Oyuncular tarafından sevilmek oyun firmaları için ayrı bir zevk olsa gerek. Belki de bunu en iyi başaran firmalardan biri Blizzard. Bu durumun bir örneği de geçtiğimiz günlerde yaşandı.

World of Warcraft'ta "Fs" isminde bir Night Elf Druid karaktere sahip olan oyuncu Mists of Pandaria ek paketiyle birlikte karakter seviyesinin üst sınırı 90'a yükseldiğinde bazı oyun mekaniklerini akıllıca kullanarak dünyada ilk defa 90 seviye karaktere sahip olan WoW oyuncusu olmayı başarmıştı. Ancak Blizzard bunun "hile" kategorisine girdiğini düşünerek karakteri 87. seviyeye çekmiş ve "Dünyanın ilk Seviye 90'ı" başarımını karakterden almıştı.Aradan neredeyse 6-7 ay geçmiş olmasına rağmen Blizzard geçtiğimiz günlerde karakteri 90. seviyeye geri taşıdı ve başarımını geri verdi. İlginç olan şu ki Blizzard aradan geçen onca zamana rağmen bu olayı tekrar tekrar toplantılarında gündeme getirmiş olmalı ki tekrar farklı bir karar vermiş.

Bıkmayıp usanmayıp onca zaman Diablo 2 ve StarCraft 2'ye durmadan yama çıkaran WoW'da oyunun tarihiyle ilgili mantıksız bir hata yapan ve bunu ortaya çıkaran oyuncuyu karakter olarak oyuna ekleyen bir firma olan Blizzard'ı oyunculara karşı yaptığı bu jestler için ne kadar teşekkür etsek azdır.alıntı