Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Türk Seri Katiller  ARTVIN CANAVARI - BALTACI KATIL


  'Yasli insanlari öldürüyorsam da bunlar zaten zamanlarini doldurmuslar. Onlar bizim yerimize fazladan yasiyorlar. Belki de bizim kismetimizi yiyorlar. Hem kendimi tatmin ediyordum hem de onlari öldürerek toplumu rahatlatiyordum'

  'Artvin Canavari' olarak bilinen Adnan Çolak 1992 ve 1995 yillari arasinda Artvin ve ilçelerinde yaslari 68 ile 95 arasinda degisen Hacer Kars Ziver Bildirici Hayriye Bildirici Kevser Aksoy Osman Aksoy Hüseyin Korkmaz Asiye Korkmaz Ayse Bayram Ahmet Bayram Ahmet Gümüs ve Abuhayat Gümüs'ü öldürdü. Öldürdügü alti kadina tecavüz eden Adnan Çolak Zonguldak'ta yakalandi alti ayri idam ve 40 yil hapis cezasi aldi.

  ARTVIN CANAVARI KORKU SALDI
  Tam üç yil boyunca Artvin ve köylerinin üstünde o güne kadar hiç görülmemis bir korku kol gezdi. Suç nedir bilmeyen Artvinliler bu sürede seri cinayetle tanisti. Öldürülen on bir kisi kendi halinde yaslilardi. 18/01/2003

  16 Ekim 1992... 15 yasindaki kizlariyla Artvin'in Seyitler Köyü'nde yasayan Hüseyin ve Asiye Korkmaz çifti için o günün digerlerinden farki yoktu. Baba saat 23:00'e dogru yatmak istedigini söyledi. Ayaga kalkacagi sirada karisinin çigligiyla irkildi. Evin çatisi tutusmustu. Elbirligiyle yangini söndürdüler. Baba-kiz içeri girerken kadin közleri dagitmak için geride kaldi. Bu sirada arkasinda bir ses isitti. Döndügünde elinde baltayla dikilen bir adam gördü.

  Sonrasini zamanın Artvin Asayis Sube Müdürü Erdinç Elbe anlatiyor: "Kiz çocugunun annesini ve babasini baltayla öldürmüs sahis. Daha sonra kiz çocuguna evin ahirinda iki defa tecavüz etmis. Daha sonra kizi olay yerinin birkaç kilometre ilerisinde bulunan magaraya götürüp orada da tecavüz etmis."

  Bir yil sonra
  Soganli Köyü'nde oturan Ziver Bildirici ve gelini Hayriye Bildirici bir sabah evlerinde ölü bulundu. Kurbanlar baslarina keserle vurularak öldürülmüstü. Kadina tecavüz edilmisti.

  Artvin halkinin yasadigi artik korkudan çok saskinlikti. Herkesin birbirini tanidigi kapilarin kapatilmadigi bu yerde bu cinayetleri kim islerdi?

  Iki köy birbirine birkaç kilometre uzaklikta olmasina ragmen yetkililerin aklina bir yil önce islenen cinayetle bag kurmak gelmiyordu. Ama halk baglantiyi kurmustu. Katilin ayni kisi oldugunu sezmis ve ona bir isim bile takmisti: Baltaci.

  Artvinliler'in "Baltaci" adini verdigi katil ikinci cinayetten üç ay sonra tekrar harekete geçti. Bu kez Savsat'in Köprükaya Köyü'nde oturan 60 yasindaki Ahmet ve Abuhayat Gümüs tipki önceki cinayetlerdeki gibi öldürüldü. Ilk iki cinayetten farkli olarak bu kez katil evin altini üstüne getirmisti. Belki de olaya hirsizlik suçu vermek istemisti.

  Dört ay sonra
  Salkimli Köyü'nde yalniz yasayan 62 yasindaki Hediye Sancaktaroglu ahira gitmek üzere evden çikti. Çalismaya baslayacakti ki yaninda karanligin içinde beliren adami fark etti. Tahrayi kaldirdi ama adam ondan daha genç ve çevikti.

  Katil yasli kadinin elinden aldigi tahrayla kafasina vurdu ardindan tecavüz etti. Kadini biraktiginda öldügünü saniyordu. Oysa yasli kadin kafasindaki agir yaraya ragmen kurtuldu.

  Artvin halki olayi çözemeyen güvenlik güçlerine ates püskürüyordu. Katil cinayet araliklarini siklastirirken polis ve jandarmanin elinden hiçbir sey gelmiyordu.

  Sancaktaroglu olayindan tam dört ay sonra Ardanuç'un Gümüshane Köyü'nden 60 yasindaki Osman ve Kevser Aksoy öldürüldü. Bu olaydaki tek fark katilin yasli çiftin evlerini yakmasi oldu. Cesetler neredeyse kimlik tespiti yapilamayacak kadar yanmisti. Katil ipucu birakmamaya kararliydi.

  Sira dört ay sonra önce 70 yaslarindaki Ahmet ve Ayse Bayram çiftine sonra da 70 yasindaki Hacer Kars'a geldi. Yine görgü tanigi suç aleti parmak izi ve katilden eser yoktu. Ama yapilan ceset incelemesinde ilk defa bir ipucu bulundu. Kurbanin tirnaklari arasinda ve vajinasinda doku artiklari.

  Doku artiklarinin DNA incelemesini Adli Tip Kurumu Biyoloji Laboratuari’nda yapildi. Sonuç olumsuzdu. Doku artigi katile degil Kars'in kendisine aitti. Ayrica kurbandan alinan kil örnekleri de ipucu olmadi. Bunlar da katile degil kurbana aitti. Katil geride iz birakmamayi yine basarmisti.

  Sona dogru
  Merkeze birkaç kilometre uzakliktaki Salkimli Köyü'nde oturan 58 yasindaki Hediye Ipek torunu Mesut'u beklemekten vazgeçti. Uykusu gelmisti. Bu sirada evin çatisinda sesler duydu. Korktu. Eline balta alarak açik duran pencereye yöneldi. Disariya göz gezdirdi. Kimseyi göremedi. Pencereyi kapatmak için elini uzatti.

  Katilin son kurbani Hediye Ipek'ti. Adam yasli kadinin bogazini tülbentle sikmis nefes almasi duruncaya kadar beklemis daha sonra da tecavüz etmisti. Evi terk ettiginde kadinin öldügünü saniyordu. Ama Hediye Ipek ölmedi. Son gayretle komsularini yardima çagirdi. Ardindan da bayildi.

  Hediye Ipek gözünü açtiginda Artvin Devlet Hastanesi'ndeydi. Ifadesini almak üzere polis basinda bekliyordu. Yasli kadin saldirgani açik açik tanimliyordu. Adami iyi görmüstü. Esmerdi biyikliydi üzerinde kot pantolon ve yakali kisa kollu bir tisört vardi. Iskarpin ayakkabilar giymisti. Daha da önemlisi adami tanimisti: Artvin'in aylardir aradigi saldirgan kendi komsusu Adnan Çolak'ti.

  "Beni saçimdan tutup asagi bastirdi. O anda da isigi kapatti. Basörtümü bogazima dolayip sikmaya basladi. Yalvardim ama hiç sesini çikarmadi. Saçini çekmek için basina elimi uzattim ama saçini tutamadim. Yüzünü tirmalayip tirmalayamadigimi bilmiyorum. O sirada kendimden geçmisim."

  28 yasindaki Adnan Çolak Hediye Ipek'in ifadesi dogrultusunda ayni gün tutuklandi. Artvin de korkunun yerine saskinlik almisti. Adnan Çolak herkesin tanidigi bildigi biriydi. Herkesle birlikte Baltaci'ya lanetler okumustu. Üç çocuklu zanlinin yakinlarina göre bilinen tek kötü aliskanligi arkadaslariyla içtigi birkaç kadeh içkiydi.

  Çolak'in evinin aranmasi gece yarisina dogru yapildi. Evde üçüncü kurbanin evinden alinmis beyaz telefon makinesi bulundu. Ayrica olay gecesi Hediye Ipek'in tarif ettigi giysiler de evdeydi.

  Dava basliyor
  Adnan Çolak yargilamasina Artvin Agir Ceza Mahkemesi'nde baslandiginda Türk adli tarihinin en uzun durusmalarindan birine de baslanmisti. Çolak'a yöneltilen ilk soru neden yasli insanlari öldürdügü oldu. Sanigin ürpertici cevabini Gazeteci Tolga Gül anlatiyor: 'Yasli insanlari öldürüyorsam da bunlar zaten zamanlarini doldurmuslar. Onlar bizim yerimize fazladan yasiyorlar. Belki de bizim kismetimizi yiyorlar. Hem kendimi tatmin ediyordum hem de onlari öldürerek toplumu rahatlatiyordum' türünde seyler söylüyordu."

  Çolak'in ifadesinden kurbanlarindan hiçbiriyle düsmanligi olmadigi hepsini rasgele seçtigi anlasiliyordu. Cinayetten önce içki içiyordu. Durusmada ilk cinayetini anlatirken sogukkanliydi.

  "Çobanlik yaptigim günlerde Korkmaz ailesinin evini gözlüyordum. Olay gecesi etrafta kimsenin olmadigina kanaat getirdikten sonra evin üzerine ve bacaya tas atmaya basladim. Gayem disari çikmalarini saglamakti. Bu sirada çati boslugunda bulunan çaputlar gözüme çarpti. Onlari atese verip evden disari çikmalarini sagladim." "Köyde yalniz yasadigini bildigim Hediye Ipek'in evine gittigimde de gayem öldürüp sonra da irzina geçmekti. Kadinin evde yalniz olduguna emin olduktan sonra harekete geçtim. Bogusma sirasinda 'Seni tanidim' diye bagirdi. Ama sesimi çikarmadim. Saçlarima hayalarima dalmak istedi. Ama engel olamadi. Atletimdeki küçük kan lekesinin bu sirada bulastigini saniyorum. Çünkü kadinin agzindan kan geldigini gördüm. Kan gelince ölecegini düsündüm."

  Çolak yalniz olaylari anlatmakla kalmiyor cinayetlerinin nedenini de tahlil ediyordu. Gazeteci Gül'ün tanikligiyla: "Okul hayatini çocukluk hayatini anlattigi dönemde söyledigi bir sey vardi. Yedi-sekiz yaslarindayken annesiyle babasinin cinsel iliskiye girdigini izledigini söylemisti. Belki de bilinçaltinda yasli insanlara tecavüz etmesinin temelinde bunun olabilecegini de söylemisti. Psikolojik tespitti aslinda bu."

  Mahkeme heyeti güvenlik nedeniyle davayi Zonguldak 1. Agir Ceza Mahkemesi'ne göndermeye karar verdi. Belki mahkeme Adnan Çolak'in izlerinin Artvin'den bir an önce silinmesini istiyordu.

  Çolak'in savunmasini üstlenen Avukat Yakup Yürektürk cinayet silahlarindan hiçbirinin ele geçirilememis olmasi üzerinde duruyordu. Savunmaya göre Çolak'in suçlu oldugunu ispatlayan elde hiçbir somut delil yoktu. Evinde bulunan ve Bayram çiftine ait olan beyaz telefondan baska. Ancak Yürektürk'ün göz ardi ettigi bir sey vardi. Çolak Bayram çiftinin telefon hattina ait 2952 numarasini silmeyi unutmustu. Ya da yakalanmayacagindan çok emindi. Telefonun eve nasil geldigini Adnan Çolak'in karisi Suzan Çolak söyle anlatti:

  "Evimizde telefon hatti yoktur. Esim beyaz telefon makinesini bundan alti ay önce Ramazan ayindan önce eve getirdi. Artvin'den satin aldigini söyledi. Ama neden satin aldigini söylemedi."

  Ihtiras dilekçesi
  Çolak yargilama sirasinda cinayet islemesine neden olarak 11 yasina kadar anne ve babasiyla ayni yatakta uyumasini gösterdi. Çocukken amcasinin oglu kendisine tecavüz etmisti. Menenjit geçirmisti. Içki içtiginde kendisine hakim olamiyordu. Durusmalar boyunca Çolak savciliga mahkeme heyetine defalarca mektup yazdi. Bu mektuplardan en ilginci yargilanmayi beklerken Artvin Cumhuriyet Bassavciligi'na yazdigi mektuptu. Mektup tam yedi sayfaydi ve adi'Ihtiras dilekçesiydi. Temmuz 1995 tarihli bu mektubunda suçsuz oldugunu ve cinayetleri kendisinin islemedigini söyledi.

  Bu mektuptan üç gün sonra kaleme aldigi mektupta suçunu itiraf ediyor ancak cinayetler sirasinda yaninda iki arkadasinin bulundugunu öne sürüyordu. Savciligin yaptigi arastirma sonunda suç ortagi olmakla suçlananlardan birinin söz konusu tarihlerde askerde oldugu ortaya çikti.

  Adnan Çolak'in cinayetlerinde nasil parmak izi birakmadigi da bu mektupta anlasildi.:

  "Yaptigimiz olaylarda siyah deri eldiven kullaniyordum."

  23 Haziran 2000...
  Yargilama bes yil sürdü. Zonguldak 1. Agir Ceza Mahkemesi 25 yasinda cinayet islemeye baslayan Adnan Çolak'i taniklar teshisler ve deliller isiginda alti kez idam 112 yil agir hapis cezasina çarptirdi.

  Aslinda Adnan Çolak çok daha önce yakalanabilirdi. Bugün emniyet güçleri bunu dogruluyor. Onlara göre Çolak'in hemen yakalanamamis olmasinin iki nedeni var: O günlerde Karadeniz'i kasip kavuran Natasa sorunu nedeniyle bu cinayetlere hak ettigi önemin verilmemis olmasi ve delillerin dogru takip edilmemesi.

  Artvin Canavari'nin dosyasi ipuçlari bilimsel yöntemler kullanilarak takip edilmediginde nelere mal olabilecegini göstermesi açisindan önemli bir dava dosyasi olarak karsimizda duracak.

  HAKKINDA KITAP:
  Çoruh Seni Lanetliyor: Bir Katilin Anatomisi-Yazar-Orhan Yildirim

  ALINTIDIR.

  Konu Sürmenaj tarafından (01.Mart.2014 Saat 06:22 ) değiştirilmiştir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ali Kaya


  "Allah beni çagiriyor. Hakkimi almak için ben Allah'in yanina gidip gelecegim. Ve en kisa zamanda günahkarlarla ve düsmanlarimla hesaplasacagim"

  ISTE ALANYALI SERI KATILIN INANILMAZ CINAYETLERI!..

  Birçok gasp ve biçaklama olayina karisan 'bebek yüzlü katil' olarak bilinen cezaevi firarisi Ali Kaya Antalya'nin Alanya Ilçesi'nde yakalandi. Sahsin üstünde yapilan aramada bir çok ünlü isadaminin isminin yer aldigi ölüm listesi çikti.
  20 Agustos 2004

  Birçok gasp ve biçaklama olayina karisan 'bebek yüzlü katil' olarak bilinen cezaevi firarisi Ali Kaya Antalya'nin Alanya Ilçesi'nde yakalandi. Sahsin üstünde yapilan aramada bir çok ünlü isadaminin isminin yer aldigi ölüm listesi çikti.

  Edinilen bilgiye göre; Alanya'ya bagli Mahmutlar Jandarma Karakol Komutanligi'na bagli ekipler tarafindan önceki gece yapilan yol kontrolü sirasinda süphe üzerine bir araç durduruldu. Araçta bulunan kisilerin kimlik kontrolleri sirasinda Erdal Yilmaz adina düzenlenmis kimligin sahte olmasindan süphe edildi. Kimligin sahte oldugu üzerinde yapilan incelemede anlasilinca sahis karakola götürülerek ifadesi alindi. Sahis Erdal Yilmaz adina düzenlenmis kimligin sahte oldugunu ve kendisinin cinayet suçundan Sanliurfa Açik Cezaevi'nden firar eden Ali Kaya oldugunu itiraf etti. Ifadesi alindiktan sonra mahkemeye çikartilan Ali Kaya "4 sene sonra geldim. Gene gelecegim. Görevimi basariyla yapamadim ama yapacagim" dedi. Ali Kaya'nin yakalandiginda üstünde Alanya'da öldürmek istedigi kisilerin listesinin çiktigi ögrenildi.

  ILK CINAYETINDE AMCASINI ÖLDÜRDÜ
  Ali Kaya ilk cinayetinde 1997 yilinda Alanya'da bir emlak bürosunda amcasi Celal Kaya'yi öldürdü. 5 yil agir hapis cezasina çarptirilan Ali Kaya tutuklu bulundugu Alanya Kapali Cezaevi'nde disiplinsiz davranislari nedeni ile Silifke Cezaevi'ne sevk edilmisti. Silifke Cezaevi'nde cezasini dolduran Ali Kaya Adana'da kendi annesine tecavüz eden Zeynel Abidin Gümüs'ü öldürmüstü. Ali Kaya isledigi cinayetlerin ardindan "Allah beni çagiriyor. Hakkimi almak için ben Allah'in yanina gidip gelecegim. Ve en kisa zamanda günahkarlarla ve düsmanlarimla hesaplasacagim" seklinde biraktigi notla akillarda kaldi. Zeynel Abidin Gümüs cinayetinin ardindan tutuklanan Ali Kaya Elazig Kapali Cezaevi'ne konuldu. Ali Kaya akli dengesinin bozuk oldugu gerekçesi ile akil hastanesine yatirildi ve tedavi altina alindi. Tedavi sonucunda hastane kurulu tarafindan Ali Kaya'ya 'kapali yerde duramaz' raporu verildi. Bu raporun ardindan Kaya 1999 yilinda tekrar sokaklara döndü.

  ALANYA'DA 5 KISIYI BIÇAKLADI
  Alanya'ya gelen Ali Kaya burada Dedo lakapli gazino isletmecisini biçakladi. Elindeki deli raporu sayesinde bu olayda tutuksuz olarak yargilanan Kaya daha sonra Agrili Mehmet lakapli kadin saticisi ve ardindan Firat Solmaz adli bir sahsi daha biçakladi. Kaya bu dosyalardan da elindeki deli raporu sayesinde beraat etti. Ali Kaya Alanya'daki son olayda ise Alanya Kapali Cezaevi'nde görevli gardiyanlardan Kemal Aksakal ve Hasan Askeroglu'nu sehrin en islek caddesinde biçakladi. Bu olayin ardindan Ali Kaya Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'nde tedavi altina alindi.

