 kilometre kuzeyinde bulunan bu köy öğretmen Ichabod Crane ve Bassiz Suvari'nin hikayesini anlatan Washington Irving klasiği “The Legend of Sleepy Hollow(Sleepy Hollow Efsanesi)” öyküsüyle ölümsüzleştirildi. Köyü ziyaret edenler Başsız Süvariyi gördükleri iddia ediyorlar.
  Stanley Hotel.


  Stanley Buharlı otomobillerinin kurucusu Freelan O. Stanley'in adını alıyor. Stanley'in hayaletinin sık sık otelin bilardo odası ve barını ziyaret ettiği söyleniyor. Konuklar otele hiç çocuk kaydolmamasına rağmen gece koridorlarda gürültü yapan çocuklardan şikayetçi.  Londra Kulesi.

  Kulede idam edilen yüzlerce insandan ikisi olan Anne Boleyn ve Lady Jane Grey'in hayaletleri İngiltere'nin en lanetli binasında sık sık görülmekte. Ayrıca 1816'da bir gardiyanın kendisine yaklaşan ayının korkusundan ölmesi de anlatılanlar arasında.


  Beyaz Saray.

  Amerika'nın en ünlü bu yapısı hakkında anlatılan bir kaç hayalet hikayesi mevcut. Bazıları Saray'ın resmi sitesinde bile yerini almış. 2. başkan John Adams'ın karısı Abigail Adams'ın hayaleti Doğu Odası'nda çamaşır yıkamaya devam ederken 4. başkan James Madison'un eşi Dolley Madison'ın hayaleti de gül bahçesine yukarıdan bakarken görüldüğü söylenmekte.


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş