Mayn Games‘in iddealı oyunu Rising Force Online açık betası ile karşımızda. Türkiye’nin ilk SCI-FI (bilim-kurgu) oyunu ölme özelliği taşıyan RF Online; robotlarıyla uzay gemileriyle ve 30′un üstünde sınıf seçeneğiyle kendini diğer online oyunlardan ayıracak gibi gözüküyor.

Oyunda 3 ırk mevcut ve ilk başta her ırkta 3-4 sınıf bulunuyor. İlerki seviyelerde farklı sınıflar seçmenize olanak tanıyan oyunda bu tarzdaki ilk seçiminizi 30. seviyede ikinci ve son seçiminizi ise 30. seviyede seçtiğiniz sınıfa göre 40. seviyede yapıyorsunuz.

Irklar:

Cora Irkı:

Bir çok tanrıya inanan bu ırk teknolojiyi önemsememekte.

Accretia Irkı:

Zor yaşam şartları nedeniyle organlarını makine haline getirmiş robotik ırktır.

Bellato Irkı:

Kısa boya sahip bu ırk; teknolojiyi önemsememekte büyü gücünü desteklemektedir.

Rising Force Online alışılmadık bir yetenek sistemine sahip. Şöyle ki; yeteneklerinizi geliştirmek için seviye atlamanız gerekmiyor. Yetenekleriniz siz onları kullandıkça gelişiyor. Ayrıca ırk savaşları sonucunda vergi oranlarının değişmesi gibi özellikleriyle oyunun çok gelişmiş bir ticaret sistemine sahip olduğunu belirtelim.

Oyun henüz betada olduğundan görevlerde ve bazı özelliklerde çeşitli aksaklıklar mevcut. Ancak 4 Nisan’da tam sürümle beraber bu hatalar da kalkacaktır. Sonuç olarak; gelişmiş özellikleri ve bambaşka atmosferiyle RF Online kesinlikle denenmesi gereken oyunlar arasında yerini alacaktır.