  Kisilik bozuklugu teshisiyle Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya burada 'çivici katil' olarak bilinen Ayhan Kartal'i cezaevinde arkadas olduklari ve Milas'ta iki kisiyi öldüren zeka geriligi teshisiyle bir yil önce tedavi altina alinan epilepsi hastasi Tayfun Sahin ile (32) birlikte bogazini keserek ve karnindan üç kez biçaklayarak öldürdü. Koguslari gezen nöbetçi Doktor Semih Özalp Kartal'i kanlar içinde buldu. Sahin'i ikna edip elindeki biçagi alan Doktor Özalp hasta bakicilarinin da yardimiyla Kaya'yi da etkisiz hale getirerek polise haber verdi. Kartal hastaneye götürülürken yasamini yitirdi. Ayhan Kartal cinayetinin ardindan Sanliurfa Yari Açik Cezaevi'ne konulan Ali Kaya 1 yil önce buradan firar etmisti.

  Sapiga infaz (15.3.2000 Hürriyet)
  Izmir'de iki çocuga tecavüz ettikten sonra öldüren Ayhan Kartal Manisa’da hastanedeki kogusunda arkadaslari tarafindan biçaklanarak öldürüldü. Alanya'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle iki ay önce Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren sara hastasi Tayfun Sahin (32) hastanede arkadas oldu. Çivici katil Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik E kogusunda kalan Kaya ve Sahin kogus arkadaslari Izmir canavari Ayhan Kartal'i (34) bogazindan bir ve karnindan üç kez biçaklayarak öldürdü. Kaya ve Sahin ifadelerinde tecavüzcü Ayhan Kartal'a çok kizdiklari ve bu nedenle öldürdüklerini belirtti. Elinde suç aleti bulunmayan Ali Kaya da Kartal'i biçakladigini söyledi. Savcilik cinayete el koydu.

  Sapiga deli infazi
  Izmir'de iki çocugu tecavüz edip öldüren Ayhan Kartal tedavi gördügü Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde biçaklanarak öldürüldü. Kartal cinayeti hastanede bir ay içindeki ikinci cinayet oldu. Alanya'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle Manisa Ruh Sagligi Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren zeka geriligi teshisiyle bir yil önce tedavi altina alinan epilepsi hastasi Tayfun Sahin (32) iyi arkadas oldu. Aralarında ‘‘Çivici Katil'' diye bilinen Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik kogusta kalan Kaya ve Sahin önceki gece Izmir Canavari Ayhan Kartal'i (34) bogazindan bir ve karnindan 3 kez biçakladi. Koğuşları gezen nöbetçi Dr. Semih Özalp Kartal'i kanlar içinde buldu. Sahin'i ikna edip elindeki biçagi alan Dr. Özalp hasta bakicilarinin da yardimiyla Kaya'yi da etkisiz hale getirerek polise haber verdi. Kartal hastaneye götürülürken yasamini yitirdi. Kaya ve Sahin tecavüzcü Kartal'a çok kizdiklarini bu nedenle öldürdüklerini söyledi. Elinde suç aleti bulunmayan Kaya da Kartal'i biçakladigini söyledi. Manisa Saglik Müdürü Ismet Nardal ve Manisa Ruh Sagligi Hastanesi Bashekimi Levent Ermete Vali Muzaffer Ecemis'e cinayetle ilgili bilgi verdi. Savcilik cinayete el koydu. AyhanKartal 20 Nisan 1985'te Ikiçesmelik'te 13 yasindaki Armagan Kayadipli'yi tecavüz edip bogarak öldürdü. Bir yil hastanede tedavi görüp taburcu edilen Kartal 23 Eylül 1989'ta Sirinyer'de 9 yasindaki Baris Kurt'u da tecavüz edip öldürdü. Kartal bu cinayetten sonra Pinarbasi'ndaki evinde sandikta saklanirken bulunmustu. Yine 1992 yilinda Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde müsahede altina alinan Kartal 14 Ekim 1993'de kaçti bir süre polisi pesinden kosturan Kartal sans eseri Izmir'de yakalandi hastaneye döndü. Kartal daha önce Kornis olan soyadini ilk cinayetinden sonra degistirmis yakalandiginda da polislere ‘‘Içimdeki bir ses çocuklara yaklasmami söylüyordu. Ancak çocuklarla iliski kurabiliyorum'' demisti.

  ALINTIDIR.
  Konu Sürmenaj tarafından (01.Mart.2014 Saat 06:22 ) değiştirilmiştir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Ayhan Kartal


  ‘‘Içimdeki bir ses çocuklara yaklasmami söylüyordu. Ancak çocuklarla iliski kurabiliyorum''

  AYHAN Kartal 20 Nisan 1985'te Ikiçesmelik'te 13 yasindaki Armagan Kayadipli'yi tecavüz edip bogarak öldürdü. Bir yil hastanede tedavi görüp taburcu edilen Kartal 23 Eylül 1989'ta Sirinyer'de 9 yasindaki Baris Kurt'u da tecavüz edip öldürdü. Kartal bu cinayetten sonra Pinarbasi'ndaki evinde sandikta saklanirken bulunmustu. Yine 1992 yilinda Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde müsahede altina alinan Kartal 14 Ekim 1993'de kaçti. Bir süre polisi pesinden kosturan Kartal sans eseri Izmir'de yakalandi hastaneye döndü. Kartal daha önce Kornis olan soyadini ilk cinayetinden sonra degistirmis yakalandiginda da polislere ‘‘Içimdeki bir ses çocuklara yaklasmami söylüyordu. Ancak çocuklarla iliski kurabiliyorum'' demisti. Manisa’da hastanedeki kogusunda arkadaslari tarafindan biçaklanarak öldürüldü.

  SAPIGA INFAZ (15.3.2000 Hürriyet)
  Izmir'de iki çocuga tecavüz ettikten sonra öldüren Ayhan Kartal Manisa’da hastanedeki kogusunda arkadaslari tarafindan biçaklanarak öldürüldü. ALANYA'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle iki ay önce Manisa Ruh ve Sinir Hastaliklari Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren sara hastasi Tayfun Sahin (32) hastanede arkadas oldu. ÇIVICI katil Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik E kogusunda kalan Kaya ve Sahin kogus arkadaslari Izmir canavari Ayhan Kartal'i (34) bogazindan bir ve karnindan üç kez biçaklayarak öldürdü. KAYA ve Sahin ifadelerinde tecavüzcü Ayhan Kartal'a çok kizdiklari ve bu nedenle öldürdüklerini belirtti. Elinde suç aleti bulunmayan Ali Kaya da Kartal'i biçakladigini söyledi. Savcilik cinayete el koydu. IZMIR'de iki çocugu tecavüz edip öldüren Ayhan Kartal tedavi gördügü Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde biçaklanarak öldürüldü. Kartal cinayeti hastanede bir ay içindeki ikinci cinayet oldu. ALANYA'da gasp ve biçaklama olaylarina karisan ve kisilik bozuklugu teshisiyle Manisa Ruh Sagligi Hastanesi'ne gönderilen Ali Kaya (23) ile Milas'ta iki kisiyi öldüren zeka geriligi teshisiyle bir yil önce tedavi altina alinan epilepsi hastasi Tayfun Sahin (32) iyi arkadas oldu. ARALARINDA ‘‘Çivici Katil'' diye bilinen Süleyman Aktas'in da bulundugu 17 kisilik kogusta kalan Kaya ve Sahin önceki gece Izmir Canavari Ayhan Kartal'i (34) bogazindan bir ve karnindan 3 kez biçakladi. KOGUSLARI gezen nöbetçi Dr. Semih Özalp Kartal'i kanlar içinde buldu. Sahin'i ikna edip elindeki biçagi alan Dr. Özalp hasta bakicilarinin da yardimiyla Kaya'yi da etkisiz hale getirerek polise haber verdi. Kartal hastaneye götürülürken yasamini yitirdi. KAYA ve Sahin tecavüzcü Kartal'a çok kizdiklarini bu nedenle öldürdüklerini söyledi. Elinde suç aleti bulunmayan Kaya da Kartal'i biçakladigini söyledi. Manisa Saglik Müdürü Ismet Nardal ve Manisa Ruh Sagligi Hastanesi Bashekimi Levent Ermete Vali Muzaffer Ecemis'e cinayetle ilgili bilgi verdi. Savcilik cinayete el koydu. AYHAN Kartal 20 Nisan 1985'te Ikiçesmelik'te 13 yasindaki Armagan Kayadipli'yi tecavüz edip bogarak öldürdü. Bir yil hastanede tedavi görüp taburcu edilen Kartal 23 Eylül 1989'ta Sirinyer'de 9 yasindaki Baris Kurt'u da tecavüz edip öldürdü. Kartal bu cinayetten sonra Pinarbasi'ndaki evinde sandikta saklanirken bulunmustu. Yine 1992 yilinda Manisa Ruh Sagligi ve Hastaliklari Hastanesi'nde müsahade altina alinan Kartal 14 Ekim 1993'de kaçti bir süre polisi pesinden kosturan Kartal sans eseri Izmir'de yakalandi hastaneye döndü. Kartal daha önce Kornis olan soyadini ilk cinayetinden sonra degistirmis yakalandiginda da polislere ‘‘Içimdeki bir ses çocuklara yaklasmami söylüyordu. Ancak çocuklarla iliski kurabiliyorum'' demisti.

  ALINTIDIR.

  Konu Sürmenaj tarafından (01.Mart.2014 Saat 06:23 ) değiştirilmiştir.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart
  Durmuş Anuçin


  SERI KATILLE IDDIAYA GIREREK SERI KATIL OLDU

  Seri katil oldugu gerekçesiyle tutuklanan Durmus Anuçin öldürmeye Istanbul’un ilk seri katili Seyit Ahmet Demirci ile girdigi iddia üzerine basladigini söyledi. Anuçin Istanbul DGM’de verdigi ifadede “Bu iddiayi kazandim.” dedi. Demirci isledigi üç cinayetten sonra yakalanarak 3 kez idam cezasina çarptirilmisti. Anuçin ise 5 kisiyi öldürdükten sonra ele geçti. Söz konusu cinayetleri isledigini hem emniyette hem de DGM’de kabul eden Anuçin Demirci ile Gümüshane Cezaevi’nde tanistigini kaydetti. Durmus Anuçin ve suç ortaklari oldugu iddiasiyla yakalanan Mustafa Bas Ali Misir ile Selim Gündogdu dün Istanbul DGM’ye sevk edildi. DGM Cumhuriyet Savcisi Nazmi Okumus tarafindan sorgulanan Anuçin poliste verdigi ifadeleri kabul ederek suçunu itiraf etti. Anuçin ile birlikte 4 sanik tutuklanmalari istemiyle Nöbetçi Yedek Hakimligi’ne sevk edildi. Saniklar burada tutuklanarak Bayrampasa Cezaevi’ne gönderildi. Durmus Anuçin DGM’deki ifadesinde 5 kisiyi iddia üzerine öldürdügünü söyledi. Anuçin Türkiye’nin ilk seri katili olan ve Esenler’de mobilyaci cinayetleri isleyen Seyit Ahmet Demirci ile tanistigi Gümüshane Cezaevi’nde iddiaya girdigini bu iddiasini da kazandigini söyledi. Istanbul’un ilk seri katili olarak bilinen Seyit Ahmet Demirci yakalanmasinin ardindan üç kez idam cezasina çarptirilmisti. 32 yasindaki Demirci sadece mobilyacilari öldürüyordu. Demirci 1998 yili içerisinde Esenler ve Bagcilar’da Ali Osman Beldek Mehmet Kayatuzu ve Celal Pinargöz adli üç mobilyaciyi baslarina kursun sikarak öldürmüstü. Adli kayitlarda Anuçin’in iddialastigi Demirci’nin sadece mobilyaci öldürmesinin sebebi küçük yaslarda arkadasiyla birlikte yasadigi bir taciz oldugu belirtiliyor. Basın-27.12.2002

  TRENE MI BINECEGIZ DEYIP AYAGA KALKMADI HAKIM SALONDAN ATTI (Basın-22.04.2004)
  Durusma sirasinda ayaga kalkmayi reddedip ‘Trene mi binecegiz?’ diyen 5 cinayet ve çok sayida gasp olayinin sanigi Durmus Anuçin salondan atildi. 5 No’lu DGM’de görülen durusmaya aralarinda Durmus Anuçin’in de bulundugu 9’u tutuklu 10 sanik katildi. Karar esnasinda ayaga kalkmasi istenen Durmus Anuçin ‘Kalkmiyorum be! Niye kalkacagim’ dedi. Ikinci kez uyarilan Anuçin bu sefer de ‘Ne o trene mi binecegiz?’ diye cevap verince hákim tarafindan salondan atildi. Saniklardan Selim Gündogdu’nun tahliyesine karar verilen durusma ertelendi.

  SERI KATILIN 5 KEZ IDAMI ISTENDI (Basin-6.2.2003)
  Cezaevinden iki kez afla çiktiktan sonra 5 kisiyi öldürdügü 1 kadina tecavüz ettigi 4 gasp gerçeklestirip iki kez de polisle çatismaya girdigi ileri sürülen suç makinesi Durmus Anuçin hakkinda 5 kez idam cezasi istendi. Diger saniklardan Mustafa Bas hakkinda da idam cezasi istenirken Selim Gündogu ile Ali Misir 9 yila kadar hapis istemiyle yargilanacak. Polisin çizdigi robot resmin Izmit'te 10 yil önce hirsizlik suçundan gözaltina alinan Bayram Çoban'a benzemesi olayi çözmüstü. Parmak izi karsilastirmasinda aranan kisinin Bayram Çoban sahte kimlikli Durmus Anuçin oldugu kesinlesmis ve Anuçin 105 gün süren takip sonunda Ümraniye'de Mahmut Çakir sahte kimligiyle yakalanmistir.

  HABLEMITOGLU'NU BEN ÖLDÜRDÜM (Basın-9.4.2003)
  Bes cinayet dört gasp ve bir tecavüzle suçlanan sanik Durmus Anuçin durusmada Doç Dr. Necip Hablemitoglu'nu da kendisinin öldürdügünü söyledi. Türkiye'nin son seri katili olarak bilinen ve bes kisinin ölümü ile dört gasp ve bir tecavüz eyleminden sorumlu tutulan Durmus Anuçin dün ilk kez çiktigi hákim karsisinda Doç. Dr. Necip Hablemitoglu cinayetini de üstlendi. Anuçin ‘‘Cinayeti Imrali Cezaevi'nde tanistigim Izmir'de ‘Baba' olarak bilinen Ibrahim Çiftçi ile birlikte isledim. Ancak tetigi ben çektim. Çiftçi yanimda degildi. Ama Ankara'ya gelmisti’’ dedi.

  Istanbul 5 No’lu DGM'de dün görülen durusmaya aralarinda Durmus Anuçin'in de bulundugu 11 tutuklu sanik ile 2 tutuksuz sanik katildi. Iddianamede yer alan bes cinayetten üçünü bizzat kendisinin gerçeklestirdigini ifade eden Anuçin öldürdügü insanlarin hiçbirisinin temiz olmadigini öne sürdü. Anuçin gasp eylemlerini kabul etmeyerek ‘‘Telefon gasp edecek kadar küçük olaylara degil büyük islere imza attim’’ dedi. Anuçin ayrica Giresun'daki bir cinayeti de itiraf edip ‘‘Bir isadaminin oglunu kaçirip öldürecektim. Yanlislikla baska birisinin oglunu kaçirip öldürmüsüm. Bununla ilgili de daha sonra konusacagim’’ diye savunmasini bitirdi.

  Anuçin'in naylon fatura isiyle ugrastigini öne sürdügü sanik Ali Misir sahigin yakalanmasi için polise yardim ettigini söyleyip beraat ve tahliyesini istedi. Esi Esma Bas ve sevgilisi Arif Arduç'u öldürtmek için 30 milyar lira verdigi öne sürülen Mustafa Bas da ‘‘30 yillik evliyim aldatildigimi burada anladim’’ diyerek Anuçin'e saldirmak istedi. Durmus Anuçin'in Hablemitoglu ile ilgili sözleri tutanaga geçirilip arastirilmasi için DGM Cumhuriyet Bassavciligi'na suç duyurusunda bulunuldu. Ali Misir ile Mustafa Bas'in tahliye oldugu durusma ertelendi. Durmus Anuçin’in cezaevinden iki kez afla çiktiktan sonra bes kisiyi öldürüp bir kadina tecavüz ettigi dört gasp gerçeklestirdigi iki kez de polisle çatismaya girdigi ileri sürülüyor.

  Cinayetleri Aykut Sancaktar isimli kisiyle gerçeklestirdigini belirten Durmus Anuçin ‘‘Aykut'la ortak çalisiriz. Isleri o organize eder ben öldürürüm’’ dedi. Anuçin eylemleri söyle anlatti:

  GAZI Oral'i kendisine hatli otobüs almasi için verdigi 500 bin dolari geri vermedigi için öldürdüm. Oral'in sevgilisi S.Y.'ye tecavüz ettigim iddialari asilsiz. Geçmisimde böyle bir kara leke olmadi.

  MUSTAFA Bas'in karisi Esma Bas ile sevgilisi Arif Arduç'u Aykut Sancaktar öldürdü. Aykut bu is karsiligi 30 milyar alacagini söylemisti. Talimatin kimden geldigini bilmiyorum. Kocasini aldatiyormus. Kadini takip ettik sevgilisi ile birlikte olduktan sonra Aykut ikisini de öldürdüm.

  AYDIN Özbey naylon fatura isiyle ugrasiyordu. Takip edip öldürdüm sonra içinde 5 milyon dolar (8 trilyon 250 milyar lira) bulunan çantasini aldim. Sonra bu parayi baska birisine teslim ettik. Bu kisinin adini daha sonra açiklayacagim. Soner Kayabas'i da ben vurdum ama gasp eylemlerinin hiçbirini islemedim.

  ‘BEN SERI DEGIL KIRALIK KATILIM’

  Bes cinayet dört gasp ve bir tecavüz zanlisi Durmus Anuçin iki kisiyi bir sebeke iki kisiyi de ‘öfkeli bir koca’ için öldürdügünü iddia etti

  Kartal Ümraniye ve Maltepe’de bes cinayet dört gasp ve bir tecavüzün faili oldugu gerekçesiyle yakalanan Durmus Anuçin (41) sorgusunda bazi cinayetleri dört kisilik bir sebekenin istegi üzerine para karsiligi isledigini öne sürdü. Sartla Saliverilme Yasasi’yla cezaevinden çikan Anuçin müteahhit Aydin Özbey’i sebeke lideri Aykut Sancaktar’in talimatiyla öldürdügünü söyledi.

  Anuçin pazarci Arif Arduç ve Esma Bas’i da aralarindaki yasak aski ögrenen Bas’in kocasi Mustafa Bas’in istegiyle para karsiligi öldürdügünü ileri sürdü. Anuçin’in ifadesi üzerine gözaltina alinan Mustafa Bas seri katili tanimadigini söyledi. Ancak polis Bas’in telefon kayitlarini incelemeye aldi.

  Sebeke üyeleri Aykut Sancaktar Mikail Zor ile Murat ve Yilmaz’in pesine düsen polis Anuçin’in alacak - verecek anlasmazligi yüzünden bir arkadasini öldürmek için pazarlik yaptigini söyledigi sigortaci Ali Misir’i da sorguladi.Misir’in ifadesinde pazarligi kabul ettigi ancak sonra vazgeçtigi için ‘çocugunu kaçirmakla’ tehdit edildigini söyledigi belirtildi.

  Bu arada dün cinayet isledigi yerlerde tatbikat yaptirilan Anuçin Ümraniye’deki cinayeti de "Amacim sadece röntgencilik yapmakti. Sonra vazgeçip yanlarina gittim. Bünyamin Gazi Oral’i öldürüp paralarini aldim. Sonra S.Y.’ye tecavüz ettim. Acidigim için öldürmedim" diyerek anlatti.Anuçin suç ortaklari için planini da söyle açikladi: "Disari çikinca yine de benden kurtulamayacaklar. Onlari öldürecegim." Anuçin Esma Bas Aydin Özbel ve Bünyamin Oral’i ‘kiralik katil’ olarak öldürdügünü ileri sürdü.


  Erdinç Tümer
  1971 doğumlu. Evli. Ocak -Ağustos 1999 arasında İzmir ve Bursa'da beş kişiyi öldürdü. Halen firarda polis tarafından aranıyor.
  Konu Sürmenaj tarafından (01.Mart.2014 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart


  Hamdi Kayapınar


  "Zaten avciyim. Kurbanlarim av avlarin üstünden çikan para ve esyalar da av ganimeti"

  "Ailemden ve toplumdan intikam aldim. Yakalanmasaydim cinayetlere devam edecektim. Ama simdi pismanim"

  22 yasinda. Cinayetlerine 14 yasindaki kardesini bogarak basladi. Mart 1998-Subat 2001 arasinda alti kisiyi daha öldürdü. Dört kisiyi de öldürmeye tesebbüs etti. Yargilaniyor. Alti kisiyi öldürdügü belirlenen Hamdi Kayapinar ilk cinayetini sekiz yil önce öz kardesini öldürerek isledigini itiraf etti.

  Kayapinar 'Kurbanlarim av esyalari da av ganimetidir' dedi
  Üç yil içinde alti kisinin öldürülmesi ve dört kisinin yaralanmasi olayinin faili oldugu belirlenen 22 yasindaki Hamdi Kayapinar Kayseri'de yakalandi. Cinayetlerine14 yasindayken 11 yasindaki öz kardesini öldürerek basladigini itiraf eden Kayapinar "Bu isi av olarak degerlendiriyorum" dedi. Geçen hafta Talas ilçesi Mevlana Mahallesi'ndeki çöplükte av tüfegiyle vurulmus üç kisinin cesedini bulan polis arastirmalari sonucunda tespit ettigi Hamdi Kayapinar'in Yildirim Beyazit Mahallesi'ndeki evine baskin düzenledi. Evde yapilan aramada üzerinde kan lekesi olan bir pantolon bulan ekipler Kayapinar'i gözaltina aldi.

  Agabeyi de suç ortagi
  Hamdi Kayapinar ilk sorgusunda "Çaldigim pompali av tüfegiyle halen cezaevinde baska suçtan yatan agabeyim Ümit Kayipinar'la birlikte 30 Mart 1998'de Argincik'ta giyim magazasi sahibi Yasar Sezer'i öldürdüm" dedi. Kayapinar daha sonra cinayetlerine tek basina devam ettigini iki yil önce Konaklar Mahallesi'nde Oto Galericiler Sitesi'nin gece bekçisi Memis Dinçaslan'i; geçen ay Sivas Caddesi'ndeki akaryakit istasyonunda pompaci olarak çalisan Ibrahim Genç'i; son olarak da Yildirim Beyazit Mahallesi'nde Cafer Sahin ve Abdullah Aslan'i tüfekle vurarak öldürdügünü anlatti.

  Öldürdügü kisilerin üzerinde buldugu para ve kiymetli esyalarini aldigini söyleyen Kayapinar Sahin ve Aslan'i öldürdükten sonra otomobille Talas ilçesindeki çöplüge götürüp attigini insaat bekçisi Ali Aras'i da olayi gördügü için öldürdügünü itiraf etti. Kayseri Emniyet Müdürü Bekir Tanrikulu ise Kayapinar'in ayrica Ibrahim Aydemir Bünyamin Selvitop ve Bedrettin Duvar'i öldürmek amaciyla av tüfegiyle vurarak yaraladigini açikladi. Tanrikulu iki yil önce Kizilirmak Caddesi'ndeki bir insaatta Kayapinar'in kistirildigini ancak sanigin polis memuru Ilhan Durus'u av tüfegiyle bacagindan yaralayarak kaçmayi basardigini söyledi. Tanrikulu pompali av tüfeginin ele geçirildigini de belirtti.

  'Intikam aldim'
  Ifadesinde 14 yasindayken 11 yasindaki kardesi Serkan'i iple bogdugunu ve 4.5 yil cezaevinde yattigini anlatan Kayapinar sunlari söyledi: "Ailem onu benden daha çok seviyordu. Ben de kiskanip öldürdüm. Cezaevine girince okula da gidemedim ve psikolojik yapim bozuldu."Is bulamadigini ve babasi tarafindan sürekli asagilandigini anlatan Kayapinar ifadesinde "Ailemden ve toplumdan intikam aldim. Yakalanmasaydim cinayetlere devam edecektim. Ama simdi pismanim" diye konustu. Cinayetlerini 'av' olarak degerlendiren Kayapinar "Zaten avciyim. Kurbanlarim av avlarin üstünden çikan para ve esyalar da av ganimeti" dedi. (aa/dha)

  Kayserili Hamdi Kayapinar FBI yöntemiyle yakalandi
  Kayseri Emniyet Müdürlügü'nde görevli cinayet masasi uzmanlarinin kafasi karismisti. Masanin ortasinda duran kalin dosyaya umutsuz gözlerle bakan cinayet masasi amiri ‘‘Eldeki verileri bir daha gözden geçirelim’’ dedi ekibine. Aslinda ellerinde veri oldugu da söylenemezdi. Bes cinayetin failinin ayni kisi oldugunu bütün kurbanlarin av tüfegiyle öldürüldügünü ve katilin vurduktan sonra bütün bos kovanlari topladigini biliyorlardi yalnizca. Kayseri Cinayet Bürosu'ndaki bu toplantinin alti ay öncesi. Yer Emniyet Genel Müdürlügü'nün Ankara'daki merkez binasi. Emniyet binasinin konferans salonu tiklim tiklim. Salonu dolduran il emniyet müdürleri ve cinayet büro amirleri kürsüdeki iki adami pür dikkat dinliyor. Bu iki adam Kuzey Teksas Üniversitesi Ceza Hukuku Bölüm Baskani Prof. Dr. Robert W. Taylor ve meslektasi Edward Huesken. Anlattiklari konu ise seri cinayetler ve tahkikatta izlenecek yöntemler. Iki gün süren seminerden sonra Kayseri Emniyeti'nde görevli polisler de görevinin basina döndü. Ama meslektaslarindan bir farkla. Çünkü seminerde farketmislerdi ki Kayseri'de son iki yildir cinayet isleyen bir seri katil vardi.

  SIRA PSIKOLOGLARDA
  Kayseri'ye döner dönmez tahkikat seminerde ögrenilen teknikler kullanilarak derinlestirildi. Ilk is olarak son iki yilda av tüfegiyle islenen bes cinayetin yeri tespit edildi. Böylece katile iliskin ilk bulguya ulasildi. Çünkü bes cinayet de sehirdeki bir su kanali boyunca ve 10 kilometrelik bir çizgi içinde islenmisti. Demek ki katil su kanalina yakin bir mahallede oturuyor ve bölgeyi iyi taniyordu.

  Katille ilgili ikinci bulgu cinayetlerin zamanlarinin incelenmesiyle ortaya çikti. Çünkü ikinci cinayetle üçüncüsü arasinda 19 aylik bir bosluk vardi. Öyleyse katil 19 ay kadar bölgeden uzaklasmisti. Peki ne olabilirdi? Ya cezaevine girmisti ya da askere gitmisti. Tahliye ya da terhis sonrasinda da cinayet islemeye devam etmisti.

  Katilin kimligine iliskin bu ipuçlari elde edildikten sonra psikologlarla masaya oturuldu. Kayseri polisi psikologlardan tipki Amerikan filmlerinde oldugu gibi katilin bir profilini çizmesini istedi. Kurbanlarin öldürülüs sekilleri ve diger deliller psikologlara anlatildi. Uzun bir çalismadan sonra katilin profili söyle belirlendi: ‘‘Cinayetleri tek basina isliyor. Insanlardan kopuk yasiyor. Içine kapanik. Aile yapisi bozuk. Muhtemelen aile için siddete maruz kaldigi için öç almayi ve siddeti aliskanlik haline getirmis. Kiskanç bir yapiya sahip ve büyük bir ihtimalle sabikali.’’

  ESKAL TAMAM
  Kayseri polisi elindeki eskal isiginda FBI'in sorusturmalarini aratmayan bir yöntemle ise giristi. Kayseri'de oturan ve bu vasiflara uyan kim varsa incelemeye alindi. Kisa süre sonra süpheler 22 yasindaki Hamdi Kayapinar üzerinde yogunlasti. 14 yasindayken kardesini bogarak öldürmüs ve 4.5 yil islahevinde yatmisti. Hemen gözaltina alindi. Parmak izi ve tanikliklardan sonra evi arandi. Kurbanlara ait kanli kiyafetler saat ve ziynet esyalari bulundu. Kayapinar sorgusunda suçunu itiraf etti. 14 yasindayken erkek kardesini 1989-1990 arasi bir isadamiyla gece bekçisini 1999-2001 arasinda da üç kisiyi öldürmüstü. Polisteki ifadesinin özeti ise suydu: ‘‘Okula gidemedim. Bir meslegim olmadi. Is aradim ama bulamadim. babam da beni sürekli asagiliyordu. Bu isi bir av olarak degerlendiriyorum. Zaten avciyim. Kurbanlarim av. Avlarimin üstünden çikan para ve esyalar da ganimetimdir.’’

  Seri cinayetleri kartus çözdü
  Türkiye'de yasanmis cinayetleri islenmis suçlari ele alan Ipucu adli programin bu haftaki konusu bir seri katilin portresi. Kurbanlarini av kendisini avci olarak gören Hamdi Kayapinar Kayseri'nin Kanalboyu semtinde tam 6 kisiyi öldürdü. Avci cinayetlerin ardindan hiçbir delil birakmadan gözden kayboldu. Kayseri polisi ise cinayetleri çözmek için aylarca çalisti ve Hamdi Kayapinar'in evine nokta operasyonu yaparak avciyi ele geçirdi. Avciyi ele veren son cinayetinde olay yerinde unuttugu pompali tüfegine ait kartustu. Ntv-00.05 20/06/2002 Yeni Safak

  Seri katile ceza üstüne ceza
  Kayseri’de 3 yilda 6 kisiyi öldüren 4 kisiyi de çesitli yerlerinden yaralayan seri katil Hamdi Kayapinar 4 ayri suçtan 2 kez müebbet ve toplam 64 yil hapis cezasina çarptirildi. Kayseri 1. Agir Ceza Mahkemesi’nde görülen durusmada seri katil Hamdi Kayapinar’a (23) ceza yagdi. Durusma sirasinda sogukkanli oldugu gözlenen Kayapinar geçmiste verdigi ifadelerinde herhangi bir degisiklik yapmayacagini söyledi. Durusma sonrasinda çikan kararla Hamdi Kayapinar Memis Dinçaslan’i ve Ibrahim Genç’i öldürmek suçundan 2 kez ömür boyu agir hapis cezasina çarptirilirken Memis Dinçaslan’in ve Ibrahim Genç’in parasini gasp etmek suçundan 12’ser yil hapis cezasina ve 2’ser yil da hücre cezasina çarptirildi. Kayapinar Ibrahim Aydemir ve Bünyamin Selvitop’u öldürmeye tam tesebbüs ve silahli gasp suçundan ise 16 yil 8’er ay hapis cezasina çarptirildi. 2.10.2002 Yeni Mesaj Gzt

  Polise ‘katil’ ödülü
  Alti kisiyi öldürdügü biri polis 4 kisiyi de yaraladigi iddiasiyla yargilanan Hamdi Kayapinar’in yakalanmasini saglayan Kayseri Emniyet Müdürlügü’nde görevli 28 personele 2 ile 3 maas tutarinda ödül verilecek. 20/04/2001Milliyet
  Konu Sürmenaj tarafından (01.Mart.2014 Saat 06:24 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş