Sıradan ama sıradışı yüksek tempolu ve heyecan verici bir oyun...


Bu oyunda kendinize göre seçebileceğiniz birden fazla mod bulunuyor. Klasikleşmiş olan Pve ve PvP modlarına aşina olacağınız için oyunun akışına hemen dahil olabiliyorsunuz. Grafik olarak 2014 yılının son dönemi ve 2015 yılının İlk döneminde oyunlar listesinde birinciliği üstlenmiş durumda. Aksiyon ile birlikte gelen grafiklerin muhteşemliği oyuna olan hayranlığınızı bir kat daha arttıracak.

Özellikle yeni bir mod olan Soğuk Savaş Operasyonu modu tam kış mevsimine uygun olarak tasarlanmış. Bu modda sizi zorlayacak olan karşı takım ya da bireyler değil moda getirilmiş olan soğuk hava şartları olacak. Oyun akışı içerisinde zaman zaman yaşanan kar fırtınaları kimi zaman düşmanlarla çatışırken savaşmanıza engel olarak bölgenizi savunmanızı zorlaştırıyor.

PvP modlarından olan bir mod ise Yıkım Modu. Takım olarak yoğun aksiyonlu bir şekilde hareket ettiğiniz bu modda karşı yani düşman takımın mevzilerine 3 kere hava saldırısı düzenlemeye çalışarak galip gelmeye çalışılmaktadır. Bu hava saldırısını düzenlemek için de modun haritasında verilmiş olan orta noktadaki askeri üssü ele geçirmeniz gerekiyor.


Sinsi ve gizemli bir mod; Sabotaj Modu. Bu modda karşı takımın üssüne bomba yerleştirerek o üssü patlatmaya çalışıyorsunuz. Bu mod herkesin aşina olduğu eskilerden beri oyunlarda karşılaşılan bir mod. Eskilerden gelen bir mod olması sizi yanıltmasın. Oyundaki gerilimi çokça hissediyor olacaksınız.

Eğlenceli modlardan bir tanesi; İşgal Modu. Takımlar sırasıyla belirli bölgeler ele geçirmeye çalışıyor. Oyunun süresi mevcut ve bu süre bitiminde ya da tüm bölgeler ele geçirildiğinde takımlar görevlerini değiştiriyorlar. Oldukça hareketli ve rekabet dolu bu mod oyuna eğlenceli bir yan katıyor.


Warface denildiğinde akla ilk gelenin takım çalışması olması oyunun ana özelliklerinden bir tanesi ön plana çıkan bu özellik ile oyuncular çeşitli sınıf seçimleri yaparak oyuncu özelliklerini de değiştirebiliyorlar.


Oyunu diğer oyunlardan ayıran en önemli özelliği Crytek grubunu CryEngine motoru ile geliştirdikleri görsellik ve grafikler. Bu özellikleri ile AAA kalitesinde bir oyuna benzer animasyonlara sahip.