Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Şeytanın Öğretileri ve Hayatımızda Farkedemediğimiz Sonuçları


  Şeytanın Öğretileri ve Hayatımızda Farkedemediğimiz Sonuçları

  Kafalarımızı doldurdukları bazı müzikler olağanüstülükler hatta kimi dinlerde kutsal sayılan olgular estetik yargılar.Tamamen şeytanın bir işidir.bunları daha geniş bir biçimde açarsak eğer; şeytan ilk olarak dinden çıkarır. Kimi şeytanlar yüzünden insanlar iblise tapıyorlar. Yandaşlarının ve insanın düşmanlığını üstlenen iblis bakın neleri sokmuş hayatımıza:

  İlk olarak en iğrenç ve öğretilerine fitnelerini insanlar arasına yaymak için kullandığı en kötü yol olan:  Satanizm

  Bu öğreti sayesinde emellerini gizlice veya açıktan insanlara iletmiş ve kullandığı insanlar sayesinde insanlara duyurmuştur.Bu din inançsızlık temeline dayanır.

  Allah(c.c.)'ı ve ahireti red ederler. Şeytan dahil ruhani alem ve diğer tüm varlıkları yok sayarlar. Öğreti olarak ise kitap ehli dinlerin bahis ettiği şeytanın öğretilerini alırlar. Satanizme göre herşey insana keyif vermek için yapılmalıdır ve insan kendinden başkasını düşünmeyen bir hayvandır. Bu öğreti oldukça zararlıdır.

  Bugün seveni olan madde kullanmayan ahlaki ve değer yargıları(onur namus merhamet.)'na sahip bir tane satanist bulunabilir mi? Bu öğretiye dahil olan herkes kısa bir süre içinde bu dünya zevklerinden dahi mahrum kalıyor. Halbu ki amaç zevk almaktı değil mi? Ne kadar da yazık! Şeytan Onları öyle bir aldatıyor ve hepimizden o kadar nefret ediyor ki kendisine tapan hayatı nefis uğruna yaşayanların bile bu dünyadaki kısa zevklerine dahi mani olmak istiyor.

  Gruptaki insanları birbirine öldürtüyor ve amacına ulaşmış oluyor. Her neyse bu öğretinin biz müslümanların arasına kadar girebilen yansımaları:


  Müzik Alanında:

  Heavy metal başta olmak üzere bir çok tarzda şeytana övgüler yapılır.

  Peki neden özellikle Rock? Çünkü tarza dikkat edilirse devamlı bir kaosa dayalı nefret gibi yıkıma sebep olan duyguları açığa çıkarmakta oldukça başarılıdır.

  Müziğin karakteristiğini taşıyan parçalar bass ağırlıklı ve oldukça sert sert müziklerdir. Bu müzik türü insanın kanını kaynatır ve dinleyicilerin oturduğu yerden kafalarını sallayışları konser alanında eğlence maksatlı birbirlerini devamlı itmeleri bu durumun kanıtıdır. Bu sayede insanlar nefretini dışa vurmayı öğreniyor ve bunu hayatın her anında yapmak istiyorlar (aynen sigara gibi özellikle öğrenciler çok iyi bilir ki sigara arkadaş ortamının oyuncağıdır. Eve gidilince ana baba kardeş görünce içilmez. Zaten o durumda sigara akla bile pek gelmez.

  Dolayısıyla ilk bir yıl eve sigara bile sokulmaz. Ancak anlık rahatlama veren bu haz bir süre sonra hayatın her anına sokulacak her yerde yapılacaktır.(karısı doğum yaparken araba sürerken uyandıktan sonra daha elini yüzünü yıkamadan bile.)bu rahatlamaya alışkanlık gün geçtikçe artıyor ve zamanla yetersiz kaldığı için bu nefret atmanın dozu ve yöntemleri hissettirmeden artışa geçiyor.(dikkatinizi çekerim rock sever gençlerin geneli anne babaya saygısızlık evden kaçma uyuşturucu kullanmayla hep bağdaştırılırlar.Peki neden? Çünkü bu müzik türü insanın öfkesini atması için her yola gitmesini sağlıyor.

  Baskıdan kurtulmak için evden kaçmak unutmak için alkol veya madde kullanımı.Bu yakıştırmaları toplum yapmadı.Bu yakıştırmaları metal dinleyenler zaman içinde kendileri kazandı çükü birçoğunun eğilimi bu yöne kaydı. Toplum bu müzik türünü dinleyenlere şu yakıştırmaları öbürünü dinleyenlere şu yakıştırmaları yapalım diye yaklaşmaz. Sonuçta toplumdaki hemen hemen her birey bir müzik türünü dinler (ilahiraprocktürkü vs.)

  Bu nedenle şeytanın metal başta olmak üzere topluma nefreti topluma yükleme ve nefretle karşılaşan toplumun bu bireye veya bireylere daha çok nefretle geri dönmesine sebep olmuş ve nefret döngüsü başlatmıştır (döngüyü kesecek kadar kendini bilen ve kendiyle birlikte toplumuda adam eden insanlar olmasaydı zaten harap olurduk çoktan)

  Peki metal ve metal karakterindeki müziklerin şeytan müziği olduğunu mu söylüyoruz? Elbetteki hayır. Her parça için değil ama insanı bu şekilde nefrete sürükleyecek parçalar için söylüyoruz.  Örneğin: Madonna'nın piyasaya ilk kez sürüldüğü 1987 yılında müzik listelerini altüst eden ve günümüzde de genç kuşaklarca hâlâ ilgiyle dinlenen kült parçası "Like a Prayer" (Bir Mümin Gibi) şu bildik cümleyle başlar: "Life is a mystery…" (Hayat bir sırdır).

  "E ne var ki bunda haber olacak şeytan bu cümlenin neresinde?" dediğinizi duyar gibi oluyoruz.

  Oysa şeytan kendisine yakışacağı üzere sözkonusu şarkının tam "tersinde" yerini almış durumda. Parçayı bir MP3 kaydı şeklinde edinip giriş bölümünü tersine okumayla dinlediğiniz zaman Madonna'nın âdeta yalvarır bir edâyla "O hear our savior satan" (Kurtarıcımız şeytan duy bizi!) dediğine dehşet içinde tanık oluyorsunuz.

  Diyelim ki bu yalnızca can sıkıcı bir tesadüf İngilizce fonetiğinin Madonna'ya yaptığı bir azizlik… O hâlde ondan çok daha ünlü bir başka örneğe 30 yıldır dünyayı kırıp geçiren ve artık "damar romantizm"in simgesine dönüşmüş olan bir besteye "Hotel California"ya geçelim hemen.
  Eagles grubunun dinleyenlerin bir türlü tadına doyamadıkları geniş kitleleri her dem mest eden bu parçasının bir dizesi aynen şöyle: "There were voices down the corridor thought I heard them say welcome to the Hotel California." (Duyduğum sesler koridorun derinliklerinden geliyordu onlara Hotel California'ya hoşgeldiniz de.)

  Oteline gelen konuklara güleryüzle hoşgeldin demek her işletmecinin en doğal görevi elbette ancak bu bölümü tersten dinlediğinizde "Yeah Satan he organized his own religion" (Yaşasın şeytan o kendi dinini kurdu) diye başlayan ve şeytana bağlılığı yücelterek sürüp giden bir bölüm duyuyorsanız o zaman işler bir parça değişecektir. Üstelik "California"nın gerçekte bir otel falan değil Los Angeles'te büyük bir caddenin adı olduğunu ve yeryüzünün ilk resmî şeytan tapınağının da 1968 yılında satanistlerin lideri Anton Zsandor Lavey tarafından yine bu cadde üzerinde kurulduğunu biliyorsanız huylanmalarınız daha da artacaktır.

  Çoğunluğu ABD'de ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir dizi din adamı ile müzik araştırmacısı içinde "satanist" propaganda cümleleri barındıran bu gibi kült mertebesine erişmiş parçaların sayısını günümüzde 50'ye kadar ulaştırmış durumdalar. Bu irkiltici listede Michael Jackson'dan Metallica'ya Led Zeppelin'den Rolling Stones'a AC/DC'den Beatles'a dek uzanan daha birçok ünlü solist ve grubun yer alması ise durumu daha da vahimleştiriyor.  Günlük Hayatta ki Farkedilemeyen Yansımalar

  Satanizmi güçözgürlükcinsellik ile birleştiren insanlar(başta da gençler) Satanizme sempati duyuyor.

  Bugün Kabe resmi basılı bir tane tişört var mı piyasada?ya da bizi kulluk etme şansı vermiş olan yüce Allah(c.c.) 'ın ismiyle süslenmiş bir tane bulmak mümkün müdür?oysa şeytanın veya satanizmin sembollerinin bulunduğu süs eşyalarıbar daklartişörtlerperdeleryatak örtüleri bulmak oldukça kolay.Çarşıda tonla satılıyor.bugün şeytanısatanizmiya da şeytanca olan ama farkında olmadığımız birçok şeyi konu alan o kadar çok şey var ki!!!

  Örneğin saç modelleri: şeytani izler taşıyan saç modellerini hemen hemen her erkek hayatında bir kaç kez yapıp çıkmıştır sokağa(gene şeytanı memnun edecek iş olan kız tavlama maksadıyla).peki hayatında kaç kişi saçını düzgünce tarayıp çıkmıştır dışarı?bu durum en çok genlerde göze batıyor.bugün saçını adam gibi düzgünce tarayıp çıkan bir genç bulmak oldukça zordur.saçı düz olan bir genç bulursanız bilinki ya unutmuştur ya da normaldede hiç uğraşmayan gençlerdendir.
  örneğin yaşam tarzları:bugün Emo denilen ve herşeyi kötü gören hayat tarzları bile vardır.80 li yılları hatırlayın birde.Emo bu insanlar kendine zarar vermeyi gerekli sayar ve mutsuzluğu yaşamanın sonucu görürler.ya da 80li yılların insanları oldukça gereksiz saç modellerirahatsız edici ve kullanışlı olmayan anlamsız kıyafet ve takılarerkeklerde sürekli serseri çocuk havası.

  Örneğin:Zihin altı mesajlar.bu mesajlar genelde cinselliğe itici içeriklere sahiptirler.veya bazı içecek firmalarının isimlerinin dahi tersten okunduğunda inkarcı bir şahsın inkarını yaydığı bir mesaj içerdiği.boncuklu tabancalar ve torpillerle güç sahibi olmanın tadının (zalimliğin) özendirildiği.bir dünyadayız.bunları düzeltmek bizim görevimiz.

  Hayal Ürünlerimizde ve İnanılan Bazı Varlıklar

  Vampirleri ele alalım. Gümüşten zarar gören (Gümüş yüzük erkeklerde sünnettir) Kanla beslenen(tam şeytan işi ve zaten bugün satanistlere baktığınızda kendi kanından tutunanasının babasının arkadaşının ve hatta kedinin dahi kanını içerler)Gün ışığına çıkamayan(güneş Allah(c.c.)ın bir rahmetidir.) ve sarımsaklardan korkan(bu bilgiden tam olarak emin değilim ancak bildiğim kadarıyla cinler ve bir cin olduğu için şeytan sarımsaktan çekiniyor)

  Bir varlık olarak gösterilir. Zevklerinin sonsuza uzanacağı iddiasındadırlar.Şeytanın kölesidirler. Bir nevide cehennemin Krallarıdır onlar(kendince).Dikkat edin!!! Ne şeytana ne kadarda benziyormuş bu vampirler.Ve yandaşlarına(kan içmeleri gece dolaşıp gündüz yatmaları.).Hayaletlerin varlığına inancı olan müslümanlar var örneğin.Ölülerin ruhlarının sınavı bittikten sonra dünyada gezeceğine inanan müslümanlar!!! Kabirde yattıklarına inanmaları gerekmezmiydi? Ya da uzaylılar.

  Halbu ki Bir müslüman bunların belkide bir cin olduğunu düşünebilmeliydi veya bilmediğimiz ve bize bildirilmeyen bir canlı olduğunu.Ancak emin olduğum şudur ki hesapta olanlar biz ve cinlersek uzaylı dediklerimiz aslında ya cinler aleminden zatlardır veya melek gibi zatlar olabilirler(ama Allah(c.c.)ın yarattığı ve bizim bilmediğimiz başka varlıklar varsa o zaman onlarda olabilirler.)

  Bunlar şeytandan kaynaklanan ve hayatımızda yer edinmiş ancak hiçte farkında olmadığımız birkaçşey işte. Kim bilir daha neler var?

  Bildiğimiz Yansımalar:

  Uyuşturucu sigara ve alkol kullanımı(ölüme ör.:koma kalp krizi.hastalıklara ör:kişiler arası ortak kullanım sonucu 1001 çeşit hastlık. Maddi sıkıntılara ör.n basitinden sigranın eldesi bile bir memurun hemen hemen evinin kirasına denk geliyor ve sigara aralarında bağımlılık yapıp en az para yiyeni. Psikolojik bozukluklara ör.şağılık duygusu yetersizlik duygusu mutsuzluk huzursuzluk. sebeptir.)

  Zina(hastalıklara ör.ids bel soğukluğu gibi.ölüme.:kadın veya erkek bireyin aileler toplum veya birbirini öldürmesi.

  Maddi sıkıntıya ör.:korunma veya bunun gibi zina aletlerine harcanan para en azdır.

  Sonrasında kızın gözünü boyamak için harcamak gelir. Para karşılığı ilişkide maddi kayıplara sebep olur. En kötüsüde bence çocuk aldırmak için yüklü miktarda harcamaktır ki bu da katil olmak demektir.

  Psikolojik bozukluklara ör.:özellikle kadın da iffetliliği kaybetmiş olmanın acısı erkekte empati kurma sonucu aynı olayın kendi ailesindeki kadın bir bireyin yapmasının ne kadar üzücü olduğunu görmesi pişmanlık(pişmanlık denilip geçilmemeli!

  Belkide çocuk aldırıldığı için katil olmanın pişmanlığıdır! Belkide zinadan ötüre ölüme yaklaşmış olmanın verdiği bir pişmanlıktır! Belki günahının pişmanlığıdır.).ve toplumsal ahlak bozulmasına sebep olan bir günahtır.

  ALINTIDIR.


 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Şeytan diye birşey yok o bizim nefsimiz.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